Skocz do zawartości

Kominki


Gość

Recommended Posts

Hej kominkowcy! Jakie spostrzeżenia po sezonie?
Pytam, bo chcę w ten sposób przynajmniej na początek ogrzewać dom. Boję się, że wkład kominkowy nie zapewni mojej rodzinie ciepła.
Jak to wygląda z punktu widzenia praktyka, jak dużo drewna zużywacie w sezonie, jak dużo popiołu, czy na noc można dołożyć tylko raz, czy też trzeba wstawać w nocy?
Dzięki za odpowiedź!
Link do komentarza
Cześć - co za zbieg okoliczności, mam kominek GODIN kosztował 2600 PLN - moc 14-20KW - jeszcze nie obudowany, ale już w nim palę.
Jeśli chcesz więcej informacji to zadaj pytania w punktach i prześlij mi mailem - i tu ten zbieg okoliczności - uwaga podaje maila:
mkrzyzanowski@plusnet.pl
Link do komentarza
Hej Kominkowcy .... No cóż sezon sie kończy! Jest okazja do wymiany opinii i ocen "na gorąco"
Mam TARNAWA 14 kW z szufladą .. Rewelacja!!!
CHętnie podzielę sie opiniami z eksploatacji.
Link do komentarza
Mam kominek od lata ubiegłego roku i prawdę mówiąc, całą zimę uczyłem się palić (a to jest jedyne ogrzewanie mojego nowego, niewykończonego jeszcze domu).
Drewno z lasu przyjechało dopiero na jesieni - i to jest poważny błąd - trzeba kupować zimą, najpóźniej wiosną. Dąb nie zdążył przeschnąć, brzoza była such dopiero na wiosnę.
Trzeba nauczyć się tak palić, aby nie wygaszać kominka - tzn., aby cały czas wkład dawał ciepło. Żar ciepła nie daje, tylko przechowuje materiał do następnego podpalenia.
Jeżeli zamierzacie ogrzewać dom kominkiem, to weźcie pod uwagę moje sugestie. Kupno drewnoa już teraz, montaż wkładu dużo wcześniej, nie na ostatnią chwilę.
I raczej nie ma co marzyć o stałej temperaturze w domu przez całą dobę. Zawsze nad ranem zaczyna się wyziębiać, chyba, że dokładam o 2-3 w nocy, albo wstaję o 6-7 rano. Wkład przy średnim drewnie daje dużo ciepła przez maksymalnie 5 godzin.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...