Skocz do zawartości

LMB 25A / M&L Lipińscy


Aga i Piotr

Recommended Posts

Napisano
Witamy Was Wszystkich w KLANIE icon_smile.gif
Dziś znależliśmy tę stronę i czytaliśmy kilka wypowiedzi na temat projektu LMB 25A z pracowni Lipińscy.My również przejżeliśmy mnóstwo projektów icon_eek.gif ,ale po chłodnych kalkulacjach i opiniach kilku znajomych,którzy już mieszkają w swoich nowych domach, zamierzamy wybrać ten ekonomiczny mały dom z dwuspadowym dachem. Oczywiście też mamy mnóstwo pytań i wątpliwości głownie dotyczących układu kuchni, pom.gospod. i wc.
Czy ktoś z klanowiczów już go zbudował i w nim mieszka? Czy w okolicach Bielska-Białej lub Podbeskidzia ew.Śląska?
Prosimy o odpowiedzi i zdjęcia z realizacji (jeżeli to możliwe). icon_lol.gif
Pozdrawiamy Aga i Piotr icon_lol.gif
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Witam! Przegladałem wielokrotnie katalog pracowni Lipińskich i zawsze z przyjemnością, bo mają pewien wyraźny styl.Szukaliśmy małego ale funkcjonalnego domku i LMB25a został przez nas wybrany. Ale po głębokiej analizie zrezygnowaliśmy z niego.Powody: "ślepa łazienka"bez okna przy słabej wentylacji (a w parterowych domach może z tym być różnie), kuchnia jakaś taka kiszkowata , ani to otwarta na salon, ani zamknięta, wykusz moze i ładny ale niewiele dający bo mało wysunięty a tylko komplikacje przy budowie i ocieplaniu, problemy z ustawieniem schodów na poddasze i zatrzymaniem uciekajacego ciepła z salonu, brak pomieszczenia gospodarczego czy podobnego na CO ( garaż nie może spełniać tych funkcji). Szukaliśmy projektu w innych pracowniach, ale po przewertowaniu kilkuset propozycji przez sentyment do charakteru domków Lipińskich popatrzyliśmy jeszcze raz do katalogu i przyszło oświecenie: chyba mamy!!!Nie sugerując się zamieszczonymi ilustracjami patrzyliśmy na ustawienie pomieszczeń, z zamieszczonego rzutu na stronie Pracowni Lipińscy pomierzylismy pokoje (jest tam taka opcja), jest możliwość łatwego zwiększenia powierzchni mieszkalej przez adaptacje strychu, zrobienia stalych schodów,kotłowni i graciarni, kuchnia ekstra otwarta ale można ją zagrodzić itd.Projekt już kupiony! Po analizie szczegółów utwierdziliśmy się w słuszności naszego wyboru! A teraz co wybraliśmy??? LMB 27!!! Będzie dodatkowe okno na ścianie bocznej między salonem a kuchnia, będą schody młynarskie z zabiegiem, będzie pokój na strychu czy warsztacik i ekstra leciutki strop drewniany zaizolowany akustycznie ( może z widocznymi belkami w salonie?...)

