Skocz do zawartości

Dandys / Domena


Leemka

Recommended Posts

 • 3 miesiące temu...
 • 1 miesiąc temu...
Cytat

Planuje w niedługim czasie budowę domu, wstępnie zdecydowałam się na projket Dandys ale chciałabym poznać opinie innych osób, może ktoś już wybudował ten dom i może służyć radą?
DANDYS- REALIZACJE!!!
jeśli chcesz obejrzeć ten domek z realizacji wejdz na tę stronkę:

forum.muratordom.pl/prosze-o-opinie-projektu-dandys,t80506.htm?highlight=dandys

tu są fotki z realizacji:

www.ifb.com.pl/dandys

www.kolodziejowie.pl/Site/Budowa.html
Link do komentarza
 • 5 miesiące temu...
Witam wszystkich budujących Dandysa lub noszących się z zamiarem kupna tego projektu.
Wybraliśmy wspólnie z mężem Dandysa z podwójnym garażem. Dom jest piekny, ale ........ .
No własnie to ale! Mamy już pozwolenie na budowę, ale z faktu zbliżającej się zimy przesunęlismy budowę na wiosnę. Na dzień dzisiejszy jestem przerażona całą tą checą z budową. Im dalej w "las" tym większe lęki i problemy. Na dzien dzisiejszy jestem na razie na etapie szukania ekipy budowlanej. Może ktoś z Was podeśle mi jakieś namiary na budowlańców. Jestem z Olsztyna woj. warmińsko-mazurskie. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
Link do komentarza
 • 3 miesiące temu...
witam wszystkich! Mam taką malutką prośbę. Budujemy z mężem domek z projektu DANDYS. I teraz przyszedł czas na zrobienie elewacji zewnętrzenej i właśnie mamy z tym problem bo nie wiemy jaki kolorek wybrac i wogóle jak go wykończyc. Może ktoś ma jakieś pomysły? Bardzo proszę o zdjęcia icon_smile.gif. Mogą byc zdjecia domków innych ptojektów icon_smile.gif. Z góry dziekuje. icon_surprised.gif
Link do komentarza
icon_surprised.gif
Cytat

witam wszystkich! Mam taką malutką prośbę. Budujemy z mężem domek z projektu DANDYS. I teraz przyszedł czas na zrobienie elewacji zewnętrzenej i właśnie mamy z tym problem bo nie wiemy jaki kolorek wybrac i wogóle jak go wykończyc. Może ktoś ma jakieś pomysły? Bardzo proszę o zdjęcia icon_smile.gif. Mogą byc zdjecia domków innych ptojektów icon_smile.gif. Z góry dziekuje. icon_surprised.gifWitam,

My z Żonką też mieliśmy z tym problem!. Trzymaliśmy się projektu ( naprawdę zrobiliśmy niewielkie zmiany), ale z elewacją to się głowiliśmy (elementy wykończenia, rodzaj tynku, kolor). Jakoś z tego wybrnęliśmy - sami zobaczcie - zapraszamy do galerii i ewentualnie na forum Muratora, gdzie o budowie pisałem dłużej, tutaj dopiero startuję , chociaż budowę już powoli kończę, może coś zaczerpniecie z naszego rozwiązania,podaję link do muratora:

http://forum.muratordom.pl/poszukuje-zdjec...,t66620-660.htm

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zostawię jak jest, dziękuję za rozwianie wątpliwości.
  • Wymieni na większy, albo nie wymieni, bo nie będzie miejsca. A po co "dodatkowa" szyna, skoro już teraz można zrobić tak, żeby niczego nie zamieniać? Podobnie jest z zostawianiem pustych miejsc w rozdzielnicy na szynie TH, o czym wielu inwestorów zapomina. Też można powiedzieć, że w razie potrzeby można rozdzielnicę wymienić na większą. Tylko po co komplikować sobie życie, skoro już TERAZ można pomyśleć o przyszłości?
  • W jaki sposób? Przecież ma N na bloku rozdzielczym, a jak zabraknie zacisków, to wymieni na większy, albo wyjdzie z bloku na dodatkową szynę.   Zgadzam się, dlatego ja bym zakupił zacisk Morek OTL50-3 ye/gr i podłączył pod niego: PEN z sieci zasilającej PEN do SPD uziemienie punktu rozdziału pod GSU PE na listwę PE N na blok rozdzielczy Jest to moim zdaniem najbardziej przejrzysty sposób podziału PEN.
  • I owszem, idea słuszna. Jednak "do minimum" nie oznacza "do zera". Elektryk słusznie prawi i należy wdrożyć jego rozwiązanie.  Natomiast troska o redukcję połączeń nie może oznaczać patologii, uniemożliwiającej rozbudowę instalacji. Bo nie wiemy co za dziesięć lat świat wymyśli i nam przyjdzie to zasilać. A czytelność i przejrzystość instalacji już nieraz ratowała ludziom życie. I w przenośni, i dosłownie.
  • Mam taki dylemat. Elektryk wykonał podział PEN poprzez wprowadzenie tego przewodu bezpośrednio na listwę PE, z której wykonany jest mostek na listwę N. Następnie z listwy N przewód poprowadzony jest na blok rozdzielczy, z którego rozprowadzone jest zasilanie pomiędzy RCD. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ na listwie N mam wpięte tylko dwa przewody - 1) łączący listwę z blokiem rozdzielczym, oraz 2) mostek do listwy PE.   Co chciałbym zmienić: usunąć listwę N wraz z mostkiem pomiędzy nim, a szyną PE, a przewód łączący szynę N z bloku rozdzielczego wpiąć bezpośrednio w listwę PE. Tym samym usunąłbym dwa połączenia po drodze na przewodzie neutralnym.   Elektryk stwierdził, że podział w jego wykonaniu jest jasny i czytelny i tak to zaleca zostawić. Ja z kolei jestem osobą, która uważa, że ilość połączeń powinno się redukować do minimum. Czy taka modyfikacja to dobry/zły pomysł? Poniżej uproszczony rysunek, tak aby pokazać samą ideę:    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...