Skocz do zawartości

Historia edycji

LucaO

LucaO

Witam 

Uznało nam się z żoną iż w salonie gdzie mamy dostęp do komina oraz wentylacji zrobimy sobie "aktywna" ozdobę w postaci piecyka wolnostojącego 

 

Wszystko fajnie jednak chyba do momentu w którym bodajże popełniłem błąd ? 

 

Otóż kupiłem do podłączenia piecyka z kominem 

Rurę spalinowa czarna X2 oraz kolano 

Wszystko dobrze ale chyba źle zamontowałem rury ? 

Otóż kielichami w dół tzn z komina wychodzi rura gdzie jest zakończona kielichem na to nachodzi kolano które również jest kielichem w dół obrócone i na to rura prosto do kominka również kielichem w stronę wylotu spalin z kominka , gdzieś wyczytałem że powinno się to robić odwrotnie kielichami do góry , za gdzieś że jest to zrobione dobrze a kielichami do góry daje się rury ocynkowane srebrne

 

Jeśli jest źle to zostaje wymontowywanie rury ze ściany i jej obrzucenie ? Trochę bym miał roboty gdyż mam na ścianie kamien dekoracyjny położony ,czy jest jakaś i na możliwość ? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

LucaO

LucaO

Witam 

Uznało nam się z żoną iż w salonie gdzie mamy dostęp do konina oraz wentylacji zrobimy sobie "aktywna" ozdobę w postaci piecyka wolnostojącego 

 

Wszystko fajnie jednak chyba do momentu w którym bodajże popełniłem błąd ? 

 

Otóż kupiłem do podłączenia piecyka z kominem 

Rurę spalinowa czarna X2 oraz kolano 

Wszystko dobrze ale chyba źle zamontowałem rury ? 

Otóż kielichami w dół tzn z komina wychodzi rura gdzieś jest zakończona kielichem na to nachodzi kolano które również jest kielichem w dół obrócone i na to rura prosto do kominka również kielichem w stronę wylotu spalin z kominka , gdzieś wyczytałem że powinno się to robić odwrotnie kielichami do góry , za gdzieś że jest to zrobione dobrze a kielichami do góry daje się rury ocynkowane srebrne

 

Jeśli jest źle to zostaje wymontowywanie rury ze ściany i jej obrzucenie ? Trochę bym miał roboty gdyż mam na ścianie kamien dekoracyjny położony ,czy jest jakaś i na możliwość ? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...