Skocz do zawartości

Technologia budowy domu z kształtek styropianowych


Recommended Posts

W tym systemie specjalne kształtki styropianowe składa się niczym klocki Lego. Tworzą one szalunek, w którego otworach układa się stalowe zbrojenie, a następnie wypełnia mieszanką betonową. Po jej związaniu otrzymujemy solidny, żelbetowy rdzeń nośny z obu stron otoczony styropianem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-pod-klucz/a/11117-technologia-budowy-domu-z-ksztaltek-styropianowych

Link do komentarza
Dom budowany w tej technologii jest bardzo szczelny. Zbyt szczelny. Trzeba do niego zainstalowac rekuperator ktory tez kosztuje montaz i pozniejsza eksploatacja. Na youtubie wypowiada sie pani "ekspert" z tej firmy odpowiadajac na pytanie o gwarancje ( w sumie nie ma takiej gwarancji). Poza tym jego budowa jest o 5% drozsza niz tradycyjnie a zwraca sie po kilkudziesieciu latach (jezeli dom wytrzyma te kilkadziesiat lat) na stronie moze ze 6 projektow domu wykonanego w tej technologii. A tak po za tym szczelnie jak w termosie. Co za durny pomysl zeby miec ocieplone sciany od wewnatrz styropodobnym materialem zrobcie test odlany kawalek betonu zakryjcie styropianem z obydwu stron. I tak rok potrzymajcie. Zdejmijcie sturopian i podziwiajcie czarny od plesni beton. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Krystian
Tomku. Budować dom pasywny z izolacja cieplna po to by postawić komin i całe ciepło miał nim uciekać to tak jakby kupić sobie nowego forda GT zeby nim bloczki na budowe wozic. Dom pasywny nie ma prawa istniec bez rekuperacji. Ale to tez trzeba zrobic z głową. I sa alternatywy dla centralnych rekuperatorow ktore pobór mocy mają rzędu 150 do i nawet 500W, na rzedu 5W na 60m2 powierzchni domu. Wszystko ma swoje plusy i minusy ale osobiscie wole zbrojony żelbet niz poroterm. Ciekawe co bardziej wytrzymale. :)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
    • Dzieki za opinie. Czy to automatyczne wciaganie galezi jest bardzo wazne ? Jesli tak, to coz, doloze troche grosza, zeby potem nie zalowac, ze nie mam tej opcji.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...