Skocz do zawartości

stan surowy zamknięty


Recommended Posts

"standardowo" jest (wg mnie):
stan surowy otwarty - od fundamentow poprzez sciany zewnetrzne,wewnetrzne,stropy az po wiezbe dachowa (czasem pokrycie dachu np. dachowka lub zadeskowanie i papowanie)
stan surowy zamkniety - stan surowy otwarty plus "zamkniecie domu,czyli okna i drzwi zewnetrzne, czasem ocieplenie,pokrycie dachu z obrobkami i orynnowaniem, przelotki pod instalacje,poziome ints. sanitarne w podlodze i stropach,ktore musza byc zabetonowane itp..
stan developerski - jest to stan przed bialym montazem (przynajmniej taki powinien byc), czyli bez ulozonych podlog,glazur,jednokrotnie malowane sciany,bez pieca w kotlowni,bez stalej zabudowy etc. czyli tka jak sie wprowadza do wiekszosci nowych mieszkan, urzadzic trzeba juz samemu
stan pod klucz - jak nazwa wskazuje, wprowadzasz sie i mieszkasz icon_smile.gif, oczywiscie potrezbne sa meble wolnostojace typu komody,regaly,sofy,sprzet RTV,pralka,lodowka itp.
Przed podpisanie umow nalezy zadac pelnej specyfikacji,zeby nie byc pozniej zaskoczonym brakiem niektorych elementow, ktore jak nam sie wydaje powinny byc.

Wydaje mi sie ze nie pomylilem sie zbytnio icon_confused.gif

Pzdr.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Słusznie... Jak skutecznie jest ocieplony ten budynek? Jeśli masz wątpliwości co do uzyskania cieplutkiego gniazdka dla swojego dziecka - wyłóż od środka bloczkami typu multipur - bez dodatkowych warstw izolacji - i dodaj paręnaście centymetrów ocieplenia od zewnątrz...
    • Wełny nie dawaj bo za jakiś czas możesz mieć z niej chłodzenie a nie ocieplenie.
    • Jest coś takiego miltipor (chyba). Biały pustak zawierający bardzo dużo pęcherzyków powietrza. Służy do izolacji od wewnątrz. Jest drogi ale chyba warto. Napewno to bedzie lepsze niż porotherm. 
    • dodatkowo: - wszystkie normy akustyczne danych materiałów są badane tylko na materiałach pełnych bez żadnych bruzd i dodatkowo w warunkach laboratoryjnych (sam producent potwierdził że nie robi się badań na materiale który został już naruszony).  
    • kroki jakie wykonałem: - jak masz możliwość wejścia do sąsiadów i wykonania fotek łazienki to byłoby przydatne ale nie konieczne - zgłosiłem sprawę do dewelopera jako reklamacje - deweloper przekazał sprawę zarządcy - ustalane było czy była zgoda na takie przeróbki - była wizja lokalna zarządcy (wiadomo że potwierdziło się że rury są w ścianie) - zarządca po wizji nakazał sąsiadce przywrócić ściany do stanu pierwotnego (sąsiadów zlali temat) - zgłosiłem zgłosiłem sprawę do Nadzoru budowlanego przez Epuap - nadzór wykonał wizje lokalną u sąsiadki oczywiście potwierdziło się wkucie - wykonałem na własną rękę jeszcze ekspertyzę/orzeczenie techniczne  ściany które wykazało że masa ściany jest za mała(rzeczoznawca budowlany) - był sprawdzane projekty czy ktoś czasem nie zezwolił na zmianę usytuowania rur itd. - Nadzór przesłuchiwał również budowlańca który wykonywał prace remontowe u sąsiadów. z tego co wiem w PINB'ach takich spraw zaczyna przybywać właściwie są zalewani tego typu sprawami. u nas ludzie dopiero zaczynają dochodzić swoich praw jeśli chodzi o sprawy akustyki we własnych mieszkaniach, mój brat który jest inżynierem budownictwa w Niemczech mówi że tam akustyka to bardzo poważny temat i nie wmawia się lodżia takich głupot jak to że mogli sobie wybudować dom, Ogólnie na forach u nas opisując takie sprawy możemy napotkać tylko i wyłącznie hejt. powołałem się na: - Co do zasady w obiektach wielorodzinnych obowiązuje zakaz pogarszania akustyki już po wybudowaniu budynku mieszkalnego. - instrukcji użytkowania lokalu(w regulaminie mamy wpisane że jest zakaz wkuwania) oraz na: rt. 5.pkt 1 Ustawy Prawo Budowlane a w szczególności rozdział IX Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i stanowią wadę trwałą w tej części obiektu. Zgodnie z § 323. 1 W.T . Budynek i urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie, nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach. PS:staram się aktualizować temat na forach aby pomóc innym jak sobie z tym radzić. mogę powiedzieć tylko tyle że na pewno nie odpuszczę nawet jakby to miało trwać jeszcze 5 lat
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...