Skocz do zawartości

Jaki rozdzielacz do wody użytkowej.


PAS8

Recommended Posts

Napisano

Chcę wykonać instalację wody ciepłej i zimnej na rozdzielaczach poszukuję firm, które produkują takie rozdzielacze

najlepiej z atestem PZH.

A jeśli ktoś ma to niech napisze jaki ma i z czego jest wykonany i w co jest uzbrojony taki rozdzielacz.

 

Napisano

Czy Ty na poważnie to piszesz? Bo wydaje mi się że żarty sobie robisz albo leń z Ciebie  niemiłosierny.

Wystarczy wpisać hasło w Google i znajdziesz czego szukasz.

Wszystkie rozdzielacze dostępne w sprzedaży mają atest, gdyby nie miały nie były by dopuszczone do sprzedaży. Po drugie jak ktoś ma Ci poradzić jaki rozdzielacz jak nawet nie raczyłeś napisać ile punktów chcesz mieć w domu.

A co na to instalator który będzie robił Ci instalację, coś mówił, coś doradzał?

Napisano (edytowany)

 Z  atestem PZH raczej nie widziałem, poszukaj najlepiej zbudowane ze stali nierdzewnej rozdzielacze, wtedy atest jest niepotrzebny, zwróć uwagę na jakie ciśnienie robocze jest dany model do ilu MPa, w takiej instalacji wodnej z sieci ciśnienie możne być wysokie nawet  nocami powyżej  0,6 MPa. Wtedy można zastosować reduktor ciśnienia na przyłączu do budynku, mieszkania, obok zaworu antyskażeniowego, wodomierza czy filtra.

.

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

 

instalacja wodna w sys. pex

1. rozdzielacz parter  ZW-  6 punktów( zmywarka, zlew kuchenny , pralka, umywalka, prysznic z deszczownicą + zestaw natryskowy, wc)  CWU -  3 punkty ( zlew kuchenny, prysznic, umywalka) plus zasilenie do drugiego rozdzielacza.

2. rozdzielacz góra ZW 6 punktow- (prysznic z deszczownicą + zestaw natryskowy, wc, bidet, wanna, 2 umywalki) CWU 5 punktów (prysznic, bidet, 2 umywalki, wanna ).

 

Edytowano przez PAS8 (zobacz historię edycji)
Napisano

Rodzaj z jakiego jest wykonany rozdzielacz to jedno a drugie to jaki, prawy/lewy i ilu sekcyjny. Czy ma być z zaworami czy bez. Czy dom jest z użytkowym poddaszem i czy na górze przewiduje autor tematu łazienkę czy nie, bo może będzie chciał  mieć dwa rozdzielacze, jeden do parteru a drugi do poddasza.

Rozdzielacze są wykonywane z mosiądzu lub nierdzewki, jeden i drugi materiał nadaje się do wody użytkowej.

O ciśnienie bym się nie martwił bo wytrzyma, jeżeli baterie wytrzymają to tym bardziej rozdzielacz, ale montaż reduktora ciśnienia na pewno nie zaszkodzi.

Napisano
5 minut temu, PAS8 napisał:

 

instalacja wodna w sys. pex

1. rozdzielacz parter  ZW-  6 punktów( zmywarka, zlew kuchenny , pralka, umywalka, prysznic z deszczownicą + zestaw natryskowy, wc)  CWU -  3 punkty ( zlew kuchenny, prysznic, umywalka) plus zasilenie do drugiego rozdzielacza.

2. rozdzielacz góra ZW 6 punktow- (prysznic z deszczownicą + zestaw natryskowy, wc, bidet, wanna, 2 umywalki) CWU 5 punktów (prysznic, bidet, 2 umywalki, wanna ).

 

Widzę, że uprzedziłeś odpowiedź na moje pytania:icon_biggrin:

Otóż 6 punktów na parterze a rozdzielacz na cwu musi być trzy sekcyjny a na zimną wodę 6-cio sekcyjny.

Na poddasze rozdzielacz na cwu 5-cio sekcyjny a na zimną wodę 6-cio sekcyjny.

Zasilanie górnego rozdzielacza nie powinno iść od dolnego tylko osobne bo wtedy mogą występować spadki ciśnienia wody przy używaniu jednocześnie  z kilku punktów na dole i na górze.

 

 

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...