Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
ia256

zapachy sąsiadów

Recommended Posts

Witam, nie wiem czy pisze w dobrym dziale, w razie czego proszę o przeniesienie. Mój problem wygląda następująco.

Wynajmuje mieszkanie w starym bloku. Poprzednia właścicielka mieszkania zlikwidowała dostęp do kurków do zamykania wody w mieszkaniu, który był w łazience i zamiast tego zrobiła go w pokoju (Łazienkę i pokój dzieli wspólna ściana wiec było to możliwe). To połączenie to praktycznie otwór w ścianie na cały pion z rurami w bloku. Otwór ma oczywiście zamykane metalowe drzwiczki.

I tu się zaczyna problem ponieważ z tego otworu wydobywają się zapachy sąsiadów, takie jak papierosy, obiad itp. Sytuacja jest jeszcze o tyle tragiczna ze w tym miejscu jest zabudowana szafa na całą ścianę więc wszystkie ubrania przesiąkają tym zapachem. Jest to jednopokojowe mieszkanie więc w gorszych sytuacjach czuć te zapachy w całym mieszkaniu. W lepszych tylko w pobliżu szafy.

I tu moje pytanie, czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić? Wiem że na rynku jest wiele pochłaniaczy zapachu jednak nie jestem pewna jakiekolwiek produkty sprostałyby zadaniu…

Może coś co można by przymocować do zamknięcia żeby hamowało przepływ zapachu u źródła?

Czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• zacytowałem z muraora, ale oni sami nie wiedząco piszą, więc następny frag: "Przekonali się o tym Amerykanie, gdy okazało się, że aż 95% drewnianych domów, ocieplonych styropianem przyklejonym bezpośrednio do ścian, miało płyty poszycia silnie zawilgocone, a niekiedy nawet spleśniałe (szczególnie wokół okien i drzwi). Poprawny sposób docieplania domów szkieletowych styropianem polega na zastosowaniu takich rozwiązań, by między wiatroizolacją a warstwą styropianu pozostała trwała szczelina powietrzna, umożliwiająca odpływ skraplającej się pary wodnej oraz wody."   Tu też możesz poczytać  http://www.budujzdrewna.pl/forum/viewtopic.php?t=6393
    • https://www.muratorplus.pl/technika/izolacje/ocieplanie-styropianem-domy-szkieletowe-aa-vvGk-vb5x-5CiL.html   "Docieplając ściany styropianem, na który będzie nałożony tynk cienkowarstwowy, trzeba: bardzo starannie zaprojektować i wykonać obróbki wokół okien i drzwi - nie mogą pozostać nieszczelności, którymi woda mogłaby się dostawać pod warstwę styropianu; koniecznie zastosować wiatroizolację chroniącą budynek przed napływem wilgoci z zewnątrz (dla przypomnienia - wiatroizolacja to folia, która nie przepuszcza wody w postaci płynu, ale przepuszcza parę wodną w stronę od poszycia na zewnątrz). Izolacji tej nie wolno mylić z paroizolacją, która ma za zadanie powstrzymać przedostawanie się pary wodnej z wnętrza budynku do ściany; wykonać pomiędzy styropianem i poszyciem (pokrytym wiatroizolacją) szczeliny wentylacyjne, umożliwiające odparowanie wody, jaka mogłaby się ewentualnie znaleźć między tymi warstwami."   Resztę sobie znajdźcie w necie, bo tu już kilka razy to pisałem - i nie chce mi się jeszcze raz 
    • Jeżeli działka w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne nie trzeba nic odralniać. Zapis grunt rolny widnieje zawsze jeśli działka nie jest zabudowana. Po wybudowaniu domu geodeta robiąc inwentaryzację powykonawczą naniesie budynek na mapę i zmieni oznaczenie w ewidencji albo na B zabudowę albo BR zabudowe na roli.    W zależności jaka jest klasa ziemi konieczne będzie przed uzyskaniem pozwolenia na budowę wyłączenie gruntów spod produkcji rolnej. Dotyczy to klas chronionych I, II i III pochodzeniami mineralnego oraz wszystkich klas gleb pochodzenia organicznego. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...