Skocz do zawartości

Glassfire


Recommended Posts

Chwileczkę, dwutlenek węgla?! No jak to...?!

O.K., że niby proporcjonalnie - no może, ale to tylko reklama, nie?. icon_confused.gif A jak coś będzie nie tak, to razem z nadwyżką CO2 mam się przenieść do Krainy Wiecznych Łowów i Ognisk?! Skoro tak, to ja chromolę taki interes...
Link do komentarza
Ze spokojem icon_smile.gif Z tego co mi wiadomo nie da się tym zaczadzić. Chyba że rozpalisz to w zamkniętym szczelnie pomieszczeniu na wiele godzin tak żeby wypalił się cały tlen icon_smile.gif Siedziałam przy palącym sie glasfajerze i żyję icon_smile.gif Wystarczy uchylić czy rozszczelnić okno i gra icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o to, że skoro nie jest on nigdzie podłączony, być może istnieje zagrożenie zaczadzenia?



Polecamy artykuł: Ile powietrza do kominka?

https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/489-ile-powietrza-do-kominka


Fragment artykułu:
Żeby kominek nie przysparzał kłopotów, trzeba zadbać przynajmniej o dwie rzeczy: solidną podstawę oraz odpowiednią ilość powietrza, niezbędnego do podtrzymania procesu spalania...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czy to aby naprawdę konieczne dodawać ten 1cm, czy producent już w tabeli tego nie przewidział? Zresztą sam dodał 8mm już teraz. Sorki że tak pytam ale no nie mam możliwośi pomyłki tutaj.
    • Wysokość i szerokość zrób większą o ok. 1 cm, niż wychodzi Ci z rachunków, by nie zrobić przypadkiem ZA DOKŁADNIE... bo wtedy nie zmieścisz zmontowanej ościeżnicy i będziesz miał niewielkie możliwości pionowania i poziomowania tej ościeżnicy... Te niewielkie luzy zakryte zostaną przez opaski ościeżnicy...   No właśnie... a to przy pierwszych dziesięciu takich robotach jest PODSTAWA... potem się wie... gdzie i czego szukać... Ty nie zajrzałeś, a ja musiałem prowadzić Cię za rączkę... A teraz jest już wszystko jasne... chyba...  
    • Ocieplamy podcień nad tarasem. Podwójna warstwa styropianu.     https://youtu.be/iHnjsDAUbaQ  
    • Oki stary dzięki za pomoc,  może nie dałeś odpowiedzi, ale słuszną dałeś radę, żebym poszukał kartki, i rzeczywiście znalazłem i według tabelki mając drzwi 70tki. Moje drzwi miały napisane na kartce wysokość 2029 mm co mnie totalnie zastanowiło bo co to za wymiar z czapy. Dlatego wyciągnąłem kartkę również z drzwi i okazało się że wymiar 2029 mm dotyczy tak jakby wewnętrznej części drzwi, tej która wchodzi do futryny po zamknięciu, wymiar natomiast zewnętrzny to 2043mm(zmierzyłem miarką i pokazało mi 2042/2043mm) co idealnie pasuje do tabelki "wysokości typowej", dlaego w tym przypadku muszę zrobić wysokość otworu 2073mm. Dodatkowo sprawdziłem to z tym co mówiłeś, tj o dodawaniu wysokości drzwi + grubości ościeżnicy(co nie do końca się zrozumieliśmy bo jest tam dużo grubości i nie wiedziałem że chodzi akurat o tą. Czyli o tę która od wewnętrznej strony łączy górę drzwi z otworem) I spróbowałem zrobić działanie 2043mm(wysokość skrzydła) + (grubość ościeżnicy) 22,5mm + luz zalecany w tym katalogu 8mm = 2073,5mm  Tj. Totalnie tyle ile jest w tabelce więc no bez wątpienia to jest ten wymiar. Także otwór drzwiowy robię 780mm na 2073,5mm. UFFFFFFF. Dla kogoś kto będzie może kiedyś czytał ten temat, polecam po prostu zaglądać do papierów. U mnie w ościeżnicy były schowane totalnie głęboko.      PS. Te drzwi to niezły cyrk dla laika, myślę że mogłoby to być prościej zrobione, być może kupując dane drzwi i daną ościeżnicę wchodząc na stronę producenta automatycznie powinno pokazywać wielkość otworu drzwiowego, taki program nie był by trudny do napisania, a na pewno wiele zaoszczędziłby główkowania  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...