Skocz do zawartości

Najlepsze materiały do ocieplenia podłogi


Recommended Posts

Witam
Mam wylany chudziak. Niestety pęknięty. Nie wiem dlaczego... być może dlatego, że budowa stoi już ponad 4 lata.
Czy robić coś z tym pęknięciem? Może jakiś sylikon? Pianka? Czy kompletnie nie ma to sensu?

Kupiłem ten dom w takim stanie jak teraz jest czyli stan surowy otwarty papa na dachu.
Chcę bardzo dobrze ocieplić oraz odizolować podłogę od gruntu, ponieważ planuję prawie wszędzie na parterze mieć podłogówkę i ogólnie lubię ciepłe podłogi oraz uważam, że powinno być to dobrze zrobione i na tym na pewno nie chcę oszczędzać... oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

W projekcie na jest napisane, żeby na chudziaka czyli beton b20 15cm dać
-folię polietylenową na zakład
-styropian termo organika na zakład typ podłoga 2 x 3cm
-folię polietylenową na zakład
-gładź cementową 5cm
-płytki, parkiet lub panele
Według wszystkich osób z którymi rozmawiałem jest to za mało te 6 cm styropianu. Ja też tak uważam.
Aktualnie w pomieszczeniach mam 280cm
Okna balkonowe są na wysokości 255cm
Dodam, że w gruncie jest glina... raz metr pod ziemią raz jej nie ma, raz są cegły raz raz ładny piasek... ogólnie dziwny grunt...
Dom nie jest podpiwniczony.

Chcę teraz poznać i zdecydować co położyć po kolei na podłogę na parterze.
Zastanawiam się czy folia wystarczy... Może lepiej dać na początek papę a później dopiero folię... Czytałem, że jak tak się robi to trzeba tą papę czymś wysmarować, żeby nie wchodziła w reakcję, czy nie gryzła się z tą folią... prawda to?

Zamiast styropianu 6 cm chciałbym dać np. 10 cm (bo więcej nie mogę bo za małe będę pokoje) jakiegoś lepszego materiału... głównie chodzi mi o termoizolację, na twardości zbytnio mi nie zależy bo największy pokój ma 36m2.
Chciałbym właśnie się dowiedzieć co jest najlepsze na rynku... w czym wybierać...
Podobno tej termo organiki jest kilka rodzai. Kolega pamiętam, że mówił, że termo organika silver będzie wystarczająca... ale ja chcę wiedzieć w czym mogę wybierać i co czym się charakteryzuje.
Słyszałem też coś o styrodurze. Ale czy jest on cieplejszy? czy tylko twardszy np. od termo organiki... Chodzi mi o jak najcienszy materiał i o jak najlepszych wartościach termoizolacyjnych.

Jest jeszcze jakiś inny godny uwagi materiał ??

Proszę o odpowiedź na wszystkie moje pytania, wyjaśnienie mi moich niejasności i poradę.... Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich:)
Link do komentarza
Pęknięcia w warstwie betonu - jeśli nie doszło do odkształcenia podkładu - można zignorować, ale powierzchnia nie może powodować uszkodzeń izolacji przeciwwilgociowej z folii (np. znaczne nierówności, ostre występy).

Termoizolację przy ograniczonej grubości należy wykonać z płyt polistyrenu ekstrudowanego XPS jako dwuwarstwową np. 2x5 cm. Lepszą ciepłochronność można uzyskać tylko kosztem zmniejszenia wysokości pomieszczeń lub poprzez usunięcie i pogłębienie podkładu podłogi na gruncie.
Link do komentarza
A co myślicie o płytach PIR?
Dużo droższe są? Opłaca się ich używać?
Myślę o termo organika silver lub termonium lub ewentualnie właśnie o płytach PIR.Tylko nie wiem ile co będzie mnie kosztowało.
mam 80m2 na parterze i mogę położyć myślę maksimum 10 cm ocieplenia
bo mam 280cm
odejdzie 10cm na ocieplenie
6cm wylewki
tynk 1-2cm
i zostaje 262cm
jak dam 12 cm ocieplenia to już tylko 260cm...
Nie wiem jaka powinna być odpowiednia wysokość pomieszczeń....
Ile mniej więcej będzie kosztować mnie położenie ocieplenia w opcji silver w opcji termonium a ile w PIR? Jak wspomniałem mam około 80m2 na parterze Edytowano przez ewenement22 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • No właśnie nie wiem jak podejść do tematu. Konstruktorka przez telefon zbyla stwierdzając że jak 15 cm to musi być dzialowka i można burzyc... to że dom ma ponad 50 lat to jej nie interesowało... bardzo renomowana Pani inżynier... a mi się właśnie wydaje że to nie jest jednoznaczne 
    • Mieszkałem w budynku z lat 70-tych, który miał ścianę działową oddzielającą kuchnie od malutkiego pokoju. Ścianka z gipsowej Pro-monty. I jeszcze ta ścianka była wzmocniona słupkiem z dwóch cegieł. Tylko ten słupek dawano tak głupio, ze mocno w kuchni przeszkadzał. I żeby tę ścianę chociaż wyrównać, bo stołu nie dało się wstawić, jeden z sąsiadów w klatce ten słupek rozebrał. A wtedy temu z góry ugięła się podłoga. Po prostu wstawili inne płyty stropowe niż w projekcie i ten słupek to trzymał.  Musiał zapłacić za całą operację podnoszenia i mocowania tej płyty. Dlatego boję się budynków z tamtych czasów. Połowa mojej rodziny pracowała wtedy w budownictwie i wiem, że to była wolnoamerykanka. Nawet przebiegi linii magistralnych uzbrojenia (rurociągi) są poprowadzone o innych trasach, niż to jest w planach. Koszmar. Dlatego bądź ostrożny, nie umiem Ci podpowiedzieć konkretnie.
    • Tzn 4 kondygnacje łącznie... najpierw garaż i tam jest poprowadzona belka wzmacniająca, potem parter gdzie chce usunac ściankę, potem 1 piętro i tam tak samo 2 pokoje są podzielone z tym że ta scianka na 1 piętrze jest zbudowana z pustakow wapiennych czyli też raczej dzialowka... też 15 cm i na długości 4m ucieka aż 10cm na skos
    • A jaki jest strop? Dopiero teraz do mnie dotarło, że parter i 4 kondygnacje... Coś mi tu źle pachnie. Na górze też jest taka ściana?     Dom 50-letni, czyli lata 70-te. Najgorszy czas dla budownictwa. Wtedy było najwięcej odstępstw od dokumentacji.
    • Witam wszystkich Mam dość sporawy problem z sciana która chce wyburzyc. Dom ponad 50 letni, 4 kondygnacje, brak dokumentacji, sciana na parterze między 2ma pokojami. Nie mam pewności czy sciana jest napewno dzialowa ponieważ intuicja podpowiadała ze 15cm to dzialowa.. z tym że to stare budownictwo i nie wiem czy to ma znaczenie. Wykułem trochę ściany przy stropie... I jest zalane od góry czymś twardym.. ktoś wie co to może być i czy to może być dzialowka? Po wyburzeniu ściany 'nowy' pokój miał by wymiary 4x8,6 Dołączam zdjęcia.     
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...