Skocz do zawartości

Gucio ,Gucio II / Dominanta


Maniek

Recommended Posts

Napisano
Szukam ludzi budujących według porojektu Gucio lub Gucio II pracowni projektowej Dominanta . Interesuja mnie wszelkie informacje na temat tego domu.Chetnie zobaczył bym zdjecia z realizacji i czlego domu. Bardzo przydały by mi sie tez koszty budowy bo te w kosztorysach wegług mnie odbiegaja od realnych.Proszę o kontaky maniutekm@op.pl
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Napisano
Rozpoczynam właśnie budowę Gucia w odbiciu lustrzanym. Myślę że w tym roku skończy się tylko na fundamencie (długo trwały formalności z pozwoleniem na budowę, poza tym może pod koniec roku ceny materiałów trochę spadną)

Chętnie obejrzałbym zdjęcia z budowy jeśli ktoś mógłby udostępnić. Interesują mnie też koszty budowy oraz zużycie MAXów (288/188/188)i betonu na ławy fundamentowe

Interesuje mnie również witryna w jadalni – czy zamówić taką jak w projekcie czy może ktoś wprowadził ciekawe zmiany w tym zakresie?

Nie będę ogrzewał domu gazem, czy ktoś też rozwiązał ten problem. Zaadoptowałem łazienkę na kotłownie (ekogroszek) z wejściem z zewnątrz ale piec razem z opałem w 6m2 raczej się nie zmieści. Zastanawiam się nad poszerzeniem łazienki (kotłowni) o 0,8 m kosztem sypialni na parterze ale trzeba by też niestety przesunąć fundament.

Moja kierownik budowy zaakceptowała następujące zmiany
- zmniejszenie szerokość ław fundamentowych z 0,6m na 0,5m. Ławy fundamentowe zrobię też wyższe na 0,8m i resztę z bloczków.
- strop z akermanów (podobno lżejszy i cieplejszy ale wyższy)
- pokrycie dachu z blachodachówki,
- wyśrodkowanie okien w jadalni i pokoju na parterze, likwidacja jednego okna w kuchni (tego z boku elewacji)

Dodatkowo działka jest z górki i pomiędzy przodem a tyłem domu mam 48 cm różnicy terenu , zastanawiam się czy nasypać ziemi czy zrobić więcej schodów z tarasu, może ktos borykał się z problemem różnicy w poziomie terenu.
Napisano
Witam
tez zamierzamy budowac ten dom ale ja od razu rezygnuje z tej witryny i zastepuje ja zwyklym oknem. Witryna z tego co wiem bedzie sporo kosztowac i mysle ze jest malo praktyczna.
I jeszcze bedziemy probowac przeprojektowac tak aby zmiescic gdzies kominek. CO do pomieszczeia gospodarczego na piec to ja myslalem o powiekszeniu garazu i odzieleniu kilku metrow wlasnie w tym celu, moze porozmawiaj o tym z projektantem.
Pozdrawiam



Witam
Czy posiada ktos zestawienie materialowo kosztowe do projjektu Gucio 2 i moze wyslac je meilem.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam
nolimit1@op.pl
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Witam wszystkich. Ja tez planuje budowe domu Gucio lub Gucio2 w przyszlym roku. Chetnie obejrzalbym jak on wyglada w oryginale. Prosze o opinie jak ten projekt sie sprawdza w uzytkowaniu. Dziekuje.

pnowak@wanadoo.es
  • 9 miesiące temu...
Napisano
Witam
zamierzam niedługo budować Gucio II
nie ma prawie w ogóle zdjęć z realizacji w internecie
Jestem bardzi ciekawy jak wygląda domek, a szczególnie od środka
Jeżeli ma ktoś zdjęcia z realizacji to będę wdzięczny za przesłanie na
tidzi@tlen.pl

Pozdrawiam
Tomek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...