Skocz do zawartości

Pompa 2 wirnikowa hydroforowa


Romek003

Recommended Posts

Napisano
Witam
Mam ogromną prośbę , może ktoś mi pomoże i doradzi :mam pompę hydroforową 2 wirnikową kupiłem do niej nowe wirniki ,ale przy rozbieraniu nie zwróciłem uwagi na ustawienie otworów wewnątrz pompy i nie wiem jak mają być ustawione
dlatego mam prośbę jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam
Napisano
A kto wie jaka Ty masz ta pompę. Zrób fotki i wklej bo pompa pompie nierówna.
Podejrzewam,że sama wymiana wirników za dużo nie pomoże, jeżeli pompa nie podawała wody.
Napisano
  Cytat

A kto wie jaka Ty masz ta pompę. Zrób fotki i wklej bo pompa pompie nierówna.
Podejrzewam,że sama wymiana wirników za dużo nie pomoże, jeżeli pompa nie podawała wody.

Rozwiń  






ta pompa jest taka sama jak ta na rysunku

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Napisano
  Cytat

ta pompa jest taka sama jak ta na rysunku

Rozwiń  

Jeżeli nie zaznaczyłeś która sekcja jest która to będziesz miał problem ze złożeniem.Przed złożeniem powinny części poszczególnych sekcji zostać z planowane na tokarce a przy składaniu musza być nowe uszczelki dystansowe czy jakoś tam aby było wszystko dobrze spasowane.
O jakie otwory chodzi?
Chyba jakoś ta pompa się nazywa.
Tak na szybkiego znalazłem przekrój pompy, może coś z niego się dowiesz,jest podobna do Twojej.

Napisano
Nie wiem jak ci to wytłumaczyć ale postaram się żebyś mnie zrozumiał
Na pompie jest wlot wody potem jest korpus z wirnikiem i tu na tym pierwszym wirniku jest otwór i nie wiem jak ma być u góry czy na dole to samo jest na wylotowym wirniku jest taki sam otwór na przepływ wody i nie wiem jak mają być ustawione czy oba otwory na wirnikach mają być na górze czy na dole czy każdy ma być w innej pozycji .
a co chodzi o przetoczenie to korpusy są nowe w idealnym stanie takie kupiłem . ale chciałem to sam poskładać dlatego rozkręciłem starą pompę i nie popatrzyłem jak tam jest w środku z tymi otworami i dlatego mam problem .
Bo po co ponownie składać jak nie wiem jak to konkretnie ma być
Dzięki za schemat i odpowiedz
pozdrawiam
Napisano
Oba otwory powinny być zwrócone do góry wg schematu co Ci zapodałem. Jedna sekcja jest ssawna a druga sekcja tłoczna.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej ekipo! 👋 Mam pytanie do wszystkich, którzy spędzają czas w warsztacie: czy Wasze narzędzia też czasem "znikają" w skrzynkach i szafkach? 😅 Zastanawiam się, jakie macie sposoby na utrzymanie porządku i szybki dostęp do narzędzi. Czy korzystacie z organizerów, przegródek, a może sami coś projektujecie? Słyszałem, że niektórzy drukują własne uchwyty i organizery 3D – to naprawdę działa? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i pomysłami – może razem znajdziemy sposób, żeby nasze warsztaty były bardziej zorganizowane i mniej frustrujące! 💡🛠️ Dzięki z góry za odpowiedzi!  
    • To wygląda na to, że nie jest to garaż wolnostojący, jak wyglądałoby z treści pierwszego postu, tylko związany z budynkiem mieszkalnym... Czy może nie? Może jakiś szkic, czy fotka...
    • Jeżeli ostatecznemu wypoziomowaniu ścian fundamentowych ma służyć tylko różnica w grubości pierwszej warstwie zaprawy to faktycznie różnica nie powinna być większa niż ok. 1 cm. Po prostu, jeżeli będzie większa to trudno będzie zrobić korektę tylko w tej warstwie. Ale w praktyce można nieco korygować także zmieniając grubość warstwy zaprawy w kolejnych warstwach bloczków. W efekcie dramatu nie będzie niezależnie od tego czy trzeba będzie skorygować różnicę 1 cm, czy np. 4 cm. Da się natomiast poprawić nawet znacznie większą różnicę. Tylko ostatecznie po co się męczyć? im dokładniej będą wykonane same ławy, tym łatwiej i szybciej będzie można na nich wymurować ściany fundamentowe.  Podobnie będzie ze wszystkimi innymi pracami na budowie. Dla przykładu, niedokładności w murowaniu ścian w części nadziemnej da się skorygować grubością tynku. Ale ostatecznie każda taka niedoróbka i niedokładność to jednak pewien kłopot. 
    • Z opisu wnioskuję, że prawdopodobnie odkopanie ścian fundamentowych nie spowoduje zagrożenia. Jednak z naciskiem właśnie na prawdopodobnie. Nie będąc na miejscu i nie znając szczegółów nie mogę tego powiedzieć z całkowitą pewnością. Dlatego pomimo wszystko bezpieczniej będzie odkopywać każdą ścianę stopniowo, jako 2 lub 3 odcinki.  Natomiast odkopywanie fundamentu od strony wewnętrznej (od garażu) nie ma sensu. Natomiast co do wieńca to skoro go nie zrobiono, to teraz już się go i tak nie doda. 
    • Dzień dobry,   Zastosowanie odpowiedniego podkładu pod blachę jest kluczowym elementem prawidłowego wykonania dachu, nawet w przypadku pełnego deskowania. Warstwa ta pełni rolę dodatkowego zabezpieczenia konstrukcji dachowej oraz samego pokrycia. Brak membrany lub folii pod blachą może prowadzić do poważnych konsekwencji dla całej konstrukcji dachu. Wilgoć, która dostaje się pod pokrycie blaszane, nie mając możliwości odprowadzenia, powoduje stopniowe zawilgocenie elementów drewnianych. Z czasem prowadzi to do degradacji drewna, rozwoju grzybów i pleśni, a w konsekwencji do osłabienia całej konstrukcji nośnej dachu.   Kondensacja pary wodnej, która tworzy się na spodniej stronie blachy, bez odpowiedniej warstwy rozdzielającej przyspiesza procesy korozyjne. Nawet najlepsze zabezpieczenia antykorozyjne blachy mogą nie wytrzymać stałego kontaktu z wilgocią gromadzącą się między pokryciem a deskowaniem. Ponadto, podkład dachowy zapewnia dodatkową ochronę przed przeciekami w miejscach łączeń arkuszy blachy lub w przypadku uszkodzeń mechanicznych pokrycia. Stanowi on swoistą warstwę awaryjną, która zabezpiecza konstrukcję dachu przed wodą w sytuacjach krytycznych.   Profesjonalne wykonanie dachu z zastosowaniem odpowiedniego podkładu zwiększa również izolacyjność termiczną całej konstrukcji i ogranicza hałas powodowany przez deszcz czy grad uderzający w blachę. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń użytkowych znajdujących się bezpośrednio pod dachem. Inwestycja w wysokiej jakości membranę dachową  to stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu do kosztów naprawy szkód spowodowanych przez zawilgocenie konstrukcji czy wymianę skorodowanego pokrycia. Nawet w przypadku dachów o pełnym deskowaniu, warstwa ta stanowi niezbędne zabezpieczenie trwałości całej konstrukcji.   ____________________________ Łata okapowa wentylacyjna https://pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/lata-okapowa-wentylacyjna/  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...