Skocz do zawartości

Brama skrzydłowa czy przesuwna?


Recommended Posts

WITAM

W sumie to rzecz gustu,ja osobiście bardziej gustuje w ładnych nieskomplikowanych bramach dwuskrzydłowych.Ładniej się prezentują moim zdaniem.
Jeżeli chodzi o warunki urzytkowania w zimie to przesuwną i skrzydłową należy odśnieżać.
Podstawa to rozsądek przy doborze materiałow do bramy napewno nie można bramy zrobić z "PAPIERU" bo powigina ją słońce .Brama powinna być sztywna w sobie i mieć solidne fundamenty.

Jeżeli chodzi o zautomatyzowanie bramy to jak się dobierze odpowiedni i w pełni ORGINALNY ZESTAW DO BRAMY to nie będzie żadnych problemów z urzytkowaniem.
W wyborze automatyki trzymać się najbardziej popularnych na naszym rynku firm:BENINCA,CAME,FAAC,NICE......... .
Link do komentarza
WITAM

Odpowiem następująco!

Automatyka u klienta indywidualnego poprawnie zamontowana powinna pracować pare ładnych lat nawet jażeli klient zapomina o przeglądach serwisowych!!!

Natomiast jeżeli mamy do czynienia z osiedlami mieszkaniowymi gdzie częstotliwość wjazdów jest wysoka
to należy pamiętać:
1- przeglądy serwisowe min co pół roku to najważniejsza sprawa a wżyciu jest tak że dopiero dzwonią jak jest za późno !!!NIE DBAJĄ O NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĘ!!!

2-Sprzęt zamontowany powinien być z najwyższej półki PROFESJONALNY DO URZYTKU INTENSYWNEGO

a jest tak że zakłada się zabawki do urzytku domowego!!!

3-Akcesoria po pierwsze bezpieczeństwo z regóły nikt o to nie dba zamiast min 2 lini foto jest 1 albo wcale
Ale wiadomo o co chodzi o OSZCZĘDNOŚCI!!!

4-Akcesoria do bram wzmocnienia wózki prowadnice rolki odboje łożyska wszystko powinno być dobrane odpowiednio.


OGÓLNIE

Na osiedlach mieszkaniowych nie ma miejsca na oszczędzanie bo to się żle kończy
Nie wspomnę o umowach serwisowych NIKT NIE PAMIĘTA O TYM A TO PODSTAWA SZYBKIEJ NAPRAWY!!!
Link do komentarza
tak, automatyka do bramy przesuwnej jest tańsza, chociaż koszty bramy i jej przygotowania pod automatykę nie wyższe niż przy bramach skrzydłowych.
Do bramy przesuwnej muszą być listwy zębate przymocowane na korkach (przyspawane lub przykręcane)
Moja firma zawsze przygotowuje bramy pod automatykę, gdyż gdy brama idzie do malowania proszkowego bądź cynkowania spawanie odpada) lub przykręcane do belki wzmacniającej szynę prowadząca.

Ostatnio dużo firm idzie na łatwiznę i niestety musimy poprawiać ich błędy.
Czy tak naprawdę czasami przyspawać korki do przykręcenia listew bądź dać dodatkowy profil wyżej aby łatwiej było później je przykręcić. Niestety gdy brama(nie posiada dodatkowego profila wzmacniającego)i jest pomalowana proszkowo lub ocynkowana to znowu musi wrócić do malowania lub cynkowania.

Ludzie przecież nie musicie kupować odrazu listew zębatych, ale starajcie się chociaż aby firma zamocowała korki do mocowania ich. Później będziecie dziękować za tą radę, albo narzekać jak nie posłuchacie bo wtedy koszt zamontowania automatyki wzrasta i to czasami przekracza wartosć samego automatu.

Proszę nie sugerować się też cenami podanymi przez ELEKTROBRAM bo to są ceny katalogowe najsłabszych automatów. Nie kupujcie też ich bez porady specjalistów.

