Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Cpt. B

Sprzedaż projektu indywidualnego - pytanie

Recommended Posts

Witam,

w związku z tym, że jak to w życiu bywa, trochę się pokomplikowało i nie będziemy w stanie ponieść kosztów naszej inwestycji :(.

Zastanawiamy się z małżonką czy możliwa jest sprzedaż projektu (dodam indywidualnego) domu?

ps. przepraszam, jeśli temat jest w złym miejscu :(

Cytat

Witam,

w związku z tym, że jak to w życiu bywa, trochę się pokomplikowało i nie będziemy w stanie ponieść kosztów naszej inwestycji :(.

Zastanawiamy się z małżonką czy możliwa jest sprzedaż projektu (dodam indywidualnego) domu?

ps. przepraszam, jeśli temat jest w złym miejscu :(

Trochę późno odpowiedź, ale może kiedyś komuś się przyda:
Projekt indywidualny jest projektem w pełni dopasowanym do konkretnej działki i w pewnym sensie może zostać sprzedany (oczywiście wchodzi jeszcze w grę sprawa uzgodnienia sprzedaży z autorem projektu), jednak dla innego inwestora, chcącego zrealizować projekt na swojej działce, nie będzie niczym różnić się od projektu powtarzalnego zakupionego np. na naszej stronie i będzie wymagać adaptacji do warunków lokalnych.
W związku z powyższym sprzedaż takiego projektu, ze względu na dość dużą ilość projektów na rynku, może być utrudniona, a jego cena będzie znacząco niższa od ceny projektu, który został wykonany na indywidualne zamówienie, jednak czasami można spotkać się na portalach aukcyjnych bądź sprzedażowych z osobami, które swoje projekty sprzedają, więc próbować zawsze warto icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• No cóż, pewnie nie chciało im sie wysilać na wymyslenie czegos bardziej gustownego. A co jest nie tak z ta wstawka? Chodzi o to, ze jest przykręcona a nie przyspawana?  Tak ogólnie brama ładna. Na pierwszy rzut oka mi się podoba.   Coś z nią nie tak?
    • Jakiś czas temu pojawili się mistrzowie od osadzania bramy. Ponieważ zachowali się standardowo ( nie przyjechali w umówionym terminie) , wpadli bez zapowiedzi, kiedy byłam w pracy. Pokazuję efekt ich działań. Nie zachwyca mnie sposób zamontowania dolnego ustrojstwa. A ponieważ nie jesteśmy rozliczeni ( ciągle się uczę na własnej budowie) jeszcze mogę coś od nich chcieć. Tylko co?  Dokręcenie tej wstawki widocznej na lewo od furtki pokazuje druga fotka.  I mała ciekawostka przyrodnicza. Takie cudo koczowało kiedyś na drzwiach wejściowych.   Nie dodałam jeszcze , że brukarze sprawdzili głębokość osadzenia na środku, niestety równie płytka, jak po bokach. Prezesie, skoro masz potrzebę, pisz. 
    • Gość Rafał
      Podoba mi się tekst o polewaniu dachu wodą. W murowanym czasem dach nie jest konstrukcją szkieletową drewnianą? Domy szkieletowe faktycznie akumulują mało ciepła. Czy to jest wada czy zaleta? wg mnie jest to cecha. Wstawianie kotłowni (w postaci kominka) do takiego domu to w mojej opinii spory błąd. Po rozpaleniu w kominku pewnie farba spływa ze ścian. W szkieleciaku powinno stosować się ogrzewanie którym szybko można sterować aby tę cechę wykorzystać. Da się wtedy zmieniać temperaturę w pomieszczeniach nawet kilka razy na dobę. Choć by obniżać kiedy nikogo nie ma lub na noc. Da to komfort i zapewne jakieś oszczędności. Nawet ogrzewanie podłogowe jest dyskusyjne. Jest to spory akumulator ciepła który uniemożliwia szybkie sterowanie temperaturą. To istotne szczególnie w okresach przejściowych jak teraz(koniec września). Mieszkam teraz w domu w którym jest tylko podłogówka(wynajmuję) wieczorem zrobiło się trochę chłodno ale ogrzewania nie włączę bo skutki jego działania poczuję za kilkanaście godzin kiedy będzie słoneczny dzień a w domu zrobi się 30 stopni. Jeszcze jedna rzecz o której się często nie mówi. W domu szkieletowym ściana o grubości 35 cm (mierzone od obrazka na ścianie w salonie do elewacji budynku) spełnia wymagania stawiane domom pasywnym. U=0,099 W/m2*K (opracowanie ze strony budujzdrewna.pl Aby się do tego zbliżyć w przypadku np ceramiki poryzowanej od zewnątrz trzeba zastosować 30 cm styropianu dobrej jakości. Razem z tynkiem i elewacją da to ścianę o grubości niemal 60 cm. Niezły bunkier tylko otworów strzelniczych brak;)
    • No  nie! W Twoim piecu już nie stwardnieją....Może szmelc jaki? Choć twardość, nie zawsze oznaczała trwałość w ogniu, Mrówka pewnie nie ma o tym pojęcia....Następne kupisz w klasie AS.  
  • Popularne tematy