Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Kalkulatory typu ciepłowłaściwie mają tyko charakter poglądowy. Odpowiedni dobór urządzenia lepiej zostawić specjalistom, szczególnie że w zdecydowanej większości przypadków zapytania ofertowe są bezpłatne. Jeżeli rozważasz jeszcze inne marki, to polecam monobloki marki Viessmann. Mamy teraz akcję EKOOSZCZĘDNI, w której ramach dodajemy do pomp ciepła oczyszczacze powietrza gratis. Bezpłatne zapytanie ofertowe możesz u nas złożyć tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html, a firmy wykonawcze pracujące na naszych produktach i działające w swojej okolicy znajdziesz tu: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/siec-sprzedazy.html Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące naszych pomp, to chętnie odpowiem
  • Miłem na myśli stronę do obliczania zapotrzebowania. Co do wyboru jest on raczej poparty ofertą którą dostaliśmy i może tym ze używam sprzętu Gree z którego również jestem zadowolony.    Pompa ma zasilać podłogówkę. 
  • Właśnie tego się obawiam ze ziemia może nie wchłonąć dużej ilości wody. Właściciel zapewniał mnie ze nigdy tam woda ponad grunt nie stała oraz ze 50 mz za działka jest drenaż odwadniający teren nawet na zdjęciach satelitarnych nie widać wody. Nieopodal działki jest staw, który raz jest pełny, raz suchy, a raz stan wody sięga połowy.   
  • Komentarz ze strony producenta czyli YTONG https://www.ytong-silka.pl/pl/nadproza-prefabrykowane-ytong.php Mowa o trzech rodzajach nadrpoży z oferty YTONTG. Na temat montażu nadproża YN jest taki oto komentarz "Nadproża Ytong YN ustawia się na murze na zaprawie do cienkich spoin symetrycznie nad przekrywanym otworem."
  • Po wprowadzeniu opłaty mocowej i opłaty OZE, wzrost rachunków w gospodarstwie domowym powinien wynosić około 12% a nie 25% więc faktycznie coś nie tak.  Powiedz coś więcej o swoim domu. Termomodernizujesz? Bo faktycznie im niższe zapotrzebowanie domu na energię, tym niższe będą koszty ogrzewania pompą ciepła. Przeprowadzając termomodernizację samego budynku ograniczysz straty ciepła, więc zmniejszą się koszty ogrzewania za pomocą PC . Gaz też drożeje, a węgiel w domach jednorodzinnych niedługo całkowicie wyjdzie z użytku. Faktycznie czasem ciężko mówić o okresie zwrotu przy wymianie źródła ciepła, bo jedno się już posiada, a zapomina się kosztach inwestycyjnych poniesionych w przeszłości. W nowym budynku dużo łatwiej to policzyć, szczególnie jak się zainwestuje w fotowoltaikę, z której energia pokrywa zapotrzebowanie na energię z pompy ciepła, więc tak naprawdę nie trzeba płacić za "paliwo".
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...