DSC01446.jpg

Napisano
Przepraszam, ale poprzednio popełniłem pomyłke.Pisząc uwagi o lmb25a miałem na myśli lmb20a. Zresztą oba projekty sa bardzo podobne.Najważniejsze są założenia funkcjonalne- kazdy musi je sobie sam określic a potem szukać projektu. Ja tez kiedyś poważnie rozpatrywałem ten domek, ale zniechęciło mnie wydzielenie strefy nocnej mini korytarzykiem i łazienką między niewielkimi pokojami bez możliwości manewru ścianami. A co ze strychem? Schody składane? Szkoda takiej wspaniałej powierzchni- tutaj aż się prosi o schody stałe, tylko gdzie je ustawić aby przez otwór ciepło nam nie uciekało? Wielką zaletą tego projektu jest położenie kominka i pomieszczenia co . Ja od razu postawiłbym na instalację z płaszczem wodnym czyli kocioł gazowy + ciepła woda z kominka - wszystko do zbiornika i rozprowadzenie automatem do grzejników i instalacji z ciepłą wodą. Projekt zgrabny.
Napisano
Witamy! Dziękujemy za zainteresowanie się naszym projektem (LMB 25a/Lipińscy). Cieszymy się,że ktoś nareszcie coś napisał i że też rozpatrywał zakup tego projektu... icon_smile.gif
My również uważamy, że szkoda trochę tak ładnej powierzchni na strychu, ale warto popatrzeć na projekt LMP 126 - jest to nasz domek w wersji z użytkowym poddaszem i ładniejszym tarasem. Zastanawiamy się, czy kupować LMB 25a i ew. w trakcie robót wykonać schody z salonu, okna dachowe i ten większy taras (oczywiście lekki strop podwieszany) czy od razu kupić ten LMP 126 z garażem i w trakcie budowy wykonać ile będziemy w stanie.
Nie wiemy co robić??? Pomózcie !!!!!
Jeżeli chodzi o nasze założenia, to będziemy tam mieszkać głównie w dwójkę, czasem w trójkę z dorosłym synem. Planujemy gościć rodzinkę, dlatego szukaliśmy małego dwupokojowego domku z obszernym salonem i jadalnią dla min. 6 osób. Ważne dla nas było rozdzielenie WC i łazienki, bo to lata przyzwyczajeń.
Będąc teraz na wczasach w hotelu szybko się przekonalismy jaki to dyskonfort.
Jeżeli chodzi o zmiany, o których myślimy to zamurowanie drzwi z wiatrołapu do kuchni-zostałoby tylko wejście z salonu. Wtedy można byłoby powiększyć to pom.gosp. i przedzielić go lekką ścianką, aby powstało oddzielne WC. Myślimy, że to dobry pomysł... Tak jeżeli chodzi o kominek to zgadzamy się z Tobą w 100%,że ma być z płaszczem wodnym. Ten Wasz domek (LMB 27) również niczego sobie!!!Ale pewnie szukaliście z większą ilością pokoi ze względu na dzieci, a my chcieliśmy mieć większy salon z wyjściem na ogród, no i osobną łazienkę i wc.Nie wiem czy macie garaż? Czy daleko od nas mieszkacie? Pozdrowionka dla Was i innych "klanowiczów". icon_wink.gif
Napisano
Witem! Oj,ładny ten domek a proponowane zmiany są proste w realizacji. Jeżeli planujecie poddasze użytkowe to trzeba zwrócić uwagę na izolację akustyczną, a tutaj w lmb126 chyba jest strop drewniany, idealnie przenoszący wszelkie stuki i chroboty. Mieszkać będziecie w dwójkę- nie potrzeba poddasza użytkowego. Można tam zrobić jakiś awaryjny pokój i tyle. Resztę przeznaczyc na strych .Sprawa zamknięcia wejścia do kuchni od strony hallu- nie zawsze to ma sens, zależy od intensywności przewidywanego kursowania w kierunku wejścia, ale może poprawić funkcjonalność wejścia przez zabudowę garderoby czy schowków ubraniowych (podręcznych)...Mam jeszcze pewną propozycję- proszę zapoznać się z projektem "Moje miejsce"oznaczonym w muratorze jako M03. To był przez kilka miesięcy nasz NUMER JEDEN. Jest też wersja z garazem. Pozdrawiam. Prawdopodobnie mieszkamy niedaleko- my w Bielsku-B. a domek postawimy w Kozach!!!Z widokiem na Hrobaczą Łąkę i kamieniołom (Hrobacza przez "H" bo tak jest na wszystkich mapach)
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Witam Marku i inni Klanowicze!
Troszkę dlogo nie pisalem, ale trwały jeszcze ostatnie narady co do tego projektu i do ew. malych zmian. I stało się! Wczoraj zamówiliśmy projekt-właśnie ten! LMB 25A z Pracowni M&L Lipińscy (koszt 1400 PLN).
Cieszymy się jak dzieci!
Zmiany będą dotyczyły powiększenia łazienki kosztem małej komunikacji-drzwi do tych trzech pomieszczeń w częsci tzw. nocnej będą w ścianie 24cm z salonu i korytarzyka. Dodatkowo drzwi do kuchni znikną i powiększona zostanie przestrzeń pom.gosp. z odrębnym WC.
Planujemy też poszerzyć garaż, aby powstały jeszcze dwa małe pom.gospod. (rowery,sprzęty ogrodnicze itp). Czekamy teraz na projekt, a później na dalsze ustalenia z architektem.
Pozdrawiamy i trzymamy kciuki! ( też jesteśmy z B-B.) icon_wink.gif
Napisano
Gratulacje dla bielszczan!
Zmiany bardzo udane! Popieram i trzymam kciuki! Pracownia "Lipińscy" daje dużą swobodę przy przeróbkach i wyraża na nie zgodę. A co ze strychem? I wejściem na niego? Bo jeśli to bedzie tylko jeden dodatkowy schowek, to wystarczą schody składane. Ale mnie jest szkoda marnować takiego wspaniałego pomieszczenia...
Napisano
Witaj Marku i inni Klanowicze icon_cool.gif
Marku, dziękuję za dwa posty, nie wiem dlaczego tego drugiego nie widać? Tak, schody na strych na razie postanowiliśmy zrobić te rozkładane. Dziś za to na naszej działce wytyczyliśmy z różdżkarzem miejsca na studnię icon_biggrin.gif
Jeżeli chodzi o tę płytkę to chyba to widzieliśmy, ale syn teraz ma tę płytę, jest niezła.Tak,że dziękujemy za oferowaną pomoc. Pozdrawiam wszystkich - Piotr .
  • 4 miesiące temu...
Napisano

