Skocz do zawartości

Czy na hydroizolacje na balkonie można nałożyć zaprawę wyrównującą?


Recommended Posts

Napisano

Hej, przymierzam się do wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim, które kupiłem. Chcę to wykonać maksymalnie swoimi siłami. Nie mam za bardzo doświadczenia i liczę się z tym, że może nie będzie najpiękniej ale o ile to możliwe, chciałbym uniknąć błędów wykonawczych. Sporo widziałem już porad w sieci ale nie na wszystko znajduję odpowiedź.

Jeśli można, prosiłbym o poradę w wykończeniu balkonu.

Balkon jest o wymiarach ok. 5m x 1,2m. Tak jak na zdjęciu jest tam hydroizolacja ale po deszczu zauważyłem problem. Spad jest źle zrobiony i woda zalega kałużami. Chciałbym to poprawić zaprawą wyrównującą np. Atlas ZW 330 albo ZW 50 (takie info znalazłem że są ok). 

Moje wątpliwości:

Czy na hydroizolacje można kłaść taką zaprawę? A następnie na to, (jeśli potrzeba, kolejną hydroizolację w płynie?), klej do płytek i płytki. 

Czy zaprawa wyrównująca nie odklei się lub odparzy od hydroizolacji?

 

Poziom będę wyprowadzał na długości 2,5m na obie strony balkonu. Niestety tylko tam są odpływy.

Prosiłbym o sugestie.

Pozdrawiam

IMG_20190805_185739.jpg

Napisano

Spadek powinien być na zewnątrz balkonu a nie na boki, czyli spadek od ściany?drzwi balkonowych do krawędzi balkonu tej o dł 5 m.

Napisano
3 minuty temu, mhtyl napisał:

Spadek powinien być na zewnątrz balkonu a nie na boki, czyli spadek od ściany?drzwi balkonowych do krawędzi balkonu tej o dł 5 m.

Dłuższa - frontowa krawędź balkonu jest zabudowana. Nie ma możliwości odprowadzania wody. Tylko bo bokach są barierki.

Napisano

To ktoś odwalił kaszanę, ale dla polepszenia dyskusji aby wiadomo o czym mówimy zrób fotki tego balkonu aby nie było niepotrzebnych rozbieżności.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Pod względem przeciwpożarowym różnica pomiędzy płytą drewnopochodną oraz tą samą płytą drewnopochodną osłoniętą płytą gipsowo-kartonową jednak jest Bo płyty drewnopochodne są palne, zaś gipsowo-kartonowe już nie.   W takich budynkach jak domy jednorodzinne wymogi może nie są zbyt wysokie, ale jednak określono je jednoznacznie.  Najważniejszy w tym przypadku jest zapis zawarty w warunkach technicznych (WT), czyli Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (§ 219 ust. 2): "(...) poddasze użytkowe przeznaczone na cele mieszkalne lub biurowe powinno być oddzielone od palnej konstrukcji i palnego przekrycia dachu przegrodami o klasie odporności ogniowej: 1) w budynku niskim - E I 30."  Ta klasa oznacza odporność na działanie ognia przez pół godziny. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bariera ma przez taki czas zapobiec przenikaniu ognia oraz temperatura po jej drugiej stronie nie może przekroczyć punktowo  bodaj 180°C. W praktyce ten wymóg często nie jest respektowany. No bo jak tu wypadają poddasza wykończone boazerią albo z odkrytą więźbą (izolacja nakrokwiowa)? Szczerze mówiąc to moim zdaniem taka konstrukcja - z dwoma warstwami wełny mineralnej na metalowym ruszcie - ma szansę spełnić ten wymóg, nawet jeżeli zastosuje się poszycie z płyty drewnopochodnej. Ale to tylko przypuszczenie. Jak trafimy na kogoś czepliwego to skąd wziąć formalne potwierdzenie? 
    • Wielkie dzięki za błyskawiczną odp. Tak niosek o warunki właśnie składam przez portal e-Budownictwo.  
    • Jeżeli potraktować to jako budynek gospodarczy to trzeba wystąpić o wydanie warunków zabudowy. Jeżeli te będą dopuszczały zlokalizowanie tam budynku gospodarczego to dalej mamy już typową procedurę dla budynków gospodarczych do 35 m2 powierzchni zabudowy.  Zrobiłem jednak zastrzeżenie, że to wszystko pod warunkiem, że ten magazyn traktujemy jako budynek gospodarczy. Chociaż jak się uprzeć to nie ma on wszystkich cech budynku (brak trwałego połączenia z gruntem). Jednak w takiej sytuacji robi się totalny bałagan z interpretacją przepisów, wymaganych procedur itd. Próbowałbym więc wystąpić o warunki zabudowy i zgłosić to jako budynek gospodarczy.
    • Działka 109/1 miejscowość Byszwałd  klasa IIIA i IIIB Działka kupiona od rolnika.  Potrzebuje postawić na niej mały magazyn, niezwiązany z gruntem na bloczkach. Kupiony z Allegro gotowiec do poskładania na działce z Kompozytu lub metalowy.   Pytanie czy mogę  (lub co muszę zrobić żeby taki magazynek postawić)  Nie mam tam oczywiście MPZP Działka bezpośrednio przy drodze , przez działkę biegną linie wody, kanalizy i net. Działka na terenie Wsi. Sąsiednie działki niezabudowane, Najbliższe zabudowy - dwie działki dalej.   
    • Nieprawda.  Pamiętam, ze kiedyś istniał zakaz wykonywania boazerii z drewna liściastego w obiektach użyteczności publicznej, ale było to dopuszczalne przy wkuciu listew mocujących w ścianę tak, aby deseczki boazeryjne leżały bezpośrednio na ścianie. (z iglastych zakaz był kategoryczny). Wtedy ogranicza się dostęp powietrza i rozprzestrzenianie się ognia jest utrudnione.  We wspomnianej sytuacji pewnie jest podobnie. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...