Skocz do zawartości

Historia edycji

aaaa

aaaa

I proszę nie zapominac, że sprawność wpisana do katalogu, to sprawność dla konkretnego parametru np 7/55 lub 2/55 itp

nie da się tego porównać z tymi obliczeniami, bo parametry twojego grzania są inne od tych katalogowych

6 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Tak wysoki COP na początku jest i tak mało realny. W przypadku pomp inwerterowych z dobrym sterowaniem sprawa mocno się komplikuje, bo pompa będzie w dynamiczny sposób zmieniać swoje parametry pracy, żeby utrzyma jak najmniejszą różnicę temperatury pomiędzy źródłem dolnym i górnym.

to zależy w dużej mierze od nastaw (pisałem o tym wcześniej) Szczególnie, jak PC wie, że okienko do grzania CWU się skończy (np. grzanie w taniej taryfie) to wtedy będzie grzać z większą mocą, żeby zdążyć nagrzać do właściwej temperatury. Ale jak nie ma żadnych "okienek" i ograniczeń czasowych (bo np. grzejemy non stop w taryfie całodobowej), to od razu może zacząć grzać z mocą minimalną i wtedy wysoki COP jest jak najbardziej realny (czy aż tak wysoki jak tutaj podany to nie wiem)

aaaa

aaaa

I proszę nie zapominac, że sprawność wpisana do katalogu, to sprawność dla konkretnego parametru np 7/55 lub 2/55 itp

nie da się tego porównać z tymi obliczeniami, bo parametry twojego grzania są inne od tych katalogowych

1 minutę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Tak wysoki COP na początku jest i tak mało realny. W przypadku pomp inwerterowych z dobrym sterowaniem sprawa mocno się komplikuje, bo pompa będzie w dynamiczny sposób zmieniać swoje parametry pracy, żeby utrzyma jak najmniejszą różnicę temperatury pomiędzy źródłem dolnym i górnym.

chyba jak największą. Ale to zależy w dużej mierze od nastaw (pisałem o tym wcześniej) Szczególnie, jak PC wie, że okienko do grzania CWU się skończy (np. grzanie w taniej taryfie) to wtedy będzie grzać z większą mocą, żeby zdążyć nagrzać do właściwej temperatury. Ale jak nie ma żadnych "okienek" i ograniczeń czasowych (bo np. grzejemy non stop w taryfie całodobowej), to od razu może zacząć grzać z mocą minimalną i wtedy wysoki COP jest jak najbardziej realny (czy aż tak wysoki jak tutaj podany to nie wiem)

×
×
  • Utwórz nowe...