Skocz do zawartości

Zmiana przeznaczenia budynku i przebudowa


Recommended Posts

Witam.

Posiadam działkę (wg. geomapy 582 m2, ale wg. mapy terenu z uwzględnieniem części i pobocza drogi wojewódzkiej ~300m2)  na której postawiony jest budynek gospodarczy (112 m2, dawny bar). Konstrukcja jeszcze z czasów komuny, konstrukcja z drewna i płyt, dach płaski, ściana od drogi wojewódzkiej w pełni oszkolona.

Chciałbym rozpocząć budowę własnego domu (parterówka z poddaszem nie nadającym się do adaptacji) jednak przy użyciu tej konkretnej działki dlatego mam pytanie dotyczące ew. zmiany przeznaczenia budynku i przebudowy.

Idealnym rozwiązaniem byłoby dokonanie przebudowy budynku (postawienie ścian z białego pustaka na obecnych fundamentach i płycie, wraz ze zmianą podziału ścian wewnętrznych, nowa więźba i dach dwuspadowy) a następnie dokonanie zmiany przeznaczenia z budynku gospodarczego na mieszkalny. Alternatywą jest wyburzenie budynku i zgłoszenie nowej budowy. Fundament jest zdrowy (~1m + wylana płyta - konieczne byłoby dosypanie około 50 cm ziemi aby wyrównać działkę z poziomem obecnej podłogi). Instalacja grzewcza jest obecnie wspólna z piecem CO (w kotłowni) i przyłączona również do budynku rodziców (na sąsiedniej działce) ew. zastanawiałem się również nad ogrzewaniem elektrycznym wraz z użyciem solarów).  

Czy był ktoś w podobnej sytuacji. Chciałbym widzieć czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe, jakie pozwolenia byłyby wymagane oraz czy taka operacja byłby tańsza od kosztu projektu oraz pozwoleń dotyczących nowej budowy po rozbiórce.

W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcia obrazujące sytuację, niestety nie mam informacji o ew. planach i pozwoleniach dotyczących obecnego budynku (prawdopodobnie musiałbym je znaleźć w gminie).

Edytowano przez Rhezz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...