Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

"Raczej" mnie nie przekonuje ;) Więc na izolację ścian parteru dam folię fundamentową bo będzie na pewno miał styczność ze styropianem (minimalny ale jednak). Ściany też raczej wysmaruje jakąś lepszą masą.

 

Teraz pytanie o fugi. Pytałem mojego majstra i on nie "rapuje" ścian więc muszę zgodzić się na fugowanie. Kolega po budowlance mówił że by nie robić sobie roboty z urabianiem zaprawy cementowej z plastyfikatorem (nie z wapnem bo wapno ciągnie wilgoć) to lepiej kupić jakiś klej do płytek bo nie wyjdzie tego dużo, łatwo się urabia i będzie zapewne mocniejsze od zaprawy. Poza tym zaprawa cementowa w tak cienkich szczelinach i tak nie będzie się trzymać. Prawda li to? Moje fugi wyglądają tak. Chyba że jakaś zaprawa cienkowarstwowa jak do suporexu? Będę się starał też zdrapać nadmiernie wystającą zaprawę. Chyba że lepiej zaprawa

 

06c84fc938137401gen.jpg

 

5105389ffdfd07cegen.jpg

 

5a2ac66090e183e2gen.jpg

 

72f7cca8668053bbgen.jpg

dedert

dedert

"Raczej" mnie nie przekonuje ;) Więc na izolację ścian parteru dam folię fundamentową bo będzie na pewno miał styczność ze styropianem (minimalny ale jednak). Ściany też raczej wysmaruje jakąś lepszą masą.

 

Teraz pytanie o fugi. Pytałem mojego majstra i on nie "rapuje" ścian więc muszę zgodzić się na fugowanie. Kolega po budowlance mówił że by nie robić sobie roboty z urabianiem zaprawy cementowej z plastyfikatorem (nie z wapnem bo wapno ciągnie wilgoć) to lepiej kupić jakiś klej do płytek bo nie wyjdzie tego dużo, łatwo się urabia i będzie zapewne mocniejsze od zaprawy. Prawda li to? Moje fugi wyglądają tak. Będę się starał też zdrapać nadmiernie wystającą zaprawę.

 

06c84fc938137401gen.jpg

 

5105389ffdfd07cegen.jpg

 

5a2ac66090e183e2gen.jpg

 

72f7cca8668053bbgen.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...