Skocz do zawartości

Historia edycji

MrTomo

MrTomo


Dopisalem

Coś takiego?

Zaworbezpiecz

Nie wiem jaki masz kociol

 

Kocioł musi miec dedykowaną wezownice do tego celu

 

W układzie otwartynm nie montowalbym jednak tego typu rzeczy. Od tego masz zbiornik tylko pamietaj aby byl na min. 5% wielkości zładu

Zapytaj zresztą instalatora. Pewnie też Ci to odradzi.

MrTomo

MrTomo

Coś takiego?

Zaworbezpiecz

Nie wiem jaki masz kociol

W układzie otwartynm nie montowalbym jednak tego typu rzeczy. Od tego masz zbiornik tylko pamietaj aby byl na min. 5% wielkości zładu

Zapytaj zresztą instalatora. Pewnie też Ci to odradzi.

MrTomo

MrTomo

Coś takiego?

Zaworbezpiecz

Nie wiem jaki masz kociol

W układzie nie montowalbym tego typu rzeczy. Od tego masz zbiornik tylko pamietaj aby byl na min. 5% wielkości zładu

Zapytaj zresztą instalatora. Pewnie też Ci to odradzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chciałbym zamontować wodomierz i zastanawiam się nad sposobem łączenia kolanek rury PE100 o średnicy 40mm. Czy zrobic to elektrooporowo czy jakieś niezawodne kolanka zaciskowe jak plassona, Hawle. Jakie są wady i minusy? Z tego co wiem elektrooporowe trzeba dobrze oczyścić i minus taki ze w razie nieszczelnosci juz się tego nie poprawi. A złączki Plassona czy Hawle zawsze można poprawić co przemawia na ich korzyść. Pytanie tylko czy wybrać złączkę z tworzywa Plassona czy żeliwną z powłoką. Poniżej zdjecie o jakie kolanka mi chodzi. Tylko nie wiem czy ma znaczenie rodzaj gwintu: zewnętrzny bądź wewnętrzny jesli wcisk bedzie od strony zasilania wody?        
    • To daj sobie spokój, zrób  z tej cegły wędzarnię z grillem na zewnątrz,  
    • Czy na pozostałej części tego wyciętego otworu i tak będzie ścianka? Jeżeli tak, to problemu nie ma - w drzwiach dodajemy próg z drewna. I pewnie nawet będzie ładniejszy niż te panele.   Druga sprawa to, to o czym już tu chyba niektórzy pisali. Nie warto przy takim remoncie bawić się w wycinanie starych paneli pod ściankami. Albo wywalamy wszystkie stare panele, albo jak już strasznie tego nie chcemy, to ścianki stawiamy na nich, Z tym że podstawą takiej ścianki jest drewniany profil (kantówka) np. 5×10 cm. Do niego przyklejamy przy samych krawędziach po dwie warstwy taśmy akustycznej, tak aby warstwa była dość gruba. Mocujemy go na silikon do paneli, dobrze dociskamy obciążając czymś. Silikon głównie po środku profilu pomiędzy taśmami, ale na taśmy też go można dać. Resztę ścianki robimy już zwyczajnie, na profilach stalowych. Chyba że ktoś (tak jak ja) woli robić szkielet z drewnianej kantówki.  Silikon trzyma się na panelach tak, że nic tego połączenia nie naruszy. Jak toś pomimo wszystko nie ma do tego zaufania to na upartego może dać jakieś kołki przez drewnianą kantówkę i panele do podłogi. Ale akustycznie bez nich jest nieco lepiej. I zawsze można usunąć ściankę, a w podłodze nie ma dziur.
    • Dwie listwy progowe i ten pasek co wytniesz z tamtej strony.   https://allegro.pl/oferta/a61-listwa-aluminiowa-progowa-laczaca-90cm-zloto-7441243612?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=YjE5NWFjZTYtZTc1NS00NGY5LTk0MjEtZDJjMzRmMTcwMWEyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=99fe9ce3-13dc-4990-952e-ef8416b9ef52 W kolorze do wyboru, jeszcze taniej.   https://allegro.pl/oferta/listwa-progowa-dylatacyjna-a61-90-kolory-drewna-15924029315
    • No tak, to znów Ty...   Dobrze, że jesteś         A NIE MÓWIŁEM???   Nie słuchasz starszych i doświadczonych! Doradzałem - wypieprz stare panele, po postawieniu ścianek położysz nowe i nie wyjdzie Ci to wiele drożej... Na promocjach ok 30 zł za metr, na te Twoje 15 m2 to mniej niż 500 zł... i tak sam byś to przecież układał...   A Ty nakombinowałeś się, dokupiłeś jakieś nowe narzędzia, namotałeś... i pozostajesz ze starymi, połatanymi i ze świadomością, że I TAK MUSISZ ZA JAKIŚ CZAS JE WYMIENIĆ I zobaczysz wtedy -  jak to łatwo zrobić w małych pomieszczeniach, już umeblowanych     Nie łataj teraz tej dziury... przy wykańczaniu wrzucisz tam pasek panela, który stamtąd wyciąłeś i nakryjesz "progiem" drewnianym, najlepiej z twardego drewna - buku, czy dębu - wybierzesz taki z ładnym usłojeniem i bez sęków - w markecie budowlanym... Nowy, bezsensownie "wytworzony" wydatek   Jeszcze nie jest za późno - wywal stare panele!  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...