Skocz do zawartości

dobór kotła - 220m2


rhl

Recommended Posts

Witam wszystkich,

przestudiowałem kilka tematów i zamiast znaleźć złoty środek tylko nabawiłem się więcej wątpliwości, może to i dobrze icon_smile.gif gorzej dla Was ;)

Dom:
wolnostojący, pow. ok 220m2, 3 kondygnacje, ze strychem, typowy dla lat 80-ych sześcianik, docieplony styropianem, instalacja c.o starszego typu - żeliwne grzejniki z termostatami.

Sytuacja:
zwykle dwie wyższe kondygnacje mają przykręcone termostaty, byle nie przymarzło nic, zaś głównie użytkuje się na codzień jedną kondygnację - najniższą.
Do chwili obecnej był zwykły żeliwniak, stosowany do rozruchu i na noc, a podtrzymanie temp. piecem gazowym. Po 20 latach zaczął cieknąć żeliwniak i zastanawiam się nad kupnem nowego pieca.
Zwykle dopołudniami nas nie ma w domu, ustawialiśmy na sterowniku od pieca gazowego mniejszą temp. do podtrzymania ciepła, przyjeżdżaliśmy i zasypywałem do pełna żeliwniak, rozpaliło się, szybko rosła temp. do nastawianego wcześniej poziomu.

Z tego co wyczytałem, powinienem szukać pieca z dolnym spalaniem, i tak polecacie kotły z firmy Cichowicz, bądź Zębiec, a co z innymi np Derfo, kotły z Pleszewa?
Jaki Waszym zdaniem byłby najlepszy kocioł dla mnie? (konkretny model najlepiej)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...