Skocz do zawartości

okna polaciowe


Gość

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
jeśli decydujesz się na fakro, warto rozpatrzeć oferte firmy BRAAS. okna tej firmy produkowane sa przez fakro właśnie, ale są to okna z najwyższej półki fakro, od których fakro odewszło ze względu na zbyt małe zainteresowanie spowodowane wysoka ceną. firma BRAAS oferuje je naprawdę w dobrej cenie. warto wspomnieć o wieczystej gwarancji na gradobicie na szybę zewnętrzną w oknach BRAAS'a właśnie.
pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Polecam wyłącznie lukarny.


czasem lukarny nie da się zrobić, lub nie pasuje do ogólnego wyglądu dom. zresztą okna połaciowe przepuszczają więcej światła/ciepła do domu z racji swego pochylenia. dodatkowo przy lukarnie trzeba zastosować kosze, dodatkowe dachówki/obróbki szczytowe, gasiory, oraz taśme uszczelniająca połączenie muru z połacią, ewentualnie wykonać obróbkę blacharska w tym miejscu. osobiście uwazam okna połaciowe za lepsze i estetyczniejsze rozwiązanie, mimo iż sam mam lukarny u siebie w domu.
pozdrawiam
Link do komentarza
Więcej ciepła latem, zgoda , ale czy o to chodzi? Zimą zaś więcej ciepła ucieka, bo znacznie większa konwekcja w porównaniu z lukarną. Kolejna sprawa to montaż nie na piankę, przez co wilgoć ze środka. Dodam jeszcze niemożliwaść zamontowania bardzo przydatnych latem i zimą okiennic.
Link do komentarza
Cytat

Kolejna sprawa to montaż nie na piankę, przez co wilgoć ze środka.


nie rozumiem tego.
Cytat

Więcej ciepła latem, zgoda


dzięki roletom skutecznie zabezpieczającym przez upałem nie ma się czego obawiać w lato. w zimę zaś w słoneczne dni mozna wspaniale dogrzać pomieszczenie.

Cytat

Zimą zaś więcej ciepła ucieka, bo znacznie większa konwekcja w porównaniu z lukarną


zgadza się, działa to w obie strony. jeśli więcej ciepła ucieknie w chłodne dni to i więcej wpadnie ciepła w dni słoneczne.

Cytat

Dodam jeszcze niemożliwaść zamontowania bardzo przydatnych latem i zimą okiennic.


do połaciowych mozna zamontowac bardzo fajne rolety zewnętrzne spełniające te same funkcje co okiennice

Cytat

czasem lukarny nie da się zrobić, lub nie pasuje do ogólnego wyglądu dom


ten argument nie został obalony.
pozdrawiam
Link do komentarza
Pianka montażowa nie chłonie wilgoci. Miejsca osadzenia okna ze względu na niską temperaturę będą i innym przypadku mokre. A co do estetyki to dla mnie lukarny mają swój urok, a co do moliwości ... do tej pory się wszędzie dało zamontować.. dodam jeszcze , że można postawić kwiatek, wyjżeć... mam na górze kibelek pod lukarną, i mogę dzięki niej wstawać.
Link do komentarza
Cytat

A co do estetyki to dla mnie lukarny mają swój urok


owszem, w niektórych budynkach mają i sa nie zastąpione. sa jednak takie budynki/dachy na których postawienie lukarny byłoby przypięciem kwiatka do kozucha.

Cytat

do tej pory się wszędzie dało zamontować..


jeśli lukarny nie da się oprzeć na krokwiach, a ścian na poddaszu nie ma, może być kłopot ze skonstruowaniem lukarny.

Cytat

można postawić kwiatek


faktycznie, nie pomyślałem o tym. może dlatego że wolę jak kwiaty stoją na podłodze. jednak rzeczywiście jeśli ktoś lubi kwiaty na parapecie, lub wogóle parapety to owszem jest to argument.