DSC01446.jpg

icon_smile.gif Witam wszystkich, którzy nas ostatnio odwiedzili. Dziekuję!
W tym miesiącu mamy już odebrać z Urzędu zgodę na budowę i ruszamy z naszym LMB 25A. Budujemy tą wersję z garażem a nie wiatą. Nie wiem dlaczego zalogowano nas do Klanu LMB 25 icon_confused.gif:
No ale to nie takie ważne! Cały czas jeżdżąc po Polsce rozglądam się czy ktoś go jeszcze ma? Więc czy ktoś wie gdzie taki domek już stoi lub się buduje? Wiecie, że na żywo to troszkę inne wrażenia niż w projekcie.
My ruszamy ok. kwietnia-maja więc zapraszamy. Spróbuję zamieszczać jakieś zdjęcia z placu budowy icon_cool.gif
Pozdrawiamy ! Aga i Piotr icon_smile.gif
  • 8 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam Państwa serdecznie icon_biggrin.gif
Gratuluję dobrego wyboru! My cały czas jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego naszego domku LMB 25A! Jeszcze nie mieszkamy (mamy tynki wewnętrzne, instalacje, okna, garaż zamknięty, prawie skończone poddasze-pomalowane bez paneli podlogowych) teraz przygotowujemy się do wylewek i skończenia CO.
Po wykonaniu płyty fundamentowej domek wydawał się nam nie duży, wręcz za mały! Ale wraz z wykonywaniem następnych etapów budowy (ściany,więźba,dach, stropy,ścianki działowe) domek urósł do olbrzymich rozmiarów!!!
I teraz jest to calkiem spory dom icon_biggrin.gif
Jeżeli chodzi o wysokość na poddaszu to jest to ok.3m, po ociepleniu i wylożeniu plytami kart-gips. i tak jest tam ok. 2,7-2,8m, więc moim zdaniem nic nie trzeba zmieniać. Z resztą budując lekki strop drewniany-podwieszany do więźby nie za bardzo ma Pan szansę podwyższyć ścianki kolankowe. No chyba, że wykona Pan zmianę na strop żelbetowy lub "terriwa", ale ten jest cieplejszy i podobno tańszy (nie liczyłem!). Jedno co teraz mogę Panu doradzić to spokojnie o jakieś 20-30cm może Pan obniżyć strop nad garażem, wmurowując belki i jętki w ścianę garażu. W ten sposób wyżej mozna zrobić "wieniec" i tam podnieść ścianki kolankowe, wtedy stryszek nad garażem zrobi się wyższy i większy, bo u mnie jest za nisko, a na dole za wysoko (nawet schodki wyciągane z włazu w stropie nie sięgają podłogi garażu). To będzie dla Pana dobra podpowiedź!!! Poza tym zapraszamy do nas na oględziny budowy na żywo icon_biggrin.gif
Prosił Pan jeszcze o zdjęcia, ale jakie? Pozdrawiam - Piotr.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Witam serdecznie.
Ja z moim mężem również zdecydowaliśmy sie na ten projekt. Lada dzień dostaniemy pozwolenie na budowę. Mamy niestety małe komplikacje i chyba nie uda nam się w najbliższym czasie zacząć budowy, ale jak tylko zaczniemy postaram się załączyć jakieś fotki.
pozdrawiam icon_smile.gif
Napisano
witam fanow lmb25a ja juz mam zrobione od dwoch dni wykop pod fundamenty jak dobrze pojdzie to w srode wylewamy lawy icon_smile.gif i powoli do przodu , a jesli chodzi o zdjecia domu to jesli posiadacie panstwo jeszcze jakies fotki to poprosil bym ne email jeli nie sprawi to klopotu , honu@wp.pl pozdrawiam caly klan LMB 25A
Napisano
Witam Panie Grzegorzu!
Gratuluję prac ziemnych, proszę nie zapomnieć o przyłączu wody, które powinno iść pod ławami fundamentowymi, ja wykonałem to podwójnie (jedna rura do studni, druga ew. do sieci miejskiej).
Jeżeli chodzi o schody na poddasze to umieścilem je w salonie na najdłuższej ze ścian-po prawej stronie od wejścia do salonu, w miarę centralnie w budynku, bo tam na górze jest wtedy najwyżej. Otwór ma wymiary 140x140, a schody będą kręcone (takie zajmują najmniej powierzchni) o średnicy 130cm. W załączeniu fotka icon_biggrin.gif
Pozdrowienia dla Naszych Klanowiczów - Piotr.

