Skocz do zawartości

Kominki


Gość

Recommended Posts

Hej kominkowcy! Jakie spostrzeżenia po sezonie?
Pytam, bo chcę w ten sposób przynajmniej na początek ogrzewać dom. Boję się, że wkład kominkowy nie zapewni mojej rodzinie ciepła.
Jak to wygląda z punktu widzenia praktyka, jak dużo drewna zużywacie w sezonie, jak dużo popiołu, czy na noc można dołożyć tylko raz, czy też trzeba wstawać w nocy?
Dzięki za odpowiedź!
Link do komentarza
Cześć - co za zbieg okoliczności, mam kominek GODIN kosztował 2600 PLN - moc 14-20KW - jeszcze nie obudowany, ale już w nim palę.
Jeśli chcesz więcej informacji to zadaj pytania w punktach i prześlij mi mailem - i tu ten zbieg okoliczności - uwaga podaje maila:
mkrzyzanowski@plusnet.pl
Link do komentarza
Hej Kominkowcy .... No cóż sezon sie kończy! Jest okazja do wymiany opinii i ocen "na gorąco"
Mam TARNAWA 14 kW z szufladą .. Rewelacja!!!
CHętnie podzielę sie opiniami z eksploatacji.
Link do komentarza
Mam kominek od lata ubiegłego roku i prawdę mówiąc, całą zimę uczyłem się palić (a to jest jedyne ogrzewanie mojego nowego, niewykończonego jeszcze domu).
Drewno z lasu przyjechało dopiero na jesieni - i to jest poważny błąd - trzeba kupować zimą, najpóźniej wiosną. Dąb nie zdążył przeschnąć, brzoza była such dopiero na wiosnę.
Trzeba nauczyć się tak palić, aby nie wygaszać kominka - tzn., aby cały czas wkład dawał ciepło. Żar ciepła nie daje, tylko przechowuje materiał do następnego podpalenia.
Jeżeli zamierzacie ogrzewać dom kominkiem, to weźcie pod uwagę moje sugestie. Kupno drewnoa już teraz, montaż wkładu dużo wcześniej, nie na ostatnią chwilę.
I raczej nie ma co marzyć o stałej temperaturze w domu przez całą dobę. Zawsze nad ranem zaczyna się wyziębiać, chyba, że dokładam o 2-3 w nocy, albo wstaję o 6-7 rano. Wkład przy średnim drewnie daje dużo ciepła przez maksymalnie 5 godzin.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry. Mam działkę, na której mam zamiar mieć biologiczną przydomową oczyszczalnię ścieków, za nic w świecie nie chcę iść w szambo - wiadomo. Są dwa rozwiązania, które mogę wziać pod uwagę - oczyszczona woda będzie odprowadzana do studni chłonnej, a z niej do gruntu lub do szczelnego betonowego zbiornika. Chcę iść w pierwszą opcję natomiast jeśli okaże się, że warunki gruntowe nie pozwolą mi na te rozwiązanie to zdecyduję się na szczelny zbiornik. Teraz mam takie pytanie - czy ta oczyszczona woda, która będzie odprowadzana do zbiornika będzie się nadawała do podlewania drzewek i krzaków ozdobnych na działce? Z podlewaniem ogródka to może bym nie ryzykował natomiast drzewka myślę, że nie będą problemem ale wolę spytać ludzi, którzy mieli/mają coś z tym do czynienia. Może jednak istnieją jakieś oczyszczalnie oczyszczające na tyle dobrze ścieki, że będzie można wykorzystać wodę do podlewania ogródka? Myślałem też o instalacji do ponownego wykorzystania wody na przykład do spłukiwania wody w kibelku. Wspomnę też, że drenaż rozsączający nie wchodzi w grę ze względu na wielkość działki. 
    • Karolczyk98 Czy dobrze przyjąłem takie parametry więźby? Szerokość 8cm Wysokość 14cm Odległość pomiędzy krokwiami 70cm Murłata 8cmx14cm
    • Chodzi o ocieplenie całej wnęki, bądź wykorzystanie poszerzen systemowych (wtedy ocieplaja obszar do którego dolega ościeżnica).  Mógłbym wykleić cała wneke jakimś ciepłym styropianem z tym że nie wiem czy pozwoli na to firma montujaca okna bo kiedyś o to pytałem i powiedzieli ze musiałby to być materiał twardy gdyż w innym przypadku zwiększy to odległość kotew montażowych do sztywnej ściany przez co montaz może okazac się mniej stabilny (miękki XPS może podczas pracy się odkształcać.) A purenit jest tutaj twardszym materiałem. No i wydawało mi się że cieplejszym niż XPS. A na pewno droższym. Zastanawia mnie też czy jest sens izolować przed wilgocią wneke do której miałby być ten XPS przymocowany gdyż jeśli pociągnie wilgoć z muru to straci właściwości termiczne    Chodzi o ocieplenie całej wnęki, bądź wykorzystanie poszerzen systemowych (wtedy ocieplaja obszar do którego dolega ościeżnica).  Mógłbym wykleić cała wneke jakimś ciepłym styropianem z tym że nie wiem czy pozwoli na to firma montujaca okna bo kiedyś o to pytałem i powiedzieli ze musiałby to być materiał twardy gdyż w innym przypadku zwiększy to odległość kotew montażowych do sztywnej ściany przez co montaz może okazac się mniej stabilny (miękki XPS może podczas pracy się odkształcać.) A purenit jest tutaj twardszym materiałem. No i wydawało mi się że cieplejszym niż XPS. A na pewno droższym. Zastanawia mnie też czy jest sens izolować przed wilgocią wneke do której miałby być ten XPS przymocowany gdyż jeśli pociągnie wilgoć z muru to straci właściwości termiczne   
    • Wspólnota, budynek z 2010 roku, gazowa kuchenka, podgrzewacz znajduje się na klatce, ale czy jest gazowy 🤷‍♂️.
    • I sprawa załatwiona. Kupiłem po prostu pierwsze lepsze u producenta profili razem z profilami, także nie pomyślałem, żeby kupić płaskie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...