Skocz do zawartości

ocieplenie ścian cena robocizny


Recommended Posts

Cytat

Nie. Wykonawca wlałby ścianę o większej powierzchni, ale bez okien.

Oczywiście o ceny spytałem się sąsiadów na Bartyckiej, bo sam odradzam ocieplać, radzę izolować. Żrowiej i skuteczniej.


czy się różni izolowanie od oceplenia tylko prosto poproszę?
czy izoluje się też murłatę w jakiś sposób?

Cytat

Nie. Wykonawca wlałby ścianę o większej powierzchni, ale bez okien.

Oczywiście o ceny spytałem się sąsiadów na Bartyckiej, bo sam odradzam ocieplać, radzę izolować. Żrowiej i skuteczniej.


cześć raz jeszcze
w innej pana wypowiedzi spotkałem się już z pańską opinią na temat izolacjii a nie ocieplenia
opisywał pan jeszcze że jest jakiś problem z doborem urządzenia grzejnego , wymieniał pan gaz, pelety
więc jaki system jest najlepszy?
mamy piec gazowy styropian 14cm 160 m2 z garażem dom z poddaszem użytkowym,
pozdrawiam i przepraszam za zbut proste pytania
stachu
Link do komentarza
Ocieplenie to działanie częściowe. Pisma budowlane, architekci i wykonacy oszukują ludzi , ze izolacja to ściana!!! Sam Pan został wpuszczony w "maliny" - napisał Pan tak jak znakomita większość budujących się w Polsce - ...14cm styropianu.... Pam wirtualnie wyrzuci wszystko poza styropianem i wełną w swoim domy, zachowując odległości między izolacjami - czy to przypomina termos czy lodówkę?
Otóż jest to manipulacja MURATORÓW itp różnych inż. po "fizyce" budowli (nie mylić z fizyką)
IZOLACJA TERMICZNA TO TERMOS NIE ŚCIANA! Ocieplając ścianę od zewnątrz nie mamy możliwości "zamknąć " styropian w podłodze z tym w ścianie i wełną w dachu.
Aktualne technologie pozwalają a nawet wymuszją izolować od środka. Taka izolacja będzie sucha (przy ociepleniu na zewnątrz ściana oddycha, więc jest zimą mokra.) Oddychanie zostawiamy skutecznej wentylacji (Boże broń grawitacyjnej)
W art. są przekroje domów izolowanych http://www.wentylacja.com.pl/projektowanie...nie.asp?ID=5060
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Sprawdź wszystkie ściany wewnętrzne zwłaszcza nośne czy są też jakieś pęknięcia, jak znajdziesz pęknięcia, to tak jak ktoś  wcześniej tu napisał „brak zgęszczenia pod ławami” Jak nie ma tam pęknięć, a są tylko w ścianach zewnętrznych, to może do tego  przyczynić się np. drenaż opaskowy.   
    • To strasznie mało powinno być 2,8 m na gotowo, będzie się trudno mieszkać na poddaszu zwłaszcza spać tam, w lecie duchota.   I teraz jeszcze jedna kwestia u góry jętek chcesz przybić podłogę zrobić stryszek, jętka ma 16 cm wysokości, jak chcesz upakować gr. 50 cm wełny rozprężnej  między płytą G/K sufitu podwieszanego  a deskami na stryszku?  
    • Dziwnie długie te jętki. Od samej długości mogą się giąć, a gdzie napór krokwi? Zwykle takie długie są kleszcze.   pokaż jakieś fotki, przekrój dachu - to może coś będzie z tego wiadomo.   bez widoku niewiele z tego wiadomo projekt , fotki potrzebne
    • No cóż - napisałem, jak to jest wg zasad. Niemieckich.  to, co migruje z góry na szerokości wykopu pod dren - to mały procent z tego, co migruje zza wykopu. Poza tym - napisałem, że możesz zasypać - ale oddzielając tą nasypaną ziemię czy glinę geowłókniną - w przeciwnym razie zasypana ziemia być może przefiltruje się do kamienia - piasek tym bardziej.   Dren niestety ściąga wodę - takie jest jego zadanie, dlatego lokuje sie go powyżej spodu ławy - ale też odprowadza tę wodę, odwadniając teren. Taka jest zasada.   Przy gruntach szczególnie mokrych robi się nawet dwie opaski, jedna przy budynku, druga trochę dalej od tej pierwszej.   Żwir ma odprowadzać wodę do drenu bezpośrednio na odległości 30, 40 cm - nie 5 metrów.   Kamień może się po pewnym czasie przymulić, szczególnie ten najniżej położony choćby pyłem z samego nasypanego kamienia - i tego nie przetkasz - rurę można, jeśli studnie na to pozwolą.    
    • Przemyśl sprawę dokładnie. Nie wiemy jaka jest wielkość dachu, w jakim regionie obiekt (w różnych regionach obowiązują różne normy obciążenia śniegiem i naporu wiatru) i nie zapominaj, że kiedyś, w Katowicach, pod śniegiem zawalił się dach hali wystawienniczej. Dlatego pytałem o odkształcenia połaci dachowej, które mogą być mało widoczne z zewnątrz, ale wewnątrz dachu powinieneś to zauważyć. Jętki w żadnym przypadku nie powinny się wyginać na boki, bo to znaczy, że zostały wykonane z odpadowego drewna, albo źle zamontowane (niesymetrycznie). Ani do góry, ani na dół. One mają pracować na ściskanie. Zdjęcia coś więcej by dały, dlatego nie działaj pochopnie, tutaj należy sięgnąć do przyczyny, a nie tylko pudrować skutki.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...