Cytat

mam na górze kibelek pod lukarną, i mogę dzięki niej wstawać.


ja jeż mam kibelek pod lukarną, ale i bez niej mógłbym wstać. niestety takie rzeczy trzeba przewidywać na etapie wznoszenia ścianek kolankowych, żeby po wykończeniu poddasza nie chodzic na pieterku na kolanach.

pozdrawiam
Link do komentarza
właśnie kolega T. Brzęczkowski pisze że połaciowe nie sa na piankę montowane, w przeciwieństwie do zwykłych okien montowanych w lukarnach. choć sformułowanie montowanie na pianę nie jest prawdziwe. chodzi o uszczelnianie. montowanie okien ZAWSZE musi odbywac się za pomocą kotem lub dybli. obklejenie ich tylko pianka grozi wypadnięciem okna!
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Coś z tym Braasem i Fakro jest nie tak, to poleca sprzedawca tych okien bo mu pewnie "nie schodzą". Robiłam rozeznanie w wielu firmach sprzedajacych okna dachowe i zdecydowałam się na Veluxa. Zamontowałam niektóre okna uchylno-obrotowe (ze wzgledu na "wysokość" mieszkańców), a cenę jaką wynegocjowałam przy zakupie 10 okien i wyłazu skłoniła mnie do Veluxa. Jestem zadowolona z zakupu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Odpowiedź pierwsza -  jak piszesz na starych tematach to bywam. Odpowiedź na pytanie  drugie - nie nie robiłem iniekcji , a te w ścianach wręcz usuwałem . jeśli piszesz o iniekcjach w grunt za ścianą to spotkałem się z tym rozwiązaniem - ale nie robiłem . Odpowiedzi kolejne : Tak na chłopski rozum 1 - jako że iniekcję robisz w grunt to nie powinno to tworzyć interakcji z wcześniej zastosowaną chemią . Tak na chłopski rozum 2 - jeżeli cieknie to nie może być mega twardo bo cieknie czyli w tych miejscach glina musi być płynna . Tak na chłopski rozum 3 - rozumiem że już zrobiłeś jakieś rozpoznanie w dostępnej chemii i masz faworyta - czyli telefon do przedstawiciela regionalnego tej firmy - ściągnięcie go na obiekt i totolotek - będzie uczciwy czy tylko będzie chciał sprzedać .  Wiele razy kontaktowałem się z przedstawicielami regionalnymi różnych firm w zakresie chemii zabezpieczającej przed wodą i nie zostałem wsadzony na minę . jeżeli czegoś nie wiedzieli to otwarcie mówili że nie wiedzą  ( czyli metoda organoleptyczna w ograniczonym zakresie ) . Tak na chłopski rozum 4 - zadasz właściwe pytania dostaniesz właściwe odpowiedzi . W temacie pytań  jako że nie znam obiektu nie jestem w stanie pomóc . W temacie preparatów tego zakresu - brak wiedzy i doświadczenia czyli nie pomogę.   Nie mniej jednak nie  święci garnki lepią czyli życzę powodzenia
    • Jak tu czasami jeszcze bywasz Panie kolego, to zapytanie mam czy robiłeś kiedyś iniękcję? Odkopałem to co wyżej, bo tak naprawdę niewiele, ale woda się sączy, a docelowo jak mam kłaść wylewkę, to chciałbym zlikwidować to sączenie. Są trzy miejsca gdzie ta woda się sączy i przyszło mi już jakiś czas temu do głowy, żeby zrobić w tych miejscach iniękcję. Tylko pytanie, czy zadziała to w glinie? Jest tam mega twardo, także tylko ostry kilof to ruszy, więc może zadziała. Teraz pytanie czy jakiś preparat polecasz, albo ktoś mógłby polecić coś, z czym miał już do czynienia? Albo słyszał, że ktoś to czy tamto stosował? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Jeśli ściana między mieszkaniami jest nośna, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektu przez inżyniera budowlanego. W przypadku ściany działowej wystarczy zgłoszenie do starostwa. Typ ściany można sprawdzić w dokumentacji technicznej budynku lub konsultując się z konstruktorem.  
    • Samo kupienie typowych rozwieranych drzwi łazienkowych 60 cm to żaden problem. Nie trzeba ich robić na wymiar są w ofercie nawet marketów budowlanych.  Takie wąskie drzwi łazienkowe są dość często w starych mieszkaniach. Sam kiedyś takie miałem w mieszkaniu z końca lat 60-tych. problemem mogą być natomiast minimalnie różniące się zawiasy w takich starych ościeżnicach. Rozstaw jest ten sam co obecnie. Ale zawiasy są minimalnie bliżej ościeżnicy. Nie mają przy tym regulacji. Ja swoje musiałem odciąć i zastąpić nowymi, przykręconymi na podkładce. 
    • Szczególnie jak się chce sikać, a zapinka się zablokowała.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...