Skocz do zawartości

Brama skrzydłowa czy przesuwna?


Recommended Posts

WITAM

W sumie to rzecz gustu,ja osobiście bardziej gustuje w ładnych nieskomplikowanych bramach dwuskrzydłowych.Ładniej się prezentują moim zdaniem.
Jeżeli chodzi o warunki urzytkowania w zimie to przesuwną i skrzydłową należy odśnieżać.
Podstawa to rozsądek przy doborze materiałow do bramy napewno nie można bramy zrobić z "PAPIERU" bo powigina ją słońce .Brama powinna być sztywna w sobie i mieć solidne fundamenty.

Jeżeli chodzi o zautomatyzowanie bramy to jak się dobierze odpowiedni i w pełni ORGINALNY ZESTAW DO BRAMY to nie będzie żadnych problemów z urzytkowaniem.
W wyborze automatyki trzymać się najbardziej popularnych na naszym rynku firm:BENINCA,CAME,FAAC,NICE......... .
Link do komentarza
WITAM

Odpowiem następująco!

Automatyka u klienta indywidualnego poprawnie zamontowana powinna pracować pare ładnych lat nawet jażeli klient zapomina o przeglądach serwisowych!!!

Natomiast jeżeli mamy do czynienia z osiedlami mieszkaniowymi gdzie częstotliwość wjazdów jest wysoka
to należy pamiętać:
1- przeglądy serwisowe min co pół roku to najważniejsza sprawa a wżyciu jest tak że dopiero dzwonią jak jest za późno !!!NIE DBAJĄ O NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĘ!!!

2-Sprzęt zamontowany powinien być z najwyższej półki PROFESJONALNY DO URZYTKU INTENSYWNEGO

a jest tak że zakłada się zabawki do urzytku domowego!!!

3-Akcesoria po pierwsze bezpieczeństwo z regóły nikt o to nie dba zamiast min 2 lini foto jest 1 albo wcale
Ale wiadomo o co chodzi o OSZCZĘDNOŚCI!!!

4-Akcesoria do bram wzmocnienia wózki prowadnice rolki odboje łożyska wszystko powinno być dobrane odpowiednio.


OGÓLNIE

Na osiedlach mieszkaniowych nie ma miejsca na oszczędzanie bo to się żle kończy
Nie wspomnę o umowach serwisowych NIKT NIE PAMIĘTA O TYM A TO PODSTAWA SZYBKIEJ NAPRAWY!!!
Link do komentarza
tak, automatyka do bramy przesuwnej jest tańsza, chociaż koszty bramy i jej przygotowania pod automatykę nie wyższe niż przy bramach skrzydłowych.
Do bramy przesuwnej muszą być listwy zębate przymocowane na korkach (przyspawane lub przykręcane)
Moja firma zawsze przygotowuje bramy pod automatykę, gdyż gdy brama idzie do malowania proszkowego bądź cynkowania spawanie odpada) lub przykręcane do belki wzmacniającej szynę prowadząca.

Ostatnio dużo firm idzie na łatwiznę i niestety musimy poprawiać ich błędy.
Czy tak naprawdę czasami przyspawać korki do przykręcenia listew bądź dać dodatkowy profil wyżej aby łatwiej było później je przykręcić. Niestety gdy brama(nie posiada dodatkowego profila wzmacniającego)i jest pomalowana proszkowo lub ocynkowana to znowu musi wrócić do malowania lub cynkowania.

Ludzie przecież nie musicie kupować odrazu listew zębatych, ale starajcie się chociaż aby firma zamocowała korki do mocowania ich. Później będziecie dziękować za tą radę, albo narzekać jak nie posłuchacie bo wtedy koszt zamontowania automatyki wzrasta i to czasami przekracza wartosć samego automatu.

Proszę nie sugerować się też cenami podanymi przez ELEKTROBRAM bo to są ceny katalogowe najsłabszych automatów. Nie kupujcie też ich bez porady specjalistów.

Przy bramach skrzydłowych ważne są 3 parametry:
- waga skrzydła bramy
- szerokość skrzydła
- wielkość słupka (nie każdy automat do skrzydłowej bramy nadaje się do słupków z cegły lub profila)

Do przesuwnych trzeba uwzględnić:
- światło wjazdu oraz wagę bramy

Nie kupujcie też automatów wciskanych w marketach przez niewykwalifikowanych wszystkowiedzących handlowców, którzy muszą się znać na tysiącach innych rzeczy w markecie

Pozdrawiam icon_smile.gif
Michał Lewandowski
Link do komentarza
Tak patrząc logicznie na to pytanie to odpowiedź się sama nasuwa.

Jeżeli masz dostateczną ilość miejsca na bramę przesuwną, to nie ma się co oglądać (nie pozwól tylko, aby firma która wykonuje bramę zrobiła uchwyty na rolki prowadzące w widocznym miejscu i popsuła przez to caly wizerunek bramy)

Jeżeli jednak nie masz miejsca na bramę przesuwna to skrzydłowa okaże się też dobrym rozwiązaniem

W dzisiejszych czasach akurat dostępność materiałów oraz automatyki jest wielka więc nie musicie się niczego obawiać.

Wskazówka:
Bramę skrzydłową można łatwiej przerobić na przesuwną (jak zmienisz zdanie) niż w drugą stronę
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...