Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Poprawki po malowaniu


Recommended Posts

Witam.
Pomalowałem ściany na różne kolory icon_smile.gif niestety okazało się że są ubytki gładzi na ścianach i nierówności (za dużo białej farby). Jak się teraz tego pozbyć? Zeskrobać, zagruntować położyć gładź zagruntować i pomalować?

Druga sprawa jak dobrze odcinać na ścianie dwa kolory od siebie i narożniki?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

zaptyam to jak szpachlowałeś że sa ubytki , a przy szlifowaniu chyba widaćć że coś nietak i że brakuje?Nie ja szpachlowałem ... Tynki kładzione były maszynowo. Szlifować też nie szlifowałem, to co widziałem to od razu poprawiłem, a teraz przy malowaniu widzę jeszcze więcej ...

Cytat

obecnie odcina się za pomocą naklejonej taśmy(są różne rodzaje),są też specjalne wałki i packi do odcinania,dawniej odcinało się liniałem i specjalnym pędzlemZrobię na taśmę mam nadzieję że mi farby nie oderwie ...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
 • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam.
Pomalowałem ściany na różne kolory icon_smile.gif niestety okazało się że są ubytki gładzi na ścianach i nierówności (za dużo białej farby). Jak się teraz tego pozbyć? Zeskrobać, zagruntować położyć gładź zagruntować i pomalować?

Druga sprawa jak dobrze odcinać na ścianie dwa kolory od siebie i narożniki?Nadwyżki białej farby należy zeszlifować, a ubytki wypełnić wykorzystując do tego wykończeniową masę szpachlową ACRYL-PUTZ® FINISZ lub masę naprawczą ACRYL-PUTZ® LIGHT. Po wyschnięciu, powinien Pan zeszlifować, odpylić i pomalować ścianę. Na miejsca świeżo szpachlowane, w celu wzmocnienia podłoża, można zastosować Grunt Polimerowy Uniwersalny ACRYL-PUTZ® (należy go stosować oszczędnie, tak żeby nie powodował zacieków).
Jeśli chodzi o odcinanie kolorów, to zarówno w przypadku ściany, jak i narożników najlepszą metodą jest zastosowanie taśmy malarskiej. Dobrym sposobem na uniknięcie podciekania farby pod taśmę - co dosyć często zdarza się, szczególnie na chropowatych ścianach – jest zamalowanie krawędzi taśmy farbą, tak żeby uszczelnić łączenie między ścianą a taśmą. Do pomalowania krawędzi należy oczywiście użyć jaśniejszego koloru –np. jeśli malujemy ścianę na biało i czerwono, to najpierw należy pomalować powierzchnię kolorem białym, następnie tym samym kolorem zabezpieczyć krawędź taśmy i później pokryć resztę ściany czerwoną farbą. Taśmę najlepiej delikatnie usunąć od razu po lekkim wyschnięciu farby – dłuższe oczekiwanie może bowiem doprowadzić do zerwania powłoki malarskiej przy odklejaniu taśmy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...