Skocz do zawartości

Inteligentna centralka (Współpraca)


Recommended Posts

Napisano

Witam,
Zajmuję się prototypowaniem elektroniki i szukam osób (przedsiębiorców, sprzedawców, kupców) chętnych do współpracy przy realizowanym projekcie.

W wielkim skrócie:

Projekt jest nietypową centralką alarmową wyposażoną w wbudowany aparat fotograficzny oraz dostęp do internetu(gsm). Każdy moduł wysyła co kilka sekund do centrali informację o aktualnym stanie. Z centrali za pomocą aplikacji można zdalnie kontrolować wszystkie moduły zmieniać ich ustawienia oraz wyzwalać pewne akcje, może to być na przykład otwarcie zamka, przesłanie zdjęcia, czy wyłączenie alarmu. Dodatkowo moduł jest w stanie sam reagować na zdarzenia jak na przykład włamanie, czy na przykład podniesiona temperatura i wysyłać odpowiednio zdjęcie, przesłać informację smsem na określony numer oraz automatycznie wysłać dane lub zdjęcie do centrali gdzie wszystkie moduły podłączone do chmury przesyłają informację. Projekt jest na ostatnim etapie rozwoju, a sam prototyp jest już na stole. Z racji faktu, iż seryjna produkcja nie została uruchomiona, możliwa jest dowolna, w granicach rozsądku, modyfikacja sprzętu, oprogramowania czy podzespołów. Sama instalacja jest dziecinnie prosta: zamawiamy moduł, mocujemy i podłączamy zasilanie. Szukam osób obeznanych z rynkiem chętnych podjąć współpracę, być może zamówić próbki, i podzielić się wizją bądź wymaganiami z rynku.

Możliwe zastosowania:
Lokalizacja pojazdów
Systemy kontroli dostępów
Systemy alarmowe
Akwizycja danych

Zapraszam do kontaktu na priv lub:
gwareelectronic@gmail.com

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Własnych. Najdroższy rodzaj nauki.
    • Mogła zmienić koryto.
    • Uparty uczy się na błędach.
    • Gość generalnie doradzał wymianę tego namułu, ewentualnie właśnie postawienie na palach albo kopanie piwnicy, a tej w planach nie mieliśmy, więc raczej i tak się nie zdecydujemy. Co do konstrukcji, to szukaliśmy projektów domów murowanych. A jak murowany to zakładam, że raczej bez wymiany gleby się nie obędzie? Albo rzeczywiście zainteresować się domem z inną kosktrukcją.
    • Wygląda na to, że wszystko tam jest nieźle przewarstwione, w efekcie grunt jest mocno zróżnicowany w zależności od miejsca. Zakładając płytkie posadowienie mamy tam po usunięciu ziemi urodzajnej (pierwsze 30 cm): - I otwór - mada (0,3-0,6 m), potem piasek średni od 0,6 m aż do 3 m (tyle zbadano); - II otwór - piasek, ale tylko od 0,3 do 1 m, niestety głębiej, aż do 2,7 m, jest namuł z gruntu pochodzenia organicznego; - III - mada (0,3-0,5 m), potem piasek, ale tylko do głębokości 0,9 m i znów gruba warstwa namułu.   Z całą pewnością namuł nie nadaje się do posadowienia. Typowy fundament zagłębiony na 1 m lub głębiej nie wchodzi więc w grę. Głębokie posadowienie musiałoby być zrobione na palach. Te przebijałyby grubą warstwę namułu i sięgały warstw o dobrej nośności. Ale to już dość poważne przedsięwzięcie.  Mady są też bardzo wątpliwe jako grunt budowlany. One z zasady zawierają przynajmniej 2-3% domieszek organicznych, a to im bardzo pogarsza nośność. Chociaż bywają bardzo zróżnicowane. Jednak ta warstwa mady jest płytko położona i cienka (20-30 cm).    Celowałbym w związku z tym w lekką konstrukcję domu, raczej szkieletowego, posadowionego na płycie fundamentowej. I to płycie bardzo płytko zagłębionej. Można usunąć ziemię urodzajną oraz warstwę mady, zastępując to wszystko choćby zagęszczonym grubym piaskiem, ewentualnie zagęszczaną pospółką, tłuczniem lub żwirem aż do poziomu gruntu. Dopiero na tym umieszczamy zbrojoną płytę żelbetową (np. 30 cm). Jeżeli konstrukcja domu jest szkieletowa, czyli z izolacją cieplną wewnątrz przekroju ścian, to płyta żelbetowa nie musi być izolowana cieplnie od spodu. Robimy na niej typową izolowaną cieplnie podłogę na gruncie, tak jakby ta płyta była odpowiednikiem chudego betonu na gruncie. Ostatecznie otrzymujemy przynajmniej ok. 1 m gruntu o dobrej nośności (częściowo naturalnego piaszczystego, a częściowo uzyskanego sztucznie przez wymienienie górnych warstw na zagęszczony piasek. Dopiero na tym spoczywa żelbetowa płyta.     
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...