Skocz do zawartości

Dom w poziomkach komin


Recommended Posts

Witam

Zakupilem projekt domu z malymi poprawkami dom w granicy wiec okna po prawej zlikwodowane a z lewej sa w lazienkach i w pokoju na gorze i nie wiem jak umiejscowic komin.

Komin jest wymurowany tak jak by w holu kotlownia jest mala prosze o porade jak to zrobic zeby byla wentylacja w kotłowni i lazience ponizej link do projektu 

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-poziomkach-2-ver-2-m80f2330edd49d

Edytowano przez tomek93 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, tomek93 napisał:

Zakupilem projekt domu z malymi poprawkami dom w granicy wiec okna po prawej zlikwodowane a z lewej sa w lazienkach

Jak dobrze rozumiem to ściana która będzie na granicy jest ścianą boczną  więc jak rozwiążesz problem z okapem to raz i ze spadkiem dachu to dwa bo budynek stojący na granicy nie może mieć spadku na sąsiada.

1 godzinę temu, tomek93 napisał:

nie wiem jak umiejscowic komin.

To już robota projektanta adoptującego dom.

Link do komentarza

Nie bedzien spadku do sasiada bedzie zrobiona sciana ogniowa.

Projekt juz kupilem jest zaadaptowany i wlasnie ten komin jest na rysunku tak jak w tym projekcie co dalem link i chcem uzyskac od kogos porade jak ten komin umiejscowić zeby byla wentylacja w kotlowni i lazience.

Wymiary kotlowni to 180x230 gdzie scianka od komina do drzwi to 44cm drzwi 80 i scianka 56 i jak tu zmiescic zamontowac piec na pelet.

Edytowano przez tomek93 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Która ściana będzie stała na granicy, boczna czy szczytowa?

Co do komina to musi to zrobić projektant bo przestawienie komina wiąże się ze zmianą stropu (rozstawienie belek, podciąg itp) i być może więźby. Jeżeli jeszcze nie zakończył adaptacji to powiedz mu o co Ci chodzi i niech dopracuje projekt tak aby Ci pasował.

Kotłownia powinna być większa, ta z projektu jest raczej zaprojektowana na ogrzewanie gazowe czy PCi.

 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jeżeli mówiłeś o tym projektantowi przed adaptacją a on tego nie zrobił to po co odbierałeś projekt? 

Nie wiem w jakim sensie masz problem z podłączeniem pieca do komina?

Na rysunku parteru widać, że można powiększyć kotłownię kosztem wiatrołapu w ten sposób aby przesunąć drzwi wiatrołapu wejściowe jak i wewnętrzne w lewo w kierunku kuchni likwidując wnękę a przesuwając ściankę działową kotłowni w stronę wiatrołapu. Komin musiałby zostać w miejscu w którym jest a wentylacja jest to zrobienia w prosty sposób, kupujesz komin systemowy z podwójną wentylacją, jeden kanał wentylacyjny do kotłowni drugi do łazienki.

rzut-parteru-projekt-dom-w-poziomkach-2-

Link do komentarza

Wiatrolap ma tylko 189cm szerokości wiec nie ma sensu go jeszcze zmniejszac.

Problem mam taki ze musial bym ten komin wypuscic troche kotlowni i zrobii kolanko do pieca bo jak bym przesunal drzwi i wstawil piec bezpośrednio na konin to nie miał bym dostępu do wyczystki

 

Ma ktoś jakies pomysly

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 26.07.2019 o 05:17, tomek93 napisał:

Problem mam taki ze musial bym ten komin wypuscic troche kotlowni i zrobii kolanko do pieca bo jak bym przesunal drzwi i wstawil piec bezpośrednio na konin to nie miał bym dostępu do wyczystki

Możesz wstawić dwa kolana regulowane, wtedy odsadzisz piec w odległości pozwalającej na swobodny dostęp do wyczystki. Wyjście z pieca/króciec masz z góry pieca czy z tyłu?

Sam komin możesz  przybliżyć do łazienki tak aby zaczynał się na wysokości ścianki działowej łazienki. Będzie to minimalne przesunięcie które nie będzie miało większego znaczenia na strop i więźbę dachową, bo jakby nie było komin i tak przechodzi przez płatem która musi być dzielona i podparta przez słupy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić?
    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...