Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
marcepanna

NIAGARA z Blachy Pruszyński

Recommended Posts

Zastanawiam się na zakupem tego systemu rynnowego NIAGARA Pruszyński.
Moje pytanie natomiast dotyczy, w jaki sposób mocowane są rynny?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

W zależności od rodzaju konstrukcji dachu rynny poliuretanowe NIAGARA Blachy Pruszyński można zamontować przy użyciu dwóch rodzajów haków:

hak długi i Longer - mocowanie bezpośrednio do krokwi lub deski okapowej

 

montaz_na_hakach.jpg.b349a786e0ef6e703d6de5553e94a0d3.jpg
hak Combi i Combi Plus - mocowany do deski doczołowej

montaz_do_deski.jpg.3d261bb8d618efa16092c78bf5b6090a.jpg


Montując rynny należy uwzględnić jej spadek, dzięki któremu woda może swobodnie spływać. Przyjmuje się, że powinien on być nie mniejszy niż 2,5 mm / 1mb. W przypadku połaci dłuższych niż 10 m, należy zastosować spadek dwukierunkowy.
Stosując haki długie lub Longery musimy je dogiąć do kąta dachu. Do tego celu najlepiej posłuży giętarka lub specjalny przyrząd do doginania haków. W celu zaznaczenia miejsc gięcia można posłużyć się metodą jak na rysunku. Numerując haki od 1-10 zaznaczamy dwie linie - kąt pomiędzy nimi powinien wynieść około 6°, a odległość pomiędzy liniami na ostatnim haku (nr 10) ok. 25 mm.
Hak nr 1 będzie najwyżej położony - pozostałe montujemy zgodnie z numeracją w odstępie co 600 mm.
Musimy zwrócić uwagę, aby przednia część haka była niżej od jego tylnej części o około 10 mm.
Stosując haki Combi lub Combi Plus spadek wyznaczamy za pomocą rozciągniętego sznurka pomiędzy hakiem tuż przy sztucerze, a hakiem skrajnym. Spadek przyjmujemy jak wyżej czyli 2,5 mm na 1 mb rynny.

 

wyznaczanie_rozstawu_hakow.jpg.16569288e8d052aa5699a3ba5e3cfaf9.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość sylwek
   czy jak przebuduje obore w budynek mieszkalny to musze to zgłosić i wnieść to na jakiś plan i to gdzies zgłosic
  • Jak ktoś chce szybko i byle było to od dewelopera.    A jak komuś zależy na konkretnych elementach domu (jakość działki, rozmieszczenie pomieszczeń, energooszczędność, itd.), to poświęca kupę czasu, dokształca się i buduje samemu (w sensie systemem gospodarczym). Deweloperka budynków rozpoczętych w tym roku powinna już być całkiem niezła pod względem energooszczędności (bo narzuca to prawo), ale pod jednym warunkiem - nikt na budowie nie oszukiwał (gorsze materiały niż deklarowane, pominięcie niektórych etapów/prac, spartolenie i ukrycie czegoś).  Najlepiej jakby zaglądać deweloperowi przez ramię, wizytując kilka razy budowę lub zatrudniając inspektora nadzoru.
  • Podział w celu uzyskania własnego mieszkania oraz podwórka Przecież można dzielić poziomo
  • Ten podział to w jakim celu?. Zgodnie z prawem mozliwy jest podział budynku jedynie wzdłuż przegród pionowych, zatem w tym przypadku wyodrębnienie oddzielnych mieszkań  nie będzie możliwe, nawet po przekazaniu córkom, które mogą jedynie  stać się współwłaścicielami całości w różnych  częściach. Z terenu dzaiłki  można jedynie wydzielić odrębną część, jeśli nie zakłóci to funkcjonowania budynku i będzie zgodne z liokalnymi przepisami np. w zakresie min. powierzchni.
  • Dzień dobry,  To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich Do sedna... Matka (jedyny właściciel) posiada działkę na której stoi dom piętrowy. Chcielibyśmy podzielić dom oraz działkę tak jak na poniższych rysunkach.  Czyli kolor żółty na obrazku, to lokale należące tylko do 1 osoby, a kolor czerwony to lokale należące do drugiej osoby Budynek posiada 2 osobne wejścia. Ponadto chcielibyśmy podzielić działkę wokół budynku tak jak na obrazku na 2 odrębne działki po 1 części jako własność dla każdej z osób czyli większa działka dla osoby z żółta częścią domu a mniejsza dla osoby z czerwoną częścią domu. Pytanie jak to zrobić, aby jedynymi częściami wspólnymi w tym budynku był DACH, ELEWACJA oraz KANALIZACJA (reszta jest zrobiona osobno dla każdej z części domu (prąd/ogrzewanie, woda) Pytanie czy lepiej zrobić to póki jest tylko jedne właściciel czy najpierw przepisać na dwie córki a później podział ? Oraz jakie korki podjąć, kto takiego podziału domu oraz działki dokna ? wystarczy geodeta czy geodeta + notariusz czy też inne rozwiązanie  Wydaje mi się, że łatwiej jest aby zrobił to obecny właściciel Jeśli chodzi o ew. zgody sąsiadów, którzy graniczą z ta działką, nie będzie żadnego problemu Dzięki za odpowiedź 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...