DSC01446.jpg

Napisano
witam my tez bedziemy mieli studnie wiercona , z uksztaltowania terenu wyszlo nam tak ze pomieszczenia pod pokojami i przedpokojem beda podpiwniczone , i tam zrobimy kotlownie i pralnie tak doradzil nam kierownik , miedzy poczatkiem garazu a naroznikiem po prawej stronie jest 2,4 m roznicy tak wiec albo to zasypiemy albo zrobimy mala piwnice , na 99,9 bedzie piwnica z kotlownia ,a dach zgodnie z projektem czy krokwie troche rzadzej rozsrtawione ? pozd .
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
witam wszystkich! mam pytania, czy przy budowie fundamentów dawaliście izolacje między beton a bloczki betonowe?? z góry dziękuję za odpowiedź; pozdrawiam
Napisano
Witam Pani Moniko icon_smile.gif
My niestety fundament w całości wylewaliśmy z "gruszki". Beton B-15. Więc między ławą, a ścianą fundamentową nic nie dawaliśmy. Jedynie później po zdjęciu szalunków od wewnątrz przed zasypaniem fundamentów daliśmy styropian 5cm.
Pozdrawiam i życzę powodzenia !
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Czy moglibyscie mi podac orientacyjny koszt budowy tego domu do stanu surowego zamknietego.Z gory bardzo dziekuje.Bardzo podoba mi sie ten projekt ,ale przed zakupem chcielibysmy z mezem znac przyblizony koszt budowy.
Napisano
Witam nowych fanów domu LMB 25A icon_biggrin.gif
Nasz dom jest prawie gotowy, budowany raczej z drogich materiałów i na razie kosztował nas ok. 270 tyś. zł (materiały i robocizna) nie pamiętam ile to było do stanu surowego zamkniętego, ale może to być ok. 120-150 tyś. zł.
Pozdrawiam wszystkich Klanowiczów - Piotr.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
witam po przerwie mam pytanie do AGI i PIOTRA odnosnie lmb25a a mianowicie czy po wylaniu wiencow nie mieliscie problemu z wiezba dachowa , chodzi mi o murlaty ,budowlancy twiardza ze jest blad konstrukcyjny beda musieli podmurowac z cegly bo cos podobno nie bedzie pasowac , jesli mozecie to prosze o odpowiedz pozd, grzegorz
Napisano
Witam Panie Grzegorzu!
Nic nie musieliśmy z tym wieńcem kombinować, raczej wszystko było ok, bo inaczej moi wykonawcy też zgłaszliby ten problem. Osobiście chodziłem po zalanym wieńcu, z którego wystawały śruby-szpilki do montażu murłat, bo polewałem go wodą podczas dużych zeszłorocznych upałów. Nie zauważyłem żadnych uskoków itp. Następnie na papie przykręcono murłaty, a na nich już kolejno krokwie, zachowując kąt ok. 35' . Później ściany szczytowe i tak poszło do końca dachu.
Pozdrawiamy icon_biggrin.gif
Napisano
witam a jak zostaly polozone belki na rys w projekcie jest to numer 2.,6,,i jak sie nie myle to 5 , budowlancy twierdza zeby je zalozyc tak jak w projekcie to trzeba by bylo przecinac wience !!! tak ze musialem dokupic cegiel i domurowywali pod murlaty jeda warstwe nie mam pojecia czy oni cos zepsuli czy faktycznie cos jest nie tak , a jeszcze jedno pytanie czy podnosiliscie poddasze do gory o pare bloczkow , i czy posiadacie moze jakies zdjecia jeszcze z konstrukcji dachu , z gory dzieki za info pozd grzegorz
Napisano
Witam Panie Grzegorzu icon_smile.gif
Jeżeli chodzi o te belki nr 2,5,6 i w garażu 42, to one leżały na wieńcu, mam to na zdjęciach. Nic nie trzeba przecinać! Przecież wieniec to bardzo ważny element konstrukcyjny, jest zazbrojony! Ponieważ mamy w naszych domach dach praktycznie dwuspadowy to murłaty 14/14 leżą tylko z przodu i z tyłu budynku, a boczne ściany wraz z wieńcem służą do położenia w/w belek. U mnie wykonawcy położyli je płasko, wysokość 14cm i grało to wtedy z murłatami i spokojnie kładli już jętki podłogowe.
Ponieważ ja zostałem przy stropie drewnianym, to raczej niemozliwe jest podniesienie ścianek kolankowych. Więc nie mam nic wyżej - jest zgodnie z projektem.
P o z d r a w i a m - Piotr icon_biggrin.gif
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Witam wszystkich.Ja tez zdecydowalem sie na budowe domu lmb25.Na razie jestesmy na poczatku. W lipcu wylalismy fundamenty i zaczelismy ciagnac mury w przyszlym tygodniu bedziemy zalewac wieniec.Pozdrawia wszystkich.mile widziane zdjecia domu
Napisano
witam my zaczynamy pokrywac dach od poniedzialku jak pogoda pozwoli beda bite laty , dalbym jakies fotki ale nie wiem jak je wrzucic icon_sad.gif, pozd
Napisano
WITAM WSZYSTKICH.My jutro zalewamy wieniec a z dachem ruszymy dopiero okolo dziesiatego wrzesnia.Nanieslismy male zmiany w projekcie-przenieslismy okno w salonie na sasiednia sciane,mamy tez problem ze schodami nie wiemy czy dac krecone schody w salonie czy zakladkowe w korytarzu.mam pytanie jakie ogrzewanie zakladacie ja chcialem gazowe+kominek ale nie wiem czy podlacza nam gaz.POZDRAWIAM DANIEL
Napisano
Witam.Mam pytanie do klanowiczow jaka maja wysokosc od posadzki do parapetu.U nas wychodzi maly problem z wysokoscia wynosi 79 cm,nie wiem jak to sie odniesie do mebli kuchennych gdyz obecne maja 86cm.
Napisano
Witam!
Odpowiadam na temat wysokości do parapetu wewnętrznego: wysokość wewnątrz pomieszczeń od "chudego betonu" do otworu okiennego powinna wynosić ok. 102cm. Po wykonaniu warstw izolacji i ociepleń oraz wylewki i podłogi (panele lub płytki) powinno wyjść ok. 85cm.
Pozdrawiam - Piotr.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Witam mam zamiar budować dom według tego projektu dopiero na wiosnę nie mam jeszcze projektu.
czy mógłby mi ktoś z Was pomóc interesuje mnie szczerokosć i długość poszczególnych pomieszczeń w Internecie są tylko m2.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Witam wszystkich nie wiem czy nie wyslalam dwoch podobnych postow ale dopiero wdrazam sie w wysylanie postow icon_wink.gif postanowilismy z mezem dolaczyc do tego klanu gdyz dom LMB25a wybudowalismy w 2006 r jeszcze w nim nie mieszkamy wiecej informacji co zmienilismy i jak wyszlo wkrotce

