Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ogrzewanie pompą ciepła ma same zalety!


Recommended Posts

Przed zakupem pompy poczytałem o tej technologii w Internecie, rozmawiałem z użytkownikami. Obecnie sam polecam innym to rozwiązanie, bo ma same zalety - mówi Rafał, Czytelnik Budujemy Dom, który powietrzną pompę ciepła użytkuje od 2017 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/91987-ogrzewanie-pompa-ciepla-ma-same-zalety

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pompa ani razu nie włączyła grzałki, a woda użytkowa ma 42 stopnie, to jak to się ma do zagrożenia chorobą legionistów, i zaleceń o temperaturze użytkowej wody 55-60 stopni, z okresowym podgrzaniem do około 70 stopni Celsjusza. A w takim układzie grzałka załącza się dosyc często. Dodatkowo pompy ciepła (a właściwie to jednostka wewnętrzna, która odpowiada tez za wodę użytkową) ma automatycznie zadaną temperaturę 55 stopni, i raz na jakiś czas (zazzwyczaj co 2 tygodnie) DCW (dodatkowa ciepła woda) do temperatury 65 stopni.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Witam, pozwolę odpowiedzieć na pytanie dotyczące bakterii - otóż bakterie takie rozwijają się w wodach stojących. Przy zasobnikach o pojemności +- 180 litrów taki efekt nie występuje - z powodu wymiany wody w takim zbiorniku na poziomie co najmniej raz na dobę :) - sam używam takiego systemu :):) ponadto zużycie energii do ogrzewania domu i CWU całoroczne zamykają się na poziomie 3200 kwh ;)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...