Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

Oczywiście całą więźbę rozrysuje na nowo konstruktor. I tu mam pytanie bo w projekcie jest dachówka. A tutaj są podane przekroje więźby. Czy to aby na pewno przekroje pod ciężką ceramikę? Czy murłata nie powinna mieć minimum 14x14 a jeśli będę chciał wydłużyć okap o jedną dachówkę to nie warto pogrubić murłaty?

 

Płatwie 14x20 cm

Krokwie 7x18 cm

Kontrłaty 3x5 cm

Murłatę mona odczytać z wysokości nad ścianą kolankową więc ma 12 cm.

 

a9f15d93ccc06a62gen.jpg

 

Przy okazji chciałem zapytać jak wygląda zwiększenie okapu. W przypadku ściany kolankowej wysokosci 50 cm, mam okap wysunięty na 100 cm. Ale jeśli chciałbym zwiększyć ściane o bloczek to z tego co wiem by zniwelować optycznie wyższą ścianę warto wydłużyc opak o jedną dachówkę wg reguły jeden bloczek więcej = jedna dachówka więcej (tak gdzieś wyczytałem). Z tym że wg moich obliczeń wychodzi że jeśli dachówka ma 50 cm długości to wydłużenie o jedną dachówke da okap dłuższy aż o ok 40 cm. Czyli ze 100 cm robi się 140 cm, czy to nie za dużo?

 

 

dedert

dedert

Oczywiście całą więźbę rozrysuje na nowo konstruktor. I tu mam pytanie bo w projekcie jest dachówka. A tutaj są podane przekroje więźby. Czy to aby na pewno przekroje pod ciężką ceramikę? Czy murłata nie powinna mieć minimum 14x14 a jeśli będę chciał wydłużyć okap o jedną dachówkę to nie warto pogrubić murłaty?

 

Płatwie 14x20 cm

Krokwie 7x18 cm

Kontrłaty 3x5 cm

Murłatę mona odczytać z wysokości nad ścianą kolankową więc ma 12 cm.

 

a9f15d93ccc06a62gen.jpg

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...