DSC01446.jpg

  • 6 miesiące temu...
Napisano
Witam ponownie. Mam pytanie co do wielkości okien. Czy zostawiliście takie duże, jaki przewiduje projekt (206/146), czy dokonaliście zminy, a jeśli tak, to na jakie? Te z projektu jakieś takie olbrzymie mi się wydają icon_biggrin.gif
Pozdrawiam.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Witam ponownie. Mam pytanie co do wielkości okien. Czy zostawiliście takie duże, jaki przewiduje projekt (206/146), czy dokonaliście zminy, a jeśli tak, to na jakie? Te z projektu jakieś takie olbrzymie mi się wydają icon_biggrin.gif
Pozdrawiam.


Witam serdecznie.
My też myślimy o mniejszych oknach, bo te rzeczywiście wydają się ogromne.
pozdrawiam
  • 2 miesiące temu...
Napisano
icon_smile.gif Witam wszystkich Klanowiczów po dłuższej przerwie...

Jeżeli chodzi o okna, to my również dokonaliśmy zmian i zostały one zmiejszone na szerokość do 180cm, wysokość pozostała bez zmian. Lubimy duże okna w domach. Natomiast nasz wymiar pozwolił dostawiać meble, zabudowy i blaty kuchenne do ścian, ponieważ wewnątrz był to wymiar ok. 70 cm. W łaźience natomiast zmniejszyliśmy wysokość okna o 30 cm, szerokość bez zmian - co pozwoliło tam umieścić wanne i ścienną baterię wannową, poza tym jest bardziej intymnie i ciepło. A tak to wygląda teraz ( widok od strony ogrodu ). :

DSC01446.jpg

  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Witam serdecznie fanów LMB 25a
W naszym domku dokonaliśmy kilka zmian
1- przedłużyliśmy garaż tzn. od strony tarasu jest równy ze ścianą budynku (da to trochę miejsca na sprzęt ogrodniczy typu kosiarka do trawy itp.)
2- zdecydowaliśmy się na strop gotowy Teriva
3- okna mniejsze niż w projekcie (150/170)-dlatego 170 wysokości ponieważ zamontowane będą rolety zewnętrzne razem z oknami, co spowodowało iż nadproża nad oknami zalewane będą razem ze stropem.
Chętnie podzielę się jeszcze jakimiś spostrzeżeniami - pozdrawiam i zamieszczam kilka fotek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam ponownie.
Mam pytanie do klanowiczów, którzy wybudowali swój LMB.
Czy ktoś instalował w swoim domku rekuperator, jeżeli tak to jakiej firmy i przybliżony koszt.
My właśnie kryjemy dach, więc do świąt zdążymy z pokryciem (uff. myślałem, że się nie uda)
Pozdrawiam i przesyłam kilka fotek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Napisano
Witam, przymierzam się do budowy domu według tego projektu, mam pytanie czy ktoś z kujawsko - pomorskiego buduje lub wybudował taki domek? Chciałabym zobaczyć jak on wygląda w rzeczywistości, bardzo proszę o odpowiedź.
Napisano
Cytat

Witam, przymierzam się do budowy domu według tego projektu, mam pytanie czy ktoś z kujawsko - pomorskiego buduje lub wybudował taki domek? Chciałabym zobaczyć jak on wygląda w rzeczywistości, bardzo proszę o odpowiedź.


Witam serdecznie.
My jesteśmy z wielkopolski, także zostają chyba tylko zdjęcia.
Pozdrawiam.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam po małej przerwie.
Czy nikt nie jest w trakcie budowy tego domku?! Proszę o kontakt - na pewno jest wiele kwestii, którymi można się podzielić. My właśnie zakupiliśmy okna, wybór padł na Jezierskiego z potrójną szybą. A drua rzecz nad którą się zastanawiamy to rekuperator (myślimy o BRINK RENOVENT HR 300 (Medium) Z AUTOMATYCZNYM BYPASSEM).
Pozdrawiam i oczywiście jak okienka będą wstawione to wstawię parę fotek.
  • 7 lata temu...
Napisano

witam,

ruszam z formalnościami dot. działki pod budowę LMB25c :) 

czy ktoś z Państwa zdecydował się na klatkę schodową kosztem małej łazienki, zamykając kuchnie od przedsionka? 

