Skocz do zawartości

parterówka 170 m2-jaki koszt instalacji elekt. i na co zwracać uwagę?


renata65

Recommended Posts

Witam:) napiszcie proszę jaki może być koszt instalacji w parterówce 170 m2. nie mam pojęcie jakiego rzędu to koszta....czy szczególnie trzeba zwracać na coś uwagę? pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że ktoś zorientowany w temacie coś mi doradzi (tylko bez szaleństw proszę:)) pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za porady, icon_smile.gif renata


P.s. chodzi mi o instalację elekryczną hehe pozdrawiam renata
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Całość z materiałem i robocizną według mnie może oscylować wokół kwoty 10 000zł. Znajdziesz takich którzy zrobią ci to za 3000zł, a niektórzy zaśpiewają nawet 15 000zł. Proponuję solidną instalację z dobrymi zabezpieczeniami (nie czytaj drogimi) a nie jedną różnicówką i dwoma S'ami na cały dom; do tego instalacja antenowa po całym mieszkaniu, telefony i komputery w najważniejszych miejscach, oraz ewentualnie alarm. Jeżeli do tego dodasz rolety i domofon, to 10 000 może nie starczyć.
Nie radzę oszczędzać na instalacji, bo późniejsze awarie mogą drogo kosztować. Ja swoim klientom proponuję również chociaż przygotowanie instalacji pod inteligentne instalacje, gdyż kosztuje to niewiele, a nie zamykamy sobie drogi na przyszłość.
Acha - jeszcze jedno. Nie bierz elektryka, który wykonuje instalację w ten sposób, że pod sufitem umieszcza puszki. Teraz już tak się nie robi (nie ma szpecących puszek i mniej miejsc potencjalnych awarii).
I umawiaj się od całości roboty wraz z końcowym montażem osprzętu (gniazda, włączniki, lampy), a nie od punktu (nie każdy określa co to jest punkt)

Pozdrawiam
Link do komentarza
PANI RENATO,DZIĘKUJĘ NA WSTEPIE ZA ODPOWIEDŹ W DZIALE "KLAN". ROZUMIĘ ŻE BUDUJEMY DOMEK Z TEGO SAMEGO PROJEKTU APS 114. PROSIŁBYM O ODPOWIEDŹ NA ZAŁĄCZONE W DZIALE KLAN MOICH WĄTPLIWOŚCI.
JEŻELI CHODZI O INSTALACJE ELEKTRYCZNĄ TO JEDEN Z LEPSZYCH ELEKTRYKÓW W MOICH STRONACH ( PIŁA KOŁO POZNANIA) PO ZAPOZNANIU Z PROJEKTEM ZAPROPONOWAŁ MI WYKONANIE INSTALACJI(DOBRY NOWOCZESNY STANDARD) Z DOBRYCH MATERIAŁÓW ZA KWOTĘ 5000ZŁ. POŁOWA TO MATERIAŁY A POŁOWA ROBOCIZNA. RAZEM Z NIM INSTALACJĘ ANTENOWĄ ( TV, INTERNET,TELEFON, KINO DOMOWE)WYKONA PASJONAT TYCH RZECZY ZA 800 ZŁ.( BEZ MATERIAŁU) POZDRAWIAM icon_razz.gif icon_twisted.gif
Link do komentarza
Jariwo 7 serdeczne dzięki za odpowiedżicon_smile.gif..z tego co napisałeś wykonujesz tego typ[u usługi..może mieszkamy w tym samym rejonie i mogłabym skorzystać z Twoich usług:)??...mieszkam w okolicach Wrocławia...jeszcze raz dzięki i pozwolę sobie jeszcze zapukać do Ciebie jak bedę miała jakieś watpliwości w twmacie instalacji:)..miłego reszty dnia


Witam:)...zajrzę do działu klan i odpowiem na zadane pytania..obiecujęicon_smile.gif..tymczasem dzięki za odpowiedz na moje pytanka..
pozdrawiam serdecznie:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...