Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek899

Cena za mKw z robocizną ?

Recommended Posts

Witam

Szukając domu szkieletowego wszędzie podawane są ceny za mKw, ( naprzykład 1200zł za mKw ). Chciałem zapytać czy w tą cenę jest wliczona robocizna czy jest to cena samego materiału potrzebnego na wykonanie takiego domu ? 

Jeszcze drugi pytanie : co jeśli budynek ma parter + piętro ? 

• Lubię to 1

Przygotowując wstępny kosztorys i planując budżet na budowę domu szkieletowego, należy uwzględnić takie elementy, jak postawienie fundamentów, montaż konstrukcji domu, biały montaż, rodzaj i podłączenie pieca, rodzaje okien i drzwi (zwłaszcza zewnętrznych), wylewka wewnętrzna oraz projekt i wykonanie instalacji.

Finalny koszt budowy domu szkieletowego może wynieść ok. 150 000 – 250 000 zł w stanie surowym oraz ok. 200 000 – 350 000 zł w stanie deweloperskim. Warto również zaplanować koszty związane z wykończeniem domu – możemy w tym przypadku skorzystać z pomocy architekta wnętrz lub samodzielnie zrobić rekonesans w zakresie cen poszczególnych materiałów wykończeniowych.

Pozdrawiam

Kompleksowe remonty - remonty Zabytków

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam serdecznie zacne grono, bardzo proszę o poradę. Jestem na etapie ocieplania domu i posiadam rolety zewnętrzne podtynkowe. Niestety dwie rolety od dużych tarasowych okien wystają od sciany prawie na 20 cm tyle co położony styropian. W jaki sposób zasmakować je? Myślałem o dołożeniu styropianu i zrobić gzyms nad dwoma tymi oknami ale wizualnie mi się to nie podoba - reszta rolet okiennych ładnie schowana pod styropianem. Czy jest możliwość nałożenia siatki z klejem na aluminiową obudowę rolety? Czy będzie to pękać po jakimś czasie? Może macie jakieś inne patenty na zamaskowanie rolety? Z góry dziękuję za każde porady, sugestie. P.S. odkładanie styropianu na całą ścianę nie wchodzi w rachubę.
    • No właśnie, jak widać nikogo nie razi a Ciebie tak. Warto więc chyba zastanowić się nad sobą, bo może tam nie wszystko jest dobrze poukładane.
    • Nie wiem na co chce sie powołać geodeta, gdy będzie już postawiony dom w SSZ - co niby miało by to zmienić? Zapis w MPZP jest jednoznaczny, minimalna powierzchnia działki to 15a.   Z punktu widzenia banku na pewno lepiej gdy działka będzie podzielona. Ale nawet bez tego na pewno da się załatwić te formalności. Tyle że będzie trochę trudniej. Popytaj może w innych bankach...
    • Kable grzejne+PV też wydaje się dużo lepszą opcją do małego domu, niż proponowany zestaw PV+PC, który tak jak napisałeś, wyjdzie drogo inwestycyjnie. Może w przyszłości, gdy dachówki PV będą dużo tańsze i gdy w cenie dachu będzie już PV będzie miało to większy sens. Niedawno interesowałem się tematem (na potrzeby brata) to uznałem, że nie ma to sensu, właśnie ze względów ekonomicznych.
    • Mam trochę inne doświadczenia i spostrzeżenia w temacie. Inwestowanie w dużą instalację PV i PC oraz CO to potężny nakład in inwestycyjny i trzeba być bardzo  młodym, aby się zwrocił. PV -40k, PC 30k do tego centralne 20k to jest lekko 90 k w mojej ocenie drogo. Nie rozumiem zdania o dbaniu o duże zużycie prądu w domu  i jako przykładu takiego urządzenia podanie pompy ciepła, to jest mylenie pewnego organu z ogórkiem.   Przy tak dużej instalacji można mieć śmiało ogrzewanie elektryczne i oszczędzimy 60k kupując grzejniki elektryczne i PC cuw powietrzną.  Osobiście mam takie rozwiązanie z ta różnicą że zainstalowałem PV o mocy 4 kw bo zależy mi na optymalizacji rachunku za prąd a w szczególności zmniejszenie/zniwelowaniu  zużycia w I strefie (30% mojego zużycia) Taryfa nocna jest tania i nie możliwa do uzyskania z PV za wyjątkiem 2h/dobę co można sobie podarować.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...