 

 

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Każda inwestycja budowlana czy instalacyjna, niezależnie od jej skali, powinna być prowadzona w sposób zgodny z prawem, zasadami sztuki budowlanej i dobrymi praktykami branżowymi. Jednym z absolutnie kluczowych elementów takiej realizacji jest rzetelna dokumentacja z prowadzonych prac.   W Raccoon 24 Home od początku naszej działalności przykładamy do tego ogromną wagę. Bo dla nas liczy się nie tylko to, co widoczne na zewnątrz, ale też pełna transparentność i pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem, normami i oczekiwaniami inwestora.   Co powinna zawierać dokumentacja robót instalacyjnych?   Podczas prowadzenia prac instalacyjnych — czy to przy ogrzewaniu, klimatyzacji, wentylacji czy instalacjach wodnych — dokumentacja powinna obejmować: Dziennik budowy lub robót — w przypadku instalacji realizowanych w ramach zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Protokóły z wykonanych prób szczelności — instalacji wodnych, gazowych, wentylacyjnych. Protokoły odbioru częściowego i końcowego — dla każdej wykonanej instalacji. Protokół uruchomienia instalacji — potwierdzający poprawną pracę systemów. Protokół pomiarów i testów eksploatacyjnych — np. wydajności wentylacji, ciśnienia w instalacji C.O., parametrów pracy klimatyzacji. Dokumentację powykonawczą — czyli aktualny rysunek/schemat instalacji z naniesionymi zmianami wykonawczymi.   Kartę gwarancyjną i instrukcję użytkowania urządzeń oraz instalacji. Brak tych dokumentów to nie tylko problem w przypadku awarii czy reklamacji, ale też ryzyko przy odbiorach technicznych i problematyczne rozliczenia z inwestorem czy deweloperem.     👉 Pobierz wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych (PDF)   Dlaczego dokumentacja jest tak ważna dla Ciebie jako inwestora?   Masz pełen wgląd w zakres wykonanych prac i potwierdzenie, że wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką.   Łatwiejsze serwisowanie i eksploatacja — protokoły i dokumentacja powykonawcza pomagają w późniejszych modernizacjach i naprawach. Bezpieczeństwo prawne i techniczne — w przypadku kontroli, odbiorów czy ewentualnych sporów. Możliwość dochodzenia gwarancji — na podstawie podpisanych protokołów i kart gwarancyjnych.   W Raccoon 24 Home masz to w standardzie W naszej firmie każda instalacja objęta jest kompletną dokumentacją powykonawczą i protokolarną. Niczego nie robimy na słowo. Po zakończeniu robót klient otrzymuje komplet dokumentów, w tym:   protokół odbioru końcowego protokół prób szczelności protokół uruchomienia instalacji dokumentację powykonawczą   Dzięki temu masz pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem i przepisami.   Do pobrania — wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych Aby ułatwić inwestorom i wykonawcom właściwe prowadzenie dokumentacji, przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy, uniwersalny blankiet protokołu odbioru robót instalacyjnych.       Możesz go wykorzystać przy każdej inwestycji — niezależnie, czy zlecasz nam instalację, czy współpracujesz z inną ekipą. To bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci uporządkować dokumentację i zabezpieczyć swoje interesy.   Pamiętaj: instalacja to nie tylko urządzenia i rury w ścianie. To również dokumenty, które chronią Twój budżet i bezpieczeństwo budynku na lata.   W Raccoon 24 Home nie musisz o to prosić — u nas kompletna dokumentacja to standard, a nie dodatkowa opcja.         Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl                       e0bdea_5761a534884c4d0988db213df10adb7f.pdf.pdf
    • Dziś niemal każdy inwestor prywatny i biznesowy, planując budowę domu, halę czy modernizację budynku, zadaje sobie jedno pytanie: kiedy zacznie się zwrot z inwestycji w instalacje? Koszty energii rosną, a systemy ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i zasilania to nie tylko kwestia komfortu, ale też realnego wpływu na domowy i firmowy budżet. Problem w tym, że większość firm wykonawczych, kiedy słyszy od klienta hasło „zwrot z inwestycji”, zaczyna dopytywać, kalkulować, wyceniać wersję „podstawową” i „wzmocnioną”, a często finalnie proponuje rozwiązania na styk — takie, które formalnie spełnią wymogi projektu, ale realnie nie zapewnią maksymalnych oszczędności i bezawaryjności przez długie lata.   W Raccoon 24 Home nie pytamy, czy chcesz mieć instalację zoptymalizowaną pod szybki zwrot inwestycji. My od razu robimy instalacje w wersji wzmocnionej. Zawsze. Bez wyjątków. Co to znaczy wzmocniona instalacja?   