Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam, 

Chciałbym przedstawić Państwu sposób wykonania hydroizolacji i zapytać czy jest poprawna , jeżeli nie jakie kroki przedsięwziąć aby to naprawić. Do rzeczy:

Jeżeli chodzi o warunki gruntowe to w maju poprzedniego roku wykonano trzy odwierty na głębokości 5 m nie stwierdzono występowania wód gruntowych jest natomiast informacja że podczas roztopów wczesnowiosennych oraz podczas długotrwałych opadów mogą wystąpić wody infiltracyjne.  

Budynek 70 m 2 powierzchni zabudowy. Posadowiony na płycie fundamentowej. Pod płytą 50 cm piasku i żwiru zagęszczonego. Następnie chudziak , zdrojenie i beton w8.(25 -28) Na płycie  pod ścianami  folia fundamentowa następnie dwie warstwy bloczków fundamentowych. Znów folia fundamentowa i docelową ściana z H+H. Od zewnątrz  budynku boki płyty oraz bloczków zabeZpieczone dysperbitem. Następnie 10 cm eps , siatka i remmers mk 2. W planach jest wyłożenie w środku budynku folii na płytę wywinięcie jej na wysokość ścian z H+H. Na to 25 cm styropian podłogowa i jastrych.  Na tą chwilą cała płyta jest powyżej gruntu ale w przyszłości najprawdopodobniej ponad grunt wystawać będą tylko bloczki fundamentowe. Chciałbym zapytać czy takie wykonanie jest zgodne ze sztuką budowlaną i czy zabezpieczenie przeciwwilgociowe jest na odpowiednim poziomie. Jeżeli nie jakie należy podjąć kroki aby to naprawić.

Edytowano przez agresst123 (zobacz historię edycji)
Napisano
30 minut temu, agresst123 napisał:

Chciałbym zapytać czy takie wykonanie jest zgodne ze sztuką budowlaną i

Jak najbardziej, nie masz czego się obawiać.

Napisano

Dzień dobry,

 

masą KMB zabezpiecza się ściany fundamentowe, nie XPS i raczej tak to powinno być wykonane - grunt, masa KMB, XPS. Można do tego użyć np. weber.tec Superflex 10, który jest bezpieczny dla styropianu i służy również do jego przyklejenia do fundamentów. Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10

 

Więcej informacji o zabezpieczaniu fundamentów znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/fundamenty oraz w najnowszej broszurze: https://www.pl.weber/blog/hydroizolacje/nowy-folder-niezawodne-izolacje-fundamentow


Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy! :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
    • Zostało złożone zapytanie o polać dachu nad garażem, czy takie pismo rozwiązuje sprawę i starostwo jej nie podważy przy prubie uzyskania pozwolenia na budowę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...