Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To wszystko gra (w zakresie konstrukcyjnym tego elementu).
    • Warto sprawdzić płytki do łazienki na stronie https://www.twojelazienki.pl/cersanit/plytki.html
    • A zmienia, to coś jeśli wieniec jest zrobiony wg projektu czyli na ścianach strzemiona są co 25 cm, a nad otworami co 15 cm plus dodatkowy pręt fi 12. Pomijając już samowolke, kierownika itp. 
    • Witam Mam problem jak wykonać wentylację dachu w garażu. Garaż przymurowany do budynku mieszkalnego. Jego dach to krokwie na nich deskowanie na deskach papa a na papie łaty i blachodachówka. Chciałbym teraz między krokwie wsadzić wełnę i tu zaznaczam (to właśnie mnie nurtuje)-  między deskowaniem a wełną nie mam możliwości zrobić wentylacji. Następnie  pod krokwiami w których znalazłaby się już ta wełna zrobiłbym stelaż i ok 20cm niżej (pod krokwiami z wełną ) wykończyłbym to płytą osb. Ewentualną wentylację mogę zrobić  między krokwiami z wełną a umieszczoną niżej płytą osb Zrobiłbym tą wentylację w przeciwległych ścianach które są ścinami zewnętrznymi. Czy takie rozwiązanie ma sens i czy ciepło które przejdzie przez płytę osb nie zatrzyma się na wełnie tylko ucieknie wentylacją na zewnątrz?
    • Witam, 
      Rozbudowa była dla budynku jednorodzinnego dwu lokalowego, PB wydane na działkę w całości. 

Podziałem sądowym zrobiono 2 odrębne nieruchomości... Jedna obejmuje "lokal" A który był pierwotnie zbudowany, druga - lokal B - nie wykończony, który w wyniku podziału znalazł się na działce o innym numerze...Teraz PINB wdrożył postępowanie... Rok po otrzymaniu prawomocnego wyroku WSA

Rozbiórka części budynku dotyczy lokalu A, użytkowanego od 70 lat, który w wyniku podziału znalazł się w granicy. 
      Sprawa rozbiórki była rozpatrywana przez WSA, jest prawomocny wyrok wskazujący niedopatrzenia ze strony PINB i wskazujący na samowolę budowlaną z zaleceniem doprowadzenia "do stanu zgodnego z udzielonym PB ". 
      PINB nadesłał pismo, że wstrzymuje budowę i żąda od "sąsiada" projektu zamiennego, ale nie na odbudowę zniszczonej bezprawnie części mojego budynku, tylko sugeruje "formę ZASTĘPCZĄ, uwzględniającą zmiany": zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie budynków ... Czyli mam rozumieć, że wyrok WSA, korzystny dla mnie ,bo przywracający mi użytkową część mojego budynku zrujnowaną bezprawnie...będzie "ominięty"?   Czy wstrzymanie rozbudowy z powodu nielegalnej rozbiórki części budynku rodzi konieczność wykonania projektu zamiennego ? 
      Czy w tej sytuacji jestem stroną postępowania ? 
  • Popularne tematy