Skocz do zawartości

Płyty betonowe wielkogabarytowe na podjazd, taras, chodnik. To modne!


Recommended Posts


Płyty wielkoformatowe Bruk-Bet. Śmiało można powiedzieć - przebój, jeśli chodzi o wykończenie podjazdu i chodników przed domem. Płyty wielkoformatowe są dziś także materiałem do wykończenia tarasu. Dom o tak jednolitej stylistyce, staje się niezwykle elegancki...

Co zadecydowało o sukcesie płyt wielkoformatowych Bruk-Bet? Moda na nowoczesność w architekturze i otoczeniu domu. Minimalizm w projektowaniu budynków i przestrzeni wokół nich. Dom świetnie prezentuje się w otoczeniu wielkoformatowych gładkich płyt, których utrzymanie w czystości nie zabiera wiele czasu. To drugi powód sukcesu - płyty o dużym formacie są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu i utrzymaniu. Z prostego powodu - mają niewiele fug...

 

Kolekcja wielkogabarytowych płyt brukowych NOVATOR Bruk-Bet to płyty o formatach od 20x20 cm do 100x100 cm. Płyty są wytrzymałe i na obciążenia fizyczne (wjazd auta), i na zabrudzenia. Płyty w procesie produkcji otrzymują specjalną powłokę o nazwie Perlon Lamino. To warstwa licowa, trwale zabezpieczająca. Na powierzchni płyt Bruk-Bet nie występują wykwity wapienne, kolor nie blaknie, nie porastają mchy ani algi. Płyty nie wymagają renowacji ani też specjalnej pielęgnacji. Łatwo usunąć z powierzchni nawet tak trudne zabrudzenie, jak plamy po oleju silnikowym.

 

Płyty wielkoformatowe układa się nie tylko na podjeździe, ale też na tarasie i na chodnikach. Wielki format na tarasie? To i uroda, i wygoda dla inwestora, kiedy można za jedną zleconą pracą wykonać całe (trwałe) otoczenie domu.

 

Jak wykonuje się nawierzchnię z płyt wielkoformatowych? Pierwszym etapem jest pomiar terenu i wyznaczenia granic układanej nawierzchni oraz poziomu bruku. Na wytyczonym obszarze należy usunąć humus i wybrać ziemię do głębokości 25-50 cm. Grunt powinien być jednorodny i nośny, przepuszczalny i niewysadzinowy. Trwałość nawierzchni z płyt Bruk-Bet zależy od prawidłowo wykonanej podbudowy. Podbudowę wykonuje się albo z kruszyw naturalnych i łamanych, albo mieszanki żwirowopiaskowej zagęszczonej warstwowo. Podbudowa o grubości 15-20 cm dla nawierzchni dla ruchu pieszego; 25-40 cm dla nawierzchni dla ruchu pojazdów mechanicznych. Na podbudowie powinien być utrzymany spadek 1-3%. Płyty układane są według projektu, z zachowaniem spoiny o szerokości 3-10 mm. Szczeliny wypełnia się na koniec fugą żywiczną, płukanym piaskiem lub granofugą, czyli mieszanką szlachetnych kruszyw o frakcji 0,5-2,0 mm. Innym trwałym rozwiązaniem jest spoinowanie fugą na bazie żywic. Jedną z najbardziej popularnych jest fuga żywiczna Prestige także marki Bruk-Bet.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, jakie cechy mają płyty wielkoformatowe Bruk-Bet i jak się je układa...

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...