Skocz do zawartości

Systemy Rynnowe


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja wybrałem szwedzki system rynien stalowych Planja Siba, średnica rynien 125 mm, rury spustowe 90 mm.
Myślę, że będę zadowolony



ja też mam rynny PLANNJA SIBA, system świetny, bardzo łatwy montaż - robiłem to sam, pierwszy raz w życiu
niestety dystrybutor w Polsce beznadziejny, chciałem dokupić uchwyty za ok. 600 zł, przedstawiciel w moim mieście chyba zbankrutował i centrala PLANNJI w Warszawie ODMÓWIŁA mi sprzedaży
dlatego radzę kupować inne systemy ogólnie dostępne w każdym markecie budowlanym
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość smigiel
Porównywanie rynien plastikowych z cynkowymi mija się zupełnie z celem. Te drugie są o wiele bardziej trwałe i to nie podlega żadnym dyskusjom. Moim zdaniem są też dużo ładniejsze, ale pewnie znajdą się tacy, którzy się ze mną nie zgodzą.
Link do komentarza
różnica temperatur, w jakich pracują rynny może dochodzić do 80 st. (zimą -30*C, latem + 40*C albo nawet więcej w słońcu), z prawa HOOKA wiemy, że wydłużenie jest wprost proporcjonalne do różnicy temperatur i dla różnych materiałów zależy od współczynnika, który dla rynien metalowych jest kilkukrotnie mniejszy, co do trwałości to plastiki dość szybko ulegają tzw. starzeniu pod wpływem promieniowania UV, a dobra stal, odpowiednio zabezpieczona ma trwałość często większą niż kiepski plastik
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość Guest_piotr_*
Ja wybrałem orynnowanie firmy Galeco-metal z dwóch podstawowych powodów :
- rynna np.125mm jest o wiele głębsza od siby czy plannja
- złącza w tych rynnach mają ok.15cm , a w sibie czy plannji 5 cm i to właśnie złącza są główną przyczyną przecieków i cena tych rynien jest podobna do konkurencji. icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 9 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Temat ogarnięty. Plecki na szerokości 80 cm co były łączone puściły. Plus dodatkowa nóżka na środku komody była za nisko podług boków. Plecki wzmocnione nóżka podłożona i mam 1 mam różnicy. Da się żyć.  Dziękuję i pozdrawiam.
    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...