W praktyce oznacza to, że każdą instalację, jaką wykonujemy — czy to ogrzewanie podłogowe, centralę wentylacyjną, instalację wodną czy systemy zasilania odnawialnego — projektujemy i montujemy w taki sposób, by:   zwiększyć jej trwałość wydłużyć bezawaryjny okres działania zminimalizować straty energii przyspieszyć zwrot inwestycji dzięki oszczędnościom na eksploatacji     Jak to robimy? Na przykład:   W ogrzewaniu płaszczyznowym stosujemy więcej rur niż minimum technologiczne. Dzięki temu system szybciej nagrzewa pomieszczenia, pracuje przy niższych temperaturach zasilania, co zmniejsza zużycie energii i przedłuża żywotność źródła ciepła. Montujemy przewymiarowane emitery ciepła, czyli większe grzejniki lub pętle podłogówki, niż wynika to z obliczeń na styk. Efekt? Lepsza wydajność przy niższym koszcie eksploatacji. System grzeje krócej, rzadziej się załącza, a Ty oszczędzasz na rachunkach.     W instalacjach wodnych i kanalizacyjnych stosujemy większe średnice rur tam, gdzie to ma sens dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W wentylacji zawsze przewymiarowujemy kanały i stosujemy lepsze izolacje, co zmniejsza opory przepływu, poprawia wydajność i ogranicza koszty pracy rekuperatora. Po co to wszystko? Żeby Twoje rachunki równały się zero.   W Raccoon 24 Home nie traktujemy instalacji jako zbędnego kosztu, tylko jako realny składnik Twojego domowego lub firmowego bilansu energetycznego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym instalacjom możesz osiągnąć bilans niemal zerowy albo znacząco ograniczyć zapotrzebowanie na energię z sieci. Wielu wykonawców ogranicza się do minimum wymaganego w projekcie lub normach. My wiemy, że warto pójść dalej. Bo im bardziej wydajna i trwała instalacja, tym mniejsze jej koszty eksploatacji i większe oszczędności dla Ciebie.   Zwrot z inwestycji — jak go przyspieszyć?   Kluczem jest odpowiedni mix energetyczny, który nie tylko zapewni Ci niezależność, ale też pozwoli zredukować rachunki praktycznie do zera.   W naszej ofercie możesz połączyć:   pompę ciepła — jako główne źródło ciepła i chłodzenia fotowoltaikę — która zasili pompę ciepła, dom i magazyn energii przydomową elektrownię wiatrową — jako uzupełnienie bilansu w okresach niskiego nasłonecznienia   Taki zestaw pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu energetycznego i finansowego. A dzięki temu, że instalacje wykonujemy w wersji przewymiarowanej i wzmocnionej, działają one stabilnie, bez awarii i z wyższą wydajnością przez wiele lat.       Dlaczego inne firmy tego nie robią? Bo liczą na krótkoterminowy zysk i klienta, który nie zadaje pytań. Większość wykonawców chce wykonać usługę możliwie najniższym kosztem własnym, z minimalną ilością materiału, by zwiększyć swoją marżę. My w Raccoon 24 Home patrzymy inaczej. Dla nas liczy się długofalowa relacja i rekomendacje zadowolonych klientów, a to można osiągnąć tylko dzięki jakości i uczciwemu podejściu.     Podsumowanie Jeśli chcesz mieć instalacje, które: działają stabilnie i bezawaryjnie są przewymiarowane, a nie robione „na styk” realnie przyspieszają zwrot z inwestycji pozwalają ograniczyć rachunki do zera to zapraszamy do Raccoon 24 Home.   U nas nie pytamy, czy chcesz mieć wzmocnioną instalację — bo każdą robimy w wersji premium już w standardzie. Tak pracują wykonawcy, którzy naprawdę rozumieją inwestycję w energię i komfort.   Chcesz sprawdzić, jak może wyglądać Twój domowy bilans energetyczny? Skontaktuj się z nami i poznaj propozycję systemu szytego pod Twoje potrzeby.   Usługi Raccoon 24 Home   Instalacje C.O. Instalacje centralnego ogrzewania (C.O.)   Ogrzewanie Ogrzewanie grzejnikowe Ogrzewanie podłogowe   Pompy ciepła Pompy ciepła dla Twojego domu   Kotły gazowe Kotły gazowe kondensacyjne   Klimatyzacja Klimatyzatory Split Klimatyzatory Multi-Split Systemy klimatyzacji VRF Klimakonwektory Przeglądy okresowe klimatyzacji Serwis klimatyzacji   Wentylacja Rekuperacja Wentylacja mechaniczna Kanały wentylacyjne — rodzaje Serwis wentylacji Wentylatory wyciągowe Systemy odciągowe dla hal i garaży   Sterowanie Sterowanie ciepłem   Cennik usług Cennik usług instalacyjnych   O firmie O nas   Kontakt Formularz i dane kontaktowe     Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl
    • W świecie usług budowlanych i instalacyjnych od lat funkcjonują dwa zupełnie różne podejścia do kwestii wycen i rozliczeń z klientami. Z jednej strony mamy wykonawców, którzy nie boją się jasno przedstawiać swoich stawek, otwarcie informują o kosztach poszczególnych usług i uczciwie tłumaczą, z czego wynikają konkretne ceny. Z drugiej — wciąż istnieją firmy, które wyceniają „na oko” przez telefon, a na końcowym etapie realizacji zaskakują klienta dodatkowymi pozycjami na fakturze lub tłumaczą nieuzgodnione wcześniej koszty jako „nieprzewidziane prace dodatkowe”. Ten podział doskonale zna każdy inwestor, deweloper, zarządca nieruchomości czy zwykły klient prywatny, który choć raz zlecał wykonanie instalacji wodnej, elektrycznej, wentylacyjnej czy gazowej. Dlatego w Raccoon 24 Home od samego początku postawiliśmy na pełną przejrzystość i uczciwe zasady współpracy z klientem.     Dlaczego przejrzystość cenowa w usługach instalacyjnych jest tak ważna?   W odróżnieniu od wielu branż, w których ceny można łatwo sprawdzić w cennikach online czy porównać na popularnych porównywarkach, w usługach instalacyjnych sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Każda inwestycja ma swoją specyfikę, zakres prac często ustala się indywidualnie, a ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju budynku, zastosowanych materiałów, stopnia skomplikowania instalacji czy lokalizacji inwestycji. To sprawia, że niektórzy wykonawcy wykorzystują tę niepewność na swoją korzyść. Podają orientacyjne stawki bez szczegółów, nie pokazują klientowi dokładnego kosztorysu, a podczas realizacji pojawiają się „niespodzianki”, które trudno później zweryfikować. Dlatego uważamy, że uczciwy wykonawca nie ma powodu, by ukrywać swoje ceny. Przeciwnie — powinien udostępniać je w przejrzysty i dostępny sposób, aby klient od samego początku wiedział, ile zapłaci za usługę i z czego wynika dana kwota.   Jak to wygląda w praktyce? Transparentny kalkulator usług instalacyjnych   Właśnie z myślą o klientach stworzyliśmy na stronie Raccoon 24 Home kalkulator usług instalacyjnych. To proste i wygodne narzędzie, które pozwala w kilka chwil sprawdzić orientacyjny koszt wykonania wybranej instalacji lub prac modernizacyjnych. Dzięki temu klient ma możliwość porównania cen różnych usług jeszcze przed kontaktem z naszym doradcą technicznym i może zaplanować swój budżet inwestycyjny bez obaw o późniejsze „niespodzianki”. W kalkulatorze jasno przedstawiamy, jakie elementy składają się na cenę usługi — od kosztów materiałów, przez robociznę, aż po ewentualne dodatkowe prace towarzyszące. Dzięki temu klient wie, za co płaci i może świadomie podjąć decyzję o wyborze konkretnej usługi czy zakresu prac.   Czym różni się uczciwy wykonawca od nieuczciwego?   Różnic jest wiele, ale najważniejsze to: Jasne i przejrzyste wyceny jeszcze przed rozpoczęciem prac. Brak ukrytych kosztów, które pojawiają się na końcowej fakturze. Szczegółowe kosztorysy przedstawiane klientowi do akceptacji. Przejrzyste warunki współpracy, które określają, co wchodzi w zakres usługi, a co wymaga dodatkowych ustaleń.   Stała komunikacja z klientem na każdym etapie realizacji inwestycji.   W Raccoon 24 Home klaklulator właśnie według takich zasad prowadzimy każdą realizację. Naszym celem jest nie tylko wykonanie instalacji na najwyższym poziomie technicznym, ale również zbudowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa u klienta.   Wiemy, że inwestorzy i klienci prywatni mają dość niejasnych wycen, niedomówień i kosztów, które nagle pojawiają się w trakcie realizacji zlecenia. Dlatego pokazujemy pełen kosztorys jeszcze przed podpisaniem umowy, informujemy o wszystkich możliwych dodatkowych opcjach i pozwalamy klientowi samodzielnie sprawdzić ceny w naszym kalkulatorze. Dlaczego inne firmy wciąż boją się udostępniać swoje ceny?   Bo często ich polityka cenowa opiera się na „polowaniu” na nieświadomego klienta. Bez przejrzystego cennika można manipulować wyceną w zależności od sytuacji, nastroju klienta, lokalizacji czy konkurencji w danym rejonie.   My w Raccoon 24 Home uważamy, że takie praktyki powinny zniknąć z rynku. Klient ma prawo wiedzieć, ile zapłaci, a wykonawca, który jest pewny jakości swoich usług i uczciwie kalkuluje koszty, nie ma żadnego powodu, by ukrywać stawki.     Podsumowanie   Jeśli szukasz wykonawcy instalacji budowlanych, który: gra w otwarte karty nie boi się pokazać cen swoich usług oferuje transparentny kosztorys pozwala Ci sprawdzić wycenę jeszcze przed pierwszym kontaktem   to zapraszamy do Raccoon 24 Home. Na naszej stronie znajdziesz transparentny kalkulator usług instalacyjnych, dzięki któremu możesz od razu oszacować koszt planowanych prac i sprawdzić, jak wygląda uczciwa wycena w tej branży.   Nie warto ryzykować współpracy z firmami, które unikają konkretów i nie potrafią jasno określić ceny. Wybieraj wykonawców, którzy szanują Twój czas, pieniądze i nerwy.  
    • Nie zastanawiałbym się nad tym ale już zdążyłem przygotować pole pod ten garaż z kostki brukowej i teraz musiałbym to wszystko robić na nowo.    Jakie byłyby koszty starania się o pozwolenie?
    • Tak Rury wodnej podłogówki prowadzi się w warstwie wylewki. Rury pozostałych instalacji (woda, kanalizacja), także kanały wentylacji mechanicznej układa się w warstwie styropianu. Grubość warstw styropianu można dobrać do średnicy rur - to a propos optymalnej grubości styropianu. To rozstrzygnie instalator. Dylatacje wykonują fachowcy od wylewki, powinny być też zaplanowane w projekcie ogrzewania. Zwykle i tak wykonuje się je w otworach drzwiowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...