Skocz do zawartości

Historia edycji

retrofood

retrofood

1 godzinę temu, jackersson napisał:

Jeśli nie to jaki jest argument za tym żeby to odłożyć na przyszłość?

Żaden. Odłożenie w czasie może tylko spowodować, że działka B przestanie być budowlaną i straci wartość.

Powód tego jest oczywisty. Nie zamieszczasz żadnych rysunków, ale nie wyobrażam sobie aby droga C miała wymiary pozwalajace przez nią przeprowadzić wszystkie media. A to w dodatku zawsze wiąże się z kopaniem. Czyli jeśli nie przeprowadzisz uzbrojenia działki B teraz, to kiedyś będziesz musiał wyrazić zgodę, aby przekopano Ci kawałek podworka. Po co Ci to?

Wszystko trzeba zaplanować i podprowadzić tak, aby potem nie płacić. Ja np. na wsi mam gaz na scianie budynku, ale zawór jest zamknięty, zaplombowany, licznika nie ma i nic nie płacę, bo nie używam. Ale na działce rurę mam. Tak samo trzeba zrobić z resztą mediów, uzgadniając wszystko z ich zarządcami. Zrobić jak najwięcej do miejsca które jeszcze nie bedzie generować kosztów eksploatacyjnych.

Nie zapomnij tylko, że na razie działki są w rodzinie, ale to się może zmienić. Jak najwięcej przebiegu wystaw na drogę a nie przez swoje podwórko.

retrofood

retrofood

1 godzinę temu, jackersson napisał:

Jeśli nie to jaki jest argument za tym żeby to odłożyć na przyszłość?

Żaden. Odłożenie w czasie może tylko spowodować, że działka B przestanie być budowlaną i straci wartość.

Powód tego jest oczywisty. Nie zamieszczasz żadnych rysunków, ale nie wyobrażam sobie aby droga C miała wymiary pozwalajace przez nią przeprowadzić wszystkie media. A to w dodatku zawsze wiąże się z kopaniem. Czyli jeśli nie przeprowadzisz uzbrojenia działki B teraz, to kiedyś będziesz musiał wyrazić zgodę, aby przekopano Ci kawałek podworka. Po co Ci to?

Wszystko trzeba zaplanować i podprowadzić tak, aby potem nie płacić. Ja np. na wsi mam gaz na scianie budynku, ale zawór jest zamknięty, zaplombowany, licznika nie ma i nic nie płacę, bo nie używam. Ale na działce rurę mam. Tak samo trzeba zrobić z resztą mediów, uzgadniając wszystko z ich zarządcami. Nie zapomnij tylko, że na razie działki są w rodzinie, ale to się może zmienić. Jak najwięcej przebiegu wystaw na drogę a nie przez swoje podwórko.

×
×
  • Utwórz nowe...