monk33 Napisano 21 maja 2007 #1 Napisano 21 maja 2007 Mam dom na działce na wsi i bardzo uciążliwego sąsiada. Sąsiad zrobił wybieg dla koni tuż obok wspólnego ogrodzenia. Odległość wybiegu od okien mojego domu to 2 m, nie muszę chyba wyjaśniać, jak bardzo jest to uciążliwe. Przy próbie załatwienia polubownie sprawy zostałam obrzucona przez sąsiada "mięsem". Wiem, że napewno są jakieś przepisy regulujące ten stan rzeczy, bardzo proszę o pomoc.
Redakcja Napisano 21 maja 2007 #2 Napisano 21 maja 2007 Na budowę stajni konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę, co w przypadku terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jest niemożliwe. Inaczej przedstawia się sprawa, jeśli sąsiednia działka jest związana z produkcją rolną, a jej właściciel formalnie jest rolnikiem. Wtedy ewentualnie może on uzyskać pozwolenie na budowę stajni, jeśli jej usytuowanie będzie zgodne z przepisami budowlanymi, sanitarnymi i p. pożarowymi.
monk33 Napisano 21 maja 2007 Autor #3 Napisano 21 maja 2007 Faktycznie sąsiad jest rolnikiem, a działka jest związana z produkcją rolną, Facet nie posiada stajni tylko starą stodołę, w której trzyma konie. Czytalam gdzieś, że odległość wybiegu od okien powinna wynosić 50m. Czy to prawda?
Redakcja Napisano 22 maja 2007 #4 Napisano 22 maja 2007 Nieruchomości rolne są przeznaczone m.in. do hodowli zwierząt i w związku z tym, sąsiednia zabudowa mieszkaniowa nie może ograniczać sposobu wykorzystywania gruntów rolnych. Ewentualne przepisy dotyczące hodowli zwierząt gospodarskich mogą wynikać z prawa lokalnego, uchwalanego przez radę gminy.
JoannaO. Napisano 28 kwietnia 2008 #6 Napisano 28 kwietnia 2008 Witamm!Mam pytanie odnośnie uciążliwych koni za oknem. Zaczynamy budowę a sąsiad zrobił otwrta stajnie na lato tuz przy jego betonowym płocie dokładnie w miejscu naszego przyszłego domku. Niestety czuc Jak Pani poradziła sobioe z tym problemem. Mamy dopiero wykopane rowy wiec istnieje jeszcze możliwość budowy w domu nieco dalej na działce. Wioadomo ze konieczny wówczas aneks do umowy i budowa sie pewnie wydłuży. CZy warto zadawać sobie ten trud ?? Mąż uważa ze przesadzam.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się