Skocz do zawartości

Historia edycji

aaaa

aaaa

bajbaga - między innymi to właśnie miałem na myśli.

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

OK  - powiedzmy, że te 14-15 kW wystarczy na CWU ale skoro w zimie trzeba non-stop zapewnić 5-6 kW na centralne ogrzewanie, to przy zapotrzebowaniu na cwu na napełnienie wanny + ewentualne mycie naczyń te 14-15 KW pewno starczy "na styk".

 

Nie polemizuję, nie użytkuję ale mam pewne obawy.

proszę nie zapominać, że jest coś takiego jak priorytet CWU ;)

zakładając, że ten nowy dom będzie miał WG, to dla 3 strefy klimatycznej będzie potrzebować około 7-8kw na CO (zakładam, że będzie minimalistycznie zrobiony, jeśli chodzi o izolację) - a pewnie mniej, bo to mały dom. (aha, te 7-8kw to przez te kilka dni w roku!)

Na CWU jedna ze szkół doboru mówi, żeby przyjmować   0,25kw/1 osobę....więc mocy jest aż nadto, nawet jeśli rodzina będzie ciut większa....

aaaa

aaaa

bajbaga - między innymi to właśnie miałem na myśli.

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

OK  - powiedzmy, że te 14-15 kW wystarczy na CWU ale skoro w zimie trzeba non-stop zapewnić 5-6 kW na centralne ogrzewanie, to przy zapotrzebowaniu na cwu na napełnienie wanny + ewentualne mycie naczyń te 14-15 KW pewno starczy "na styk".

 

Nie polemizuję, nie użytkuję ale mam pewne obawy.

proszę nie zapominać, że jest coś takiego jak priorytet CWU ;)

zakładając, że ten nowy dom będzie miał WG, to dla 3 strefy klimatycznej będzie potrzebować około 7-8kw na CO (zakładam, że będzie minimalistycznie zrobiony, jeśli chodzi o izolację) - a pewnie mniej, bo to mały dom.

Na CWU jedna ze szkół doboru mówi, żeby przyjmować   0,25kw/1 osobę....więc mocy jest aż nadto, nawet jeśli rodzina będzie ciut większa....

×
×
  • Utwórz nowe...