Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kk2

komin sąsiada

Recommended Posts

Witam.
Czy może ktoś z Was zna przepisy dotyczące wysokosci i odległości komina na sąsiedniej posesji?Mój dom stoi 1,5m od granicy,w której stoi budynek gospodarczy sąsiada,który postanowił założyć w nim CO.Twierdzi że wystarczy mu 5m komina,tą wysokością osiągnie poziom górnej krawędz mojego okna na poddaszu.Proszę o jakieś informacje. icon_confused.gif:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepisy nie precyzują wymaganej odległości wylotów kominów od sąsiednich budynków, ale wymóg ochrony przed zadymieniem sąsiadów wynika z ogólnych warunków ochrony czystości powietrza. W praktyce wyloty przewodów dymowych i spalinowych na sąsiadujących budynkach są wyprowadzone przynajmniej powyżej okapów dachowych. wyższego domu. W opisanej sytuacji sąsiad postąpił samowolnie, gdyż na wybudowanie komina i zmianę przeznaczenia budynku powinien uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli wykorzystanie komina spowoduje uciążliwości można zwrócić się do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego o interwencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guest_tornado17_*
Możesz wytoczyć powództwo z art. 140, 144 i 222 § 2 k.c. tj. o zaniechanie naruszeń i przywrócenie do stanu zgodnego z prawem. Zawiadomienie do PINB (jeżeli szybko zadziała) będzie rozsądniejsze bo bezkosztowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...