Skocz do zawartości

Najtańszy system inteligentnego domu CEURON


Recommended Posts

Niedawno na rynek trafił najnowszy, bezprzewodowy system automatyki domowej polskiej firmy Ceuron Sp. z o.o.
Jest to zdecydowanie najtańszy z oferowanych obecnie na rynku systemów. Został opracowany konkretnie do zastosowań w domach i mieszkaniach dzięki czemu udało się znacznie ograniczyć koszty i optymalnie dopasować do wymagań technicznych budynków mieszkaniowych. W tym celu został opracowany własny nowatorski protokół komunikacyjny zbliżony w parametrach technicznych do protokołu z-wave. Z uwagi na problemy komunikacyjne protokołu z-wave, Ceuron wprowadził centralki o zwiększonym zasięgu (S300-iMax) przeznaczone dla domów. Mają one zagwarantować zasięg około 30m przy przejściu sygnału przez 5 ścian (pomiar uśredniony dla różnych technologii wykonania ścian) oraz 300m w otwartej przestrzeni.

Przykładowe ceny
Zastosowanie autorskiej technologii dało możliwość znacznego ograniczenia ceny. Przykładowo koszt centralki z panelem dotykowym zaczynają się już od 600zł (S300) a koszt modułu wykonawczego mieszczącego się w puszce elektrycznej pod np. pod włącznikiem to około 150zł.
Ceny elementów są dostępne między innymi w sklepie internetowym : http://www.automatykadomowa.sklep.pl

Centralka
Centralka systemu służy do sterowania wszystkimi elementami automatyki domowej. Sterowniki wykonane są ze szkła organicznego i aluminium. Wyposażone są w ekrany dotykowe i mogą służyć jako panel sterujący scenami świetlnymi, roletami itp. Za pomocą ekranu można również sterować termostatami, terminarzem czy alarmem.
Dostępne są 3 rodzaje centralek: przeznaczone do mieszkań: S300 oraz S300-i i przeznaczone do domów S300-iMax.



Internet
Centralki S300-i oraz S300-iMax umożliwiają bezprzewodową komunikację z internetem za pomocą WiFi. Nie ma potrzeby posiadania stałego adresu IP ponieważ sterownik łączy się ze zdalnym serwerem.
Za pomocą własnej strony www użytkownik może z dowolnego miejsca na świecie sterować swoim domem (np. sterować ogrzewaniem, alarmem lub kontrolować obecność).





Kalkulacja
Ceuron jest systemem dopasowanym do domów i mieszkań jak żaden inny a oto skrajny dowód:

Autentyczny przykład realizacji:
Przyjmijmy że chcemy, w prosty sposób, zautomatyzować małe mieszkanie 45m2, salon, sypialnia łazienka, przedpokój. Automatyka ma obejmować:

- sterowanie roletami w salonie i sypialni, - 2x moduł rolet[/li][/list]
- sterowanie scenami świetlnymi w salonie złożonymi z czterech punktów świetlnych (sterowanych z dwóch punktów), - 2x moduł wykonawczy
- sterowanie dwoma punktami świetlnymi w sypialni (sterowanie z dwóch punktów), 2x moduł wykonawczy,
- sterowanie dwoma punktami świetlnymi kuchni (sterowanie z jednego punktu) - 1x moduł wykonawczy,
- sterowanie jednym punktem świetlnym 1 korytarzu - 1x moduł wykonawczy
- sterowanie jednym punktem świetlnym w łazience - 1x moduł wykonawczy
- pomiar oświetlenia zewnętrznego (dla zamykania rolet po zmroku) 1x czujnik oświetlenia
- sterowanie grzejnikami w dwóch pokojach - 2x moduł wykonawczy + 2x głowica termoelektryczna
- przycisk bateryjny wyłączający (zamykający mieszkanie) przy wyjściu,


Kalkulacja dla Ceuronu:

Sterownik 300-i (z obsługą internetu) 1000zł
10 razy moduły wykonawcze 10*148zł = 1480zł
2 razy moduły rolet 2x148zł =296zł
czujni oświetlenia 148zł
czujnik temperatury 148zł
2x głowica termoelektryczna 2x65zł = 130zł
Razem: 3209zł Brutto

Porównajcie te ceny z "najtańszą" bezprzewodową konkurencją a zobaczycie że jest ponad 2x droższa.


Zapoznaj się z nowym systemem inteligentnego domu na stronie

Edytowano przez cBot (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...