Skocz do zawartości

pekający tynk na przewodzie kominowym


Gość

Recommended Posts

Mam problem z pękającym tynkiem na przewodzie kominowym.
Dwa lata temu kupilismy stary, murowany, trzykondygnacyjny dom z czerwonej cegły rozbiórkowej. Dom od lat osiemdziesiątych wykorzystywany był jako letniskowy.
Przed sprzedażą zamontowano w nim piec na węgiel i rozprowadzono instalację c.o., demontując tradycyjne piece.
Po zakupie wymieniliśmy tynki na gipsowe. Teraz w jednym pomieszczeniu tynk na przewodzie kominowym, gdzie prawdopodobnie był piec, zarysował się. W pomieszczeniu czuć sadze, zwłaszcza przy podłodze.
Pokój ten nie jest nad piwnicą (w której stoi piec), a tylko styka się . Czy możliwe jest przedostawanie się dymu przez strop?
Link do komentarza
Gość Redakcja__
Z opisu nie wynika, czy pęknięcie wystąpiło na czynnym kanale dymowym, czy też jest to kanał obecnie niewykorzystywany. Gdy kanał jest nieczynny, zapach sadzy może pojawiać się w przypadku powstania tzw. odwrotnego ciągu i zasysania powietrza do pomieszczenia przez nieszczelności komina. Reszki sadzy pozostałe w kanale powodują wtedy przenikanie charakterystycznego zapachu. W takiej sytuacji wystarczy uszczelnić powstałe pęknięcia (np. masą akrylową) a wylot kanału zabezpieczyć przed wnikaniem wody deszczowej. . Jeśli jednak z czasem szczelina będzie będzie się powiększać, to konieczne będzie sprawdzenie stanu konstrukcji samego komina. Zapachy przenikające z czynnego komina świadczą o przedostawaniu sie spalin i jak najszybciej trzeba komin uszczelnić. Tu nie wystarczy samo wypełnienie powstałych pęknięć, gdyż prawdopodobnie uszkodzenia kanału występują również w innych miejscach. Dlatego najlepiej wprowadzić do wnętrza komina wkład kominowy ze stali kwasoodpornej i połączyć go z czopuchem kotła centralnego ogrzewania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...