Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Bartek_Skoczylas

DOMATIQ system sterowania i zarządzania oświetleniem LED w standardzie DALI

Recommended Posts

Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. z Lublina jest polskim producentem systemu automatyki budynkowej Domatiq. Na rynku działa od 25 lat. Opracowany i produkowany przez firmę system obejmuje:

1/. moduły sterujące
2/. moduły wejść / wyjść
3/. czujniki: temperatury, natężenia oświetlenia, wilgotności, CO2
4/. panele sterujące OLED, LCD
5/. oprogramowanie wizualizacyjne
5/. moduły integracyjne

Firma oferuje zaawansowane rozwiązania w obszarze sterowania i zarządzania systemem oświetlenia LED z wykorzystaniem sterownika DALI SIM wyposażonego w trzy niezależne interfejsy DALI, którego również jest producentem. Zaprojektowany system sterowania oświetleniem w standardzie DALI pracuje już w wielu lokalizacjach (zrealizowali m.in. system sterowania oświetleniem ponad 3000 opraw w jednym obiekcie).

System Domatiq umożliwia pełną integrację instalacji znajdujących się w danym obiekcie, szczególny nacisk firma kładzie na sterowanie oświetleniem. Posiada sterowniki w standardach DALI i 1-10 V. Zajmuje się projektowaniem oraz nadzorem nad inwestycjami obejmującymi systemy sterowania oświetleniem. Oferuje bezpłatne oprogramowanie do konfiguracji, sterowania i wizualizacji !!!

Ponadto proponuje :
1/. Projektowanie oraz nadzór nad inwestycjami obejmującymi systemy sterowania oświetleniem.
2/. Kompleksowe usługi w zakresie doboru optymalnych rozwiązań sterowania oświetleniem opartych o nasz system automatyki budynkowej Domatiq, w tym pomoc w doborze źródeł światła.
3/. Zaprojektowany system sterowania oświetleniem w standardzie DALI ma możliwość integracji z dowolnymi systemami BMS.
4/. Projektowanie i produkcję urządzeń w całości w Polsce.
5/. Produkcję urządzeń i systemów na zamówienie Klienta zapewniających optymalizację kosztów.
6/. W portfolio produktów - rozwiązania w obszarze automatyki budynkowej dla obiektów sieciowych.

Szczegóły na stronie www.domatiq.pl lub pod nr tel. (81) 718 78 50.

Katalog_Domatiq_24_10.2016.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zastosowanie odpowiedniej warstwy styropianu w żadnym wypadku nie spowoduje zawilgocenia ściany. Z kolei przyklejanie bardzo cienkiej warstwy jest trudne w realizacji, dość pracochłonne  i przynosi małe korzyści z tytułu poprawy cieplnej ścian zewnętrznych. Jeżeli inwestor życzy sobie elewację bez dodatkowego ocieplenia wówczas  elewację można zrobić poprzez wyrównanie podłoża, następnie wykonanie warstwy zbrojonej (siatka zatopiona w warstwie kleju) następnie gruntowanie gruntem sczepnym, który poprawia  przyczepność tynku do podłoża i separuje ewentualne wzajemne oddziaływanie mineralnych podłoży na warstwę tynku. Drugi sposób może okazać się  bardziej racjonalny, ponieważ wykonując prace związane z elewacją, niewielkim nakładem finansowym można poprawić izolacyjność ścian zewnętrznych, co w perspektywie dalszej eksploatacji powinno przynieść korzyści z tytułu mniejszego zużycia energii na potrzeby grzewcze. W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na zwiększenie ochrony cieplnej, najbardziej adekwatnym materiałem jaki powinien zostać użyty do ocieplenia jest styropian grafitowy Termo Organika z linii TERMONIUM, który ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły biały styropian przy takiej samej grubości. W przypadku budynków docieplanych grubość stosowanej izolacji zazwyczaj jest kompromisem wynikającym z pewnych ograniczeń architektonicznych (zamontowane okna, obrys dachu, itp.) Na koniec warto podkreślić fakt, iż osiągniecie najwyższych jakościowo standardów będzie możliwe przy zastosowaniu kompletnego systemu, gdzie wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności danego rozwiązania i w połączeniu z odpowiednim wykonawstwem będą stanowić o trwałości elewacji.
  • Jak bardzo nietypowe są te otwory? jeśli można wiedzieć... I z grubsza gdzie są te otwory... tzn. w jakiej okolicy...
  • Pytanko do eksperta w sprawie domu, który został wybudowany w 2000r. Ma ściany trójwarstwowe od wewnątrz: beton belit 24cm, styropian miękki 8 cm, beton belit 12cm. W domu jest sucho i ciepło zimą a przyjemnie chłodno latem. W największe upały temperatura nie przekracza 22 stopni. Teraz przyszła planowana jest na zrobienie elewacji. Ekspert/wykonawca twierdzi, że należy dać jeszcze styropian, choćby cienki ale koniecznie pod tynk elewacyjny. Natomiast inny mędrzec:) uważa, że styropian wpłynie na zawilgocenie ścian. Kto ma rację?
  • Przeglądam oferty i zainteresowała mnie blachodachówka płaska. Co możecie polecić, jaka kolorystyka, gwarancja. Może jakieś zdjęcia z realizacji dałoby radę załączyć?
  • Poszukaj w swoich okolicach i popytaj znajomych Lepiej kogoś z okolicy zorganizować żeby spojrzał na wymiar. Chociaż pewnie niektóre z tych większych sieciówek budowlanych mają możliwość wykonania drzwi pod wymiar, posprawdzaj u nich na stronach.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...