Skocz do zawartości

Historia edycji

bajbaga

bajbaga

Dnia 4.04.2017 o 13:24, wal napisał:

Moja opinia

Czytam rozmaite opinie i dochodzę do wniosku, że zazwyczaj pomijany jest jakiś istotny element przy określaniu zużycia energii  i zapotrzebowania na ogrzewanie domu.

EP- zapotrzebowanie normatywne kWh/(m2·rok)  określa ilość energii do ogrzania domu i podgrzania cwu , ….itd. , .............

Błąd.

EP to wskaźnik EP (Energia Pierwotna), jest to roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną na jednostkę powierzchni pomieszczeń o regulowanej temperaturze powietrza w budynku. który zależny jest od paliwa jakie ogrzewa dom. Dla tego samego domu EP będzie różne dla różnych paliw (systemów grzewczych).

W uproszczeniu - ten sam dom ogrzewany:

- gazem, olejem opalowym, ma EP=100kWh/m2/rok,

- biomasą ma EP= 20kWh/m2/rok

- energią elektryczną ma EP= 300kWh/m2/rok

- pompą ciepła ma EP= 80kWh/m2/rok.

Ps. Nie uwzględniłem sprawności różnych systemów grzewczych.

bajbaga

bajbaga

Dnia 4.04.2017 o 13:24, wal napisał:

Moja opinia

Czytam rozmaite opinie i dochodzę do wniosku, że zazwyczaj pomijany jest jakiś istotny element przy określaniu zużycia energii  i zapotrzebowania na ogrzewanie domu.

EP- zapotrzebowanie normatywne kWh/(m2·rok)  określa ilość energii do ogrzania domu i podgrzania cwu , ….itd. , .............

Błąd.

EP to wskaźnik EP (Energia Pierwotna), jest to roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną na jednostkę powierzchni pomieszczeń o regulowanej temperaturze powietrza w budynku. który zależny jest od paliwa jakie ogrzewa dom. Dla tego samego domu EP będzie różne dla różnych paliw (systemów grzewczych).

W uproszczeniu - ten sam dom ogrzewany:

- gazem, olejem opalowym, ma EP=100kWh/m2/rok,

- biomasą ma EP= 20kWh/m2/rok

- energią elektryczną ma EP= 300kWh/m2/rok

- pompą ciepła ma EP= 30kWh/m2/rok.

Ps. Nie uwzględniłem sprawności różnych systemów grzewczych.

×
×
  • Utwórz nowe...