Przy bramach skrzydłowych ważne są 3 parametry:
- waga skrzydła bramy
- szerokość skrzydła
- wielkość słupka (nie każdy automat do skrzydłowej bramy nadaje się do słupków z cegły lub profila)

Do przesuwnych trzeba uwzględnić:
- światło wjazdu oraz wagę bramy

Nie kupujcie też automatów wciskanych w marketach przez niewykwalifikowanych wszystkowiedzących handlowców, którzy muszą się znać na tysiącach innych rzeczy w markecie

Pozdrawiam icon_smile.gif
Michał Lewandowski
Link do komentarza
Tak patrząc logicznie na to pytanie to odpowiedź się sama nasuwa.

Jeżeli masz dostateczną ilość miejsca na bramę przesuwną, to nie ma się co oglądać (nie pozwól tylko, aby firma która wykonuje bramę zrobiła uchwyty na rolki prowadzące w widocznym miejscu i popsuła przez to caly wizerunek bramy)

Jeżeli jednak nie masz miejsca na bramę przesuwna to skrzydłowa okaże się też dobrym rozwiązaniem

W dzisiejszych czasach akurat dostępność materiałów oraz automatyki jest wielka więc nie musicie się niczego obawiać.

Wskazówka:
Bramę skrzydłową można łatwiej przerobić na przesuwną (jak zmienisz zdanie) niż w drugą stronę
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To jest okno fix, czy jest za nim balkon? Chyba nie...
  • Mam taki problem w mieszkaniu - spod okna było czuć, że lekko wlatuje powietrze. Majster stwierdził, że jak przyjdzie podłoga, to problemu nie będzie. Podłoga już jest, jednak teraz jest bardzo zimno w pokoju, a podłoga przy oknie (fragment zaznaczony) jest też zimna, dużo zimniejsza niż w innych pomieszczeniach. Co teraz można z tym zrobić? Podłoga weszła pod ościeżnice okienną, tak że z chyba jak już to odciąć 2 cm, uszczelnić (ale czym?) i włożyć tam listwę przypodłogową? Jest to budynek 17 piętrowy, nowe budownictwo. W innych pokojach tego problemu nie mam
  • Mam zestaw wc - misa bezkołnierzowa Koło, stelarz Geberit. Myślałem, że jak wezmę coś "markowego" to będzie ok, a jednak zawsze chlapie przy spłukiwaniu, pomimo opuszczania klapy. W innym mieszkaniu mam bezkołnierzową misę i stelarz z Omniresa i nic nie chlapie. To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co? Ja tego nie montowałem, a majster. Nie wiem, czy wszystko zrobił prawidłowo. Mam tu jeszcze jakąś możliwość podziałania z tym? Czytając internet natknąłem się na 3 rozwiązania: a) Misa ma określone parametry spłukiwanej wody i trzeba wyregulować ciśnienie wody w stelażu. Z tego rozumiem, że mniej wody będzie przelewane do misy b) Trzeba dodać kryzę na wlocie do misy (konieczność demontażu misy) c) Do regulatorów spustowych w gebericie (do koszyczka) włożyć regulator przepływu. Geberit produkuje to do końca 2023, teraz rozwiązaniem na to będzie wymiana całego zaworu Podpowiecie czy któraś z tych opcji ma sens? Zestaw: https://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-wc-geberit-unifix-modo,p446857,l1646.html  
  • ktoś coś? zima idzie, znów zimne ściany mam
  • Updeate nowy. Bez zmiany - wszystko jest okej. Nic nie skrzypi, nie łapie wilgoci, dobrze jest ocieplone.   Chciałem podziękować wszystkim którzy uczestniczyli w temacie. Jestem wdzięczny, mega przydały mi się Wasze podpowiedzi, pomoce i otucha, bo nie wierzyłem że dam sobie z tematem radę i będzie po jakimś dłuższym czasie okej. Córunia wdzięczna za pokój
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...