Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

Dnia 20.04.2017 o 12:40, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Nowej fizyki tu nie wymyślisz - na prądzie widać najlepiej bo nie ma prawie strat - pobierasz 2000 W w 30 minut i masz 1kWh. Pobierasz 1000W w godzinę też masz 1kWh. I teraz pytanie - w którym przypadku zaoszczędzisz jeśli oczywiście układ masz zamknięty i nie otworzysz okna ?? 

 

Po drodze nagrzewasz jakiś element, który potem wolniej lub szybciej oddaje ciepło. Ale to nie znaczy że ten co się nagrzał szybciej i bardziej w krótszym czasie jest bardziej oszczędny.

 

Mam wrażenie, że rozwiązujemy test gimnazjalny :icon_cool:

Ja nie chcę wymyślać nowej fizyki.

Chcę znaleźć przynajmniej przyblizoną  odpowiedź na pytanie, jakie jest najlepsze elektryczne źródło ciepła do domu jednorodzinnego.

Dowiaduję sie, że praktycznie każdy rodzaj grzejnika bez względu na konstrukcję produkuje praktycznie tyle samo ciepła - przy takim samym poziomie poboru prądu. I przyjąłem to jako wartość stałą.

I dlatego teraz pytam -

co w takim razie dostaję dodatkowo w drogim - w porównaniu do taniego  grzejnika. Tylko wygląd, trwałość i automatykę - które bezpośrednio nie wpływają na zużycie prądu (odłużmy kwestię specjalnych zastosowań)? 

zenek

zenek

Dnia 20.04.2017 o 12:40, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Nowej fizyki tu nie wymyślisz - na prądzie widać najlepiej bo nie ma prawie strat - pobierasz 2000 W w 30 minut i masz 1kWh. Pobierasz 1000W w godzinę też masz 1kWh. I teraz pytanie - w którym przypadku zaoszczędzisz jeśli oczywiście układ masz zamknięty i nie otworzysz okna ?? 

 

Po drodze nagrzewasz jakiś element, który potem wolniej lub szybciej oddaje ciepło. Ale to nie znaczy że ten co się nagrzał szybciej i bardziej w krótszym czasie jest bardziej oszczędny.

 

Mam wrażenie, że rozwiązujemy test gimnazjalny :icon_cool:

Ja nie chcę wymyślać nowej fizyki. Raczej znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie jest najlepsze elektryczne źródło ciepła. Dowiaduję sie, że praktycznie każdy rodzaj grzejnika bez względu na konstrukcję produkuje praktycznie tyle samo ciepła (przy takim samym poziomie poboru prądu. I przyjąłem to jako wartość stałą.

I dlatego teraz pytam - co w takim razie dostaję dodatkowo w drogim - w porównaniu do taniego  grzejnika. Tylko wygląd, trwałość i automatykę - które bezpośrednio nie wpływają na zużycie prądu (odłużmy kwestię specjalnych zastosowań)? 

×
×
  • Utwórz nowe...