Skocz do zawartości

Odpływ liniowy


ewamariusz

Recommended Posts

Witam. Chciałbym w domu zamontować odpływ liniowy, ale nie wiem dokłanie jak dobrze go wykonać. Czy odpływ zamontować przed wylaniem podłogi czy może zostawić miejsće na odpływ i zamontować go przed płytkami.
Czy tak będzie dobrze:
1- folia
2- styropian
3- folia
4- podłogówka
5- wylewka
6- folia w płynie łącznie ze ścianami prysznica
7- płytki

8 - jak zrobić spadek do odpływu żeby nie powstał za duży "próg" po położeniu płytek


czy może robi się to inaczej /czytałem że zostawia się posadzkę nie wylaną pod miejsce prysznica i póżniej osobno ze spadkiem montuje sie odpływ i zalewa miejsce prysznica, tylko wtedy nie da sie zrobić podłogówki w tym miejscu/ a mój plan jest błedny, proszę o sugestie i rady jak dobrze go zrobić.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Robi się tak jak napisałeś na końcu, czyli zostawia się miejsce nie zalane i płytkarz sobie ustawi odpływ i wyprowadzi spadki.Takie rozwiązanie nie wyklucza ogrzewanie podłogowego, część rurek jest nie zalana.

U mnie posadzkarzom pięć razy tłumaczyłem że nie zalewamy pod prysznic, był położony styropian, oczywiście jak wszedłem na drugi dzień okazało się, iż ładnie wszystko na równo wylane. No to koniec z odpływem liniowym.
Ale przyszli kafelkarze i skuli całą posadzkę w miejscu prysznica, pomimo rurek OP, nic nie uszkodzili, ale stresa miałem dużego.

Podsumowując, proponuję ułożyć ogrzewanie podłogowe i nie wylewać w tym miejscu posadzki, płytkarze dadzą sobie radę

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. A jakie zrobiłeś spadki, tylko przy samym odpływie, czy na całej powierzchni prysznica.
dzięki pozdrawiamJest to odpływ liniowy kątowy TECEdrain Platte znajdziesz go w cennikach do pobrania na http://www.tece.pl/

Spadek zrobiłem dwustronny po przekątnej ( płytkami ) 1% 1 cm na 1m - na całej powierzchni od obu ścian. Może nawet trochę za dużo woda spływa dość szybko rynna ładnie odbiera. Dziś zrobiłbym tak 0,5 - 0,8 cm.Pozdrawiam Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam. Chciałbym w domu zamontować odpływ liniowy, ale nie wiem dokłanie jak dobrze go wykonać. Czy odpływ zamontować przed wylaniem podłogi czy może zostawić miejsće na odpływ i zamontować go przed płytkami
czy może robi się to inaczej /czytałem że zostawia się posadzkę nie wylaną pod miejsce prysznica i póżniej osobno ze spadkiem montuje sie odpływ i zalewa miejsce prysznica, tylko wtedy nie da sie zrobić podłogówki w tym miejscu/ a mój plan jest błedny, proszę o sugestie i rady jak dobrze go zrobić.
Pozdrawiam


Miałem podobne dylematy przy wylewkach i montażu odpływu. Zgodnie z sugestiami płytkarza pozostawiłem w łazience nie wylaną część podłogi wraz z rurami podłogówki w miejscu, gdzie miały być kładzione płytki pod prysznicem. Dopier płytkarze wykonywali wylewki oraz izolacje.
Jeżeli chodzi o spływ, to ma on nachylenie 1-1,5% w jednym kierunku do odpływu. Nachylenie takie jest wystarczające dla odprowadzenia wody. Czy mniejsze nachylenie wystarczy? Trudno mi powiedzieć, w każdym razie u mnie jest dobrze icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja u siebie w małej łazience (około 5m2) w ogóle nie wylałem podłogi przy wylewkach bo w domu lałem anhydryt a anhydrytu nie chce w łazience. Ogrzewanie podłogowe mam ułożone, odpływ liniowy będę miał w wejściu do prysznica i wylewkę będę pewnie sam lał dbając o spadek 1-1,5% i to spokojnie wystarczy, to jest 1-1,5cm na szerokości 1m. Odpływ będzie na końcu spadku a później 1-1,5cm stopień nad drzwiami do prysznica by woda się nie przelewała. A później oczywiście folia w płynie z narożnikami pewnie Tytana.

Taki coś opisują tutaj
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/13259-sposob-montazu-odwodnienia-liniowego

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...