Skocz do zawartości

Wykończenie, ogrzewanie... Kosztorys.


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Kupiłem dom w stanie surowym i go wykańczam. Do zrobienia jest wszystko praktycznie i zgłosiłem się do firmy żeby wykonała kosztorys. Właściciel wydaje się być naprawdę uczciwym i dobrym fachowcem a ja na cenach się nie znam i tu przychodzę do Was. Czy możecie mi powiedzieć czy ceny podane w kosztorysie są w miarę w porządku? Bo trochę nas koszty przeraziły. Dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie. 

Techniczne szczegóły. Parter to: łazienka 9.30m2, salon 24.50m2, kuchnia 11m2, korytarz 10.50m2, pokój 14m2. Ten parter ma być wykończony na gotowo, piwnica tylko posadzki i kotłownia a piętro ocieplenie dachu, posadzki. 

Edit. Jest to w województwie podlaskim. 

Edit. 2. Jezeli ktoś by chciał mieć wgląd w projekt albo potrzebne dodatkowe dane, proszę o info i mogę dołączyć albo wysłać. 

1563454399947759784598263910378.jpg

Edytowano przez Szafazestrachami (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Mało szczegółowy i dziwny kosztorys bo pomimo wyszczególnienia ilości rzeczy np drzwi czy baterii nie ma mowy o ich nazwie, jakiego producenta i jaki model, bo to odgrywa główną rolę.A i sama wycena poszczególnych rzeczy jak i prac jest dziwna bo cena za sedes (nie wiem co na myśli wykonawca) typu geberit? to jakbyś kupował auto typu suw, 950 zł a za kabinę 750 zł.

Masz wyszczególnione baterie szt 3 a ja już widzę że potrzebujesz więcej bo wannę, kabinę i dwie umywalki.

Co do elektryki to nie wiem po co Ci skrzynka zewnątrz domu jak masz wewnątrz i tu raczej chodzi o rozdzielnicę i za esy i różnicówki aż 1900 zł ?!! chyba na głowę upadł, a podał wcześniej "elektryka z materiałem" 5880 zł.

I o co chodzi w punkcie "przeróbki wody i kanalizacji"? za co taka cena 3850 zł?!!!!!!! za taka cenę masz zrobiona od podstaw.

Jakiej firmy i jaki model drzwi zewnętrznych? to samo z drzwiami technicznymi.

Co to jest "listowanie panela"? to jest wliczane wraz z montażem paneli i niech sobie nie robi jaj waląc cenę 252 zł, ja domniemywam że chodzi tu o mocowanie listwę przypodłogowych.

Po co w piwnicy chce Ci wylewać posadzkę wyrównująca jak chce dać styropian i posadzkę? to jawne naciąganie na koszty a mało tego nie napisał jasno czy ta cena z materiałem czy tylko sama robocizna, bo jeżeli to tylko sama robocizna to też na głowę chłop upadł wyceniając robociznę za podłogę o pow 85 m2 na kwotę 8075 zł.

To samo dotyczy piętra, robienie posadzki wyrównującej dla mnie jest to jawne naciąganie klienta na dodatkowe koszty ( a podejrzewam że to jest oszustwo) bo po ułożeniu styropianu i wylaniu właściwej posadzki ewentualne nierówności zostaną zniwelowane poprzez posadzkę właściwą, a nie chce mi się wierzyć aby w nowo wybudowanym domu i to jeszcze na piętrze były aż tak wielkie nierówności aby stosować wylewkę wyrównawczą. I to samo pytanie, cena z materiałem czy sama robocizna?

Z ogrzewaniem podłogowym to też uważam, że pojechał po bandzie, za ułożenie rurek na pow 85 m2 6375 zł ?!

I DO TEGO CO WAŻNE, CENY SĄ NETTO!!!!!!!!!!!!!!!

Ja sugeruje się cenami z mojej okolicy, nie wiem gdzie Ty się budujesz, być może tam takie ceny to norma.

 

Wiesz co, założę się gdybyś zrobił to metodą gospodarcza to dużo, ba nawet około polowy tej kwoty byś zaoszczędził.

Czym masz dach pokryty i masz pełne deskowanie czy membranę? pytam bo tu rozbija sie problem z wykonaniem ocieplenia i wentylacji połaci dachowej.

Jeszcze dopiszę bo zapomniałem.

Co z tynkami? cena z materiałem czy sama robocizna? a i ilość tynków 320 m2 wydaje mi się zaniżona.

Z szpachlowanie i malowanie sufitów zrobionych z płyt kg 85 m2 7225 zł , nawet gdyby to było z materiałem to materiał musiałby być chyba ze złota. 

Z kolie malowanie i szpachlowanie ścian, nie mam pojęcia jak można nowe, świeżę tynki szpachlować?!!!!!!!!!!!! kolejne naciągactwo, mało tego wcześniej podaje że tynków jest 240 m2 (a przy wycenie tynków podaje 320 m2) i cena nawet z materiałem to kosmos 19200 zł.

 A to wszystko ceny netto, czyli jak rozumiem musisz doliczyć vat wtedy będziesz miał neny brutto.

Link do komentarza

Dziękuję za szybką odpowiedź. Dach to blachodachowka. Całe piętro było wyburzone i odbudowane, był wylewany dodatkowy strop mogę wysłać kosztorys jaki mi dał i tam jest spis wszystkich rzeczy które były. Dla mnie to czarna magia. Wszystko przez tą firmę. Dom to budynek z lat 90tych ale nigdy nie był oddany do użytku. Ta cena netto to jest to całkowity koszt jaki ja mam do zapłaty dla nich. Ceny są z materiałami. Zaraz sprawdzę dokładnie wszystko i postaram się udzielić pelniejszych odpowiedzi. 

Edit. Elektryka, hydraulika jest robiona od podstaw bo nie było żadnej instalacji. 

imageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97imageproxy.php?img=&key=28441617acb22e97Screenshot_20190718_160855_com.google.android_apps_docs.editors.sheets.thumb.jpg.262343d9dd12c65d8cee7e4698fe677d.jpg

Edytowano przez Szafazestrachami (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Pisałeś o domu w staniu surowym, sądziłem że jest to nowy, teraźniejszy dom a nie z lat 90. Chcesz zastosować pompę ciepła a nic nie ma o dociepleniu ścian zewnętrznych a proponowane ocieplenie dachu mizerne.

Z lektury kosztorysu to ten dom jest jak poligon doświadczalny i licząc koszty jakie zostały wydane 112 tys plus kwota jaka miałbyś zapłacić obecnie wykonawcy 202 tys, nie wiem ile zapłaciłeś za ten dom to za te pieniądze miałbyś wybudowany dom jak ta lala, nowy, zgodny z obecnymi normami a jeszcze nie wiem czy wiesz że o ile nie masz aktualnych papierów na ten dom bo budowa jeszcze nie ukończona a minęło 30 lat.

Puki nie jest za późno ja na Twoim miejscu bym się wycofał. Szkoda że przed zakupem nie zapytałeś na forum o opłacalności takiej inwestycji.

1 godzinę temu, Szafazestrachami napisał:

Wszystko przez tą firmę.

Jeżeli to wcześniej robiła ta sama firma to dlaczego teraz, nawiązuje do posadzek, chce robić wylewkę wyrównującą? 

Dla mnie to zagadkowe.

Link do komentarza
Gość mhtyl

ten wykonawca jawnie jest naciągaczem. Poczytałem teraz sobie kosztorys i co mnie bardzo zdziwiło to za komin systemowy z wentylacją 200 zapłacił 5450 zł !!!!!!!!!!!!!! nie podaje wysokości ale podejrzewam że około 8 m. Sam sobie sprawdź ile kosztują takie kominy i zobaczysz jaki z niego naciągacz. Zresztą możesz sprawdzić ceny innych rzeczy które wycenił kosmicznie ten wykonawca a sie przekonasz że przesadził, no chyba że ten wykonawca zaopatruje się w Baltonie :) 

Ja na Twoim miejscu postarałbym się dokończyć ten dom systemem gospodarczym,będzie taniej.

Link do komentarza

Komin 10m wysokości. Byłem pod ścianą i zależało mi na czasie a była to jedyna dostępna firma. Teraz nie mam już noża na gardle i dlatego zacząłem szukać informacji. Dziękuję bardzo za pomoc. Zadzwoniłem do firmy z innego miasta i poprosiłem o kosztorys. W niedzielę będę już wiedział jak konkurencja sobie liczy. Jeszcze raz dziękuję za opinię. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
8 minut temu, Szafazestrachami napisał:

Komin 10m wysokości.

KOMIN UNIWERSAL SYSTEMOWY CERAMICZNY 10m fi200 +2W - 1 985,00 zł

https://allegro.pl/oferta/komin-uniwersal-systemowy-ceramiczny-10m-fi200-2w-8097939531

Komin Standard systemowy fi 200 10m + 2 wentylacje - 2 005,00 zł

https://allegro.pl/oferta/komin-standard-systemowy-fi-200-10m-2-wentylacje-7211403347

Jak widzisz cena za 10 m komin jest taka a nie inna, oczywiście są droższe ale wątpię aby takie Ci kupił i zamontował. Dlatego ważne jest jakiej firmy jest ten komin jak również i pozostałe rzeczy nazwa produktu i firma abyś mógł sobie sprawdzić ceny rynkowe.

 

Czyli zapłaciłeś za dom i również za ta przeróbkę z kosztorysem 112 tys, tak? a teraz miałbyś zapłacić 220 tys?

W jakim województwie i powiecie ten domek budujesz?

Link do komentarza

Województwo podlaskie, powiat hajnowski. Za dom z działka zapłaciłem 40 tysięcy. Więc narazie jest zapłacone 150tysiecy, plus zaliczka na okna i elewacje ( za okna, drzwi zewnętrzne izolacje od gruntu, styropian grafit 15... Wyjdzie 60tysiecy. Już niestety umowę podpisałem). Teraz miałbym zapłacić 202tysiace. W tym parter pod klucz, częściowe wykonczenie pierwszego piętra i kotłownia w piwnicy i wylewki) 

Link do komentarza
Gość mhtyl

No cóż teraz czekaj na wycenę innych firm. 

Powiem Ci tak, nawet gdybyś zapłacił 40 tys za samą działkę to za 110 tys miałbyś dom w SSZ i dom taki jaki tobie pasuje, a remont niestety jest prawie dwa razy droższy. 

Nie rozważałeś aby ten dom wykończyć systemem gospodarczym?

Nie rozumiem tez dlaczego stawiałeś komin jeżeli chcesz zamontować pompę ciepła.

Kolega dwa lata temu zakończył budowę domu 120 m2 p.u. za 300 tys. działki nie liczył bo dostał od ojca.

Z papierami z budową domu masz wyprowadzone na prostą? bo to budowa trzydziestoletnia.

Link do komentarza

Robiłem wszystkie nowe pozwolenia i wszystko jest legalnie i na prostą. Niestety nie ma mi się kto zająć tym domem bo przebywam na stałe za granicą i systemem gospodarczym odpada. Po wstępnej rozmowie z drugą firmą, facet powiedział, że coś nie gra z kosztami i dlatego w niedzielę z czystej ciekawości przyjedzie sprawdzić i zapoznać się z projektem. Komin był, bo w oryginale dom miał być ogrzewany piecem na pelet ale i tak drugie awaryjne źródło ciepła dobrze jest mieć. 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Rozumiem, ale nie masz nikogo np rodziców coby mogli dopilnować budowy?

Jak przyjedzie gościu na wycenę to pokaż mu ta wycenę za robotę za 112 tys. niech się wypowie czy czasami Cie nie orżnął, bo jak czytałem ta wycenę robót to jest ona naciągana, bo wiesz wykonawca jak dorwie inwestora to myśli że to dojna krowa i doi go niesamowicie. Nie mam nic przeciwko temu, bo każdy chce żyć i po pracuje aby zarabiać ale niech ten zarobek będzie uczciwy. nawet wycena na bloczki solbet wydaje mi się duża i bez sensu bo 24X24X59  wg wyceny są na ściany zewnętrzne i ściany działowe ( na ściany działowe nie stosuje sie bloczków o szer 24 cm)w ilości 850 szt !!! a dwa rządki poniżej podaje solbet 12X24X59 z przeznaczeniem na ściany zewnętrzne i działowe i szalunki? na nadproża?! w ilości 245 szt, coś mi się wydaje że ten wykonawca budował dwie budowy za twoje pieniądze.

I co do wyceny wraz z materiałem żądaj konkretnie jakiej firmy i jaki model jest wyceniany bo diabeł tkwi w szczegółach.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...