Skocz do zawartości

Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! podział działki


joannko

Recommended Posts

Witam skończyliśmy budowę bliźniaka na wspólnej działce, mieszkamy już prawie 3 lata i teraz chcieliśmy dokonać podziału działki niestety nastąpiły komplikacje wynikające z "braku dojazdu" do jednej z nowotworzonych działek. Opinia urzędu odnośnie podziału wymaga przeznaczenia ponad 3 metrowego pasa ziemi na poszerzenie drogi (z której w ogóle nie korzystamy i nie chcemy korzystać) przebiegającej za ogrodzeniem w celu zapewnienia dojazdu,Dotychczas do działek zapewniony jest dojazd przez posesję rodziców i to jest dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie kwestii dojazdu, ale przepisy mówią nam co jest dla nas "lepsze". Chciałabym w tym miejscu zaznaczyć że w/w pas jest pasem zieleni, na którym jest posadzonych ponad 75 szt drzew i krzewów ozdobnych, m.in: około 15letnie sosny czarne, modrzewie i brzozy(23szt.) Nasze argumenty są niczym wobec sztywnych przepisów, dla których nie ma znaczenia czy pod drogę są przeznaczane łąki czy pas zieleni. Chciałabym nadmienić że nasz dom jest w chwili obecnej oddalony od niechcianej drogi o 12 metrów nie jest to duża odległość a jeszcze chcianoby ją zmniejszyć.
Czy wobec powyższego racjonalne jest zniszczenie sporego kawałka przyrody aby utworzyć szerszą drogę? Chciałabym się dowiedzieć czy isnieje możliwość rozwiązania tego problemu "po naszej myśli"?
Wiem,że sprawa jest skomplikowana jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje to ich chętnie udzielę mogę też przesłać dla orientacji wycinek mapki.
Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
lepiej od razu załączyć mapkę bo trudno jest sobie wyobrazić taką sytuację... a nikomu nie chce sie dodatkowo od to pytać... a być może coś by poradził jakby zerknął... np ja studiuje architekture i urbanistyke i mogłabym sie w tym sprawdzić... i może coś pomóc... ale prosze o mapke i te wytyczne które udało sie uzyskać na temat tego terenu.
Link do komentarza
Witam
Powoli emocje opadają Przedstawiam mapkę co pewnie da szerszy obraz na naszą sytuację. dotychczas korzystaliśmy z dojazdu przez działkę rodziców nr21/2 i chcielibyśmy pozostawić taki dojazd do projektowanej działki nr 22/1 a do działki 22/2 brat chce utworzyć dojazd od j.asfaltowej.
niestety obowiązki mnie wzywają i muszę uciekać jeśli potrzeba jeszcze wyjaśnień to proszę pytać w miarę wolnego czasu odpowiem
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...