Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym przedstawić Państwu sposób wykonania hydroizolacji i zapytać czy jest poprawna , jeżeli nie jakie kroki przedsięwziąć aby to naprawić. Do rzeczy:

Jeżeli chodzi o warunki gruntowe to w maju poprzedniego roku wykonano trzy odwierty na głębokości 5 m nie stwierdzono występowania wód gruntowych jest natomiast informacja że podczas roztopów wczesnowiosennych oraz podczas długotrwałych opadów mogą wystąpić wody infiltracyjne.  

Budynek 70 m 2 powierzchni zabudowy. Posadowiony na płycie fundamentowej. Pod płytą 50 cm piasku i żwiru zagęszczonego. Następnie chudziak , zdrojenie i beton w8.(25 -28) Na płycie  pod ścianami  folia fundamentowa następnie dwie warstwy bloczków fundamentowych. Znów folia fundamentowa i docelową ściana z H+H. Od zewnątrz  budynku boki płyty oraz bloczków zabeZpieczone dysperbitem. Następnie 10 cm eps , siatka i remmers mk 2. W planach jest wyłożenie w środku budynku folii na płytę wywinięcie jej na wysokość ścian z H+H. Na to 25 cm styropian podłogowa i jastrych.  Na tą chwilą cała płyta jest powyżej gruntu ale w przyszłości najprawdopodobniej ponad grunt wystawać będą tylko bloczki fundamentowe. Chciałbym zapytać czy takie wykonanie jest zgodne ze sztuką budowlaną i czy zabezpieczenie przeciwwilgociowe jest na odpowiednim poziomie. Jeżeli nie jakie należy podjąć kroki aby to naprawić.

Edytowano przez agresst123 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dzień dobry,

 

masą KMB zabezpiecza się ściany fundamentowe, nie XPS i raczej tak to powinno być wykonane - grunt, masa KMB, XPS. Można do tego użyć np. weber.tec Superflex 10, który jest bezpieczny dla styropianu i służy również do jego przyklejenia do fundamentów. Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10

 

Więcej informacji o zabezpieczaniu fundamentów znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/fundamenty oraz w najnowszej broszurze: https://www.pl.weber/blog/hydroizolacje/nowy-folder-niezawodne-izolacje-fundamentow


